Polecane posty

Ksawery    57

u mnie tez przypalenia po tebu, a jak u was wyglada angelus i desamo bo u mnie po tej suszy strasznie żółkną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

U mnie przypalenia były po falkon na t2 a po tebu + topsin na t3 żadnych przypaleń nie zaobserwowałem . Tylko co mi się stało to to że kłosy się tak jakby złamały ale już jest z tymi kłosami dobrze czyżby to od tego tebu . A tak ogólnie to deszcza potrzeba . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

No chyba troche dostałeś deszczu, bo w pow. tarnogórskim popadało, a szło od południa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

w czasie kłoszenia była pryskana mieszanka tebu  i ataku plus modus bo omyłkowo posykano czała dawka 450 kg mocznika no i teraz na 4 i 3 liściu od góry są jakies malutkie zółte plamki

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

też tak myślę jutro polecę małą dawką propikanazolu tani zabieg a efekty mogą być  tak na póbę zostawię kawałek bez prysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Witam,

 

Czy można jeszcze pryskać pszenicę ozimą na stokłosę np. Apyrosem? Czy zabieg ten coś da?

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazach17    8

mam problem w pszenicy ozimej pojawiło się dużo mszycy można jeszcze czymś prysnąć,jest już ok 3 tyg po przekwitnięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

Można, też pryskałem
Polecam Fastac, 125 ml/ha na mszyce i wszystko pada
cena 14 zł za butelkę 100 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Chłopaki Jak u was sprawdziły się fungicydy w tym roku jak oceniacie swoje programy? Jedni mówią sucho lepiej nie pryskać a tu kiedyś z jedną mądrą opinie przeczytałem że był jeden Rolnik popryskał wszyscy się dziwili przyszedł deszcz i ten miał czystą a inni pełno grzybów. Ja osobiście w tym roku widzę różnice po  Menarze z Gwarantem . Chętnie posłucham waszych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

T1- Boogie 1,25l. W Jantarce po rzepakach znajdzie sie łamliwość, Arktis po pszenicy- źdźbło "czyste"
T2- Fandango 0,75+0,5l.epoksy, końcówki liści popalone (wysoka temperatura)
T2- Fandango 0,5+0,7l. tebu. Jantarka liscie zielone, klosy narazie czyste. Arktis- septoria na fladze i na podflagowym.
Oczywiście ostatnie powinno być T3, a nie T2
teraz zauważyłem pomyłke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Witam. Czy choroby grzybowe mogą jakoś wpłynąć na "zalane" kłosy. T3 robiłem na początku kwitnienia, kłosy ładnie już nabite, ale trochę się choroby pokazują i nie wiem czy nie zrobić jeszcze jeden zabieg? Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

Dlaczego w miejscach słabszych w pszenicy zaczeła mi rosnąć chwastnica . Czy da się coś z tym zrobić . Ładna pszenica była czysta długi czas a tu w miejscach troche słabszych zaczyna się robić pod kłosami trawnik chwastnicy . Zawsze coś musi wylezć . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Co do chwastnicy to glifosat 2 tygodnie przed zbiorem i po problemie.

 

Fungicydy u mnie Arkadia

t1 capalo 1,5 litra lub zenit 1l+atak 0,8

t2 Difenokonazol 0,5 l + azoksystorbina 0,5 l + chlorotalonil 1 l

t3 Starpro 430 (tebukonazol) 0,6l

Ogółem wyszło ok, pokazała się po ostatnich deszczach septorioza na liściach w średnim nasileniu i  troszkę też przyjarało liście po t3. Następny raz dam coś typu osiris na t3. Ten cały Porter czyli difenokonazol, który dostałem bo niby nie można było dostać na szybko Safir-u nawet nie wyszedł tak tragicznie jak myślałem. Jak szukacie oszczędności na triazol-u to nawet mogłoby być

Sailor

t1 Zenit 0,8+ atak 0,7l

t2/3 Difenokonazol 0,5 l +azoksystorbina 0,5 + chlorotalonil 0,5 l

O dziwo pszenica zdrowa praktycznie do tej pory, ale niestety tutaj plonu już nie będzie za ciekawego. Trochę rzadko wyszło, siew 24 październik, mróz z 10% przetrącił. Pewnie coś koło 6 ton uleci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

U mnie przypalenia były po falkon na t2 a po tebu + topsin na t3 żadnych przypaleń nie zaobserwowałem . Tylko co mi się stało to to że kłosy się tak jakby złamały ale już jest z tymi kłosami dobrze czyżby to od tego tebu . A tak ogólnie to deszcza potrzeba . 

 

złamane kłosy T2 poszło troszkę za późno, w trakcie kłoszenia(?) i mogą być takie efekty-obniżki plonu raczej nie powoduje. Ja też tak miałem w ubiegłych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

T1  Bumper + lotus 1l+ 0,4

T2 Duett ultra 0,6, na części Safir 1l

T3 Tebu + Gwarant 0,6 + 0,6

 

Polecam

Odmiany: Arkadia, Estivus, Elixer

Przedplon; ziemniaki, QQ, pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

T1 - Tilt Turbo 0,7l + Atak 0,7l

T2 - Duet Ultra 0,7l

T3 - Mystic 1l

 

Koszt 300 zł

 

Na jantarce bardzo dobrze fungicydy zdały egzamin natomiast w ozonie trzeba robić troszke lepszy zabieg na T2 bo pojawiały sie plamki ale tragedii nie było. Ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Kiedy najlepiej prysnąć Roundup na perz? Przed żniwami czy na ściernie? Aha i czy są jakieś dobre zamienniki dla Roundapu? Jak np Agrosar360sl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

witam 

panowie mam pytanie 

te nie wykształcone kłosy pszenicy ozimej - bamberka to efekt suszy? czy jakaś choroba?

załączam miniakurki

post-118872-0-69662400-1467483056_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj