Skocz do zawartości

Polecane posty

SawekBraczyk    14

A u mnie julius można powiedzieć że jeszcze zielony ale jakby po trochu żółkneły mu liście chyba to od suszy na dniach już będzie inny miał kolor . 

JozB    20

U mnie Arkadia po kukurydzy zielona, po burakach powoli usycha. Wydaje mi się że z powodu wyciągnięcia wody przez burak w poprzednim roku, bo usycha miejscami, tam gdzie miała mniej wilgoci. I miałem podobną sytuację po tebukonazolu, że poprzypalało końcówki. W tym roku duże nasilenie fusarium i mszycy w mojej okolicy

wilhelm    401

Zwalcza, zwalcza.. Chlorotoluron chabra też zwalcza, a u mnie w tym roku pierwszy raz zdażyło się, że dawka 1000 g/ha nie poradzila sobie z nim zbyt dobrze..

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    101

Ozona zaczyna pomało brać. Kłosy już są napełnione, nalane ale niektore liscie juz zaczynaja zwijac sie w rurke, natomiast Jantarka świetnie sobie daje rade. Liście zielone i nie zwijają sie w rurke. .

szopen    28

Skagen całkiem zielony i zdrowy. Szykują się dobre zbiory jak popada, a jak nie popada to będzie drobnica.

jahooo    246

<p>Tam, gdzie doglebowe przepuszczają zielsko, pobierzcie próbki i zróbcie badania pH - pewnie wyjdzie, że trzeba wapnować. Niestety, z doglebowymi tak jest - w kwaśnej ziemi obniża się skuteczność, a same dodatkowo zakwaszają glebę.</p>

JozB    20

U mnie w Arkadii po burakach najpierw zaczęły się zwijać w rurkę, a potem zaczęły masowo żółknąć. Ziarno napełnione, więc pewnie przyszedł już jej czas w tych słabszych miejscach, bo na wilgotniejszych ziemiach trzyma się mocno

wilhelm    401

Już macie ziarno nalane w pszenicach...? Nalewanie ziarna trwa ok 30 dni od zakończenia kwitnienia... Chyba mylicie wykształcenie sie ziarniaka z jego nalewaniem..

jackowski11    2

U mnie Arkadia po kukurydzy zielona, po burakach powoli usycha. Wydaje mi się że z powodu wyciągnięcia wody przez burak w poprzednim roku, bo usycha miejscami, tam gdzie miała mniej wilgoci. I miałem podobną sytuację po tebukonazolu, że poprzypalało końcówki. W tym roku duże nasilenie fusarium i mszycy w mojej okolicy

Dokładnie. Mszyce w kłosach, jak goniłem skrzypionki, jeszcze ich nie było. Biedronki nie dają rady ....

Kwitnienie zakończyło sie jakieś 2 tyg. temu wiec zobaczymy ale chyba rewelacji nie bedzie. Na przyszły rok przy podobnej pogodznie, trzeba bedzie pozostać na mocnym T1 + opóźniony T2 + tebu, zeby nie meczyc tak roślinek

Ksawery    26

u mnie tez przypalenia po tebu, a jak u was wyglada angelus i desamo bo u mnie po tej suszy strasznie żółkną...

SawekBraczyk    14

U mnie przypalenia były po falkon na t2 a po tebu + topsin na t3 żadnych przypaleń nie zaobserwowałem . Tylko co mi się stało to to że kłosy się tak jakby złamały ale już jest z tymi kłosami dobrze czyżby to od tego tebu . A tak ogólnie to deszcza potrzeba . 

wilhelm    401

No chyba troche dostałeś deszczu, bo w pow. tarnogórskim popadało, a szło od południa :)

AleksanderX    104

w czasie kłoszenia była pryskana mieszanka tebu  i ataku plus modus bo omyłkowo posykano czała dawka 450 kg mocznika no i teraz na 4 i 3 liściu od góry są jakies malutkie zółte plamki

Edytowano przez AleksanderX

AleksanderX    104

też tak myślę jutro polecę małą dawką propikanazolu tani zabieg a efekty mogą być  tak na póbę zostawię kawałek bez prysku

damaxyz    16

Witam,

Czy można jeszcze pryskać pszenicę ozimą na stokłosę np. Apyrosem? Czy zabieg ten coś da?

Pozdrawiam,

kazach17    2

mam problem w pszenicy ozimej pojawiło się dużo mszycy można jeszcze czymś prysnąć,jest już ok 3 tyg po przekwitnięciu.

Torridon    1

Można, też pryskałem
Polecam Fastac, 125 ml/ha na mszyce i wszystko pada
cena 14 zł za butelkę 100 ml

spajki01    1

Chłopaki Jak u was sprawdziły się fungicydy w tym roku jak oceniacie swoje programy? Jedni mówią sucho lepiej nie pryskać a tu kiedyś z jedną mądrą opinie przeczytałem że był jeden Rolnik popryskał wszyscy się dziwili przyszedł deszcz i ten miał czystą a inni pełno grzybów. Ja osobiście w tym roku widzę różnice po  Menarze z Gwarantem . Chętnie posłucham waszych opinii.

wilhelm    401

T1- Boogie 1,25l. W Jantarce po rzepakach znajdzie sie łamliwość, Arktis po pszenicy- źdźbło "czyste"
T2- Fandango 0,75+0,5l.epoksy, końcówki liści popalone (wysoka temperatura)
T2- Fandango 0,5+0,7l. tebu. Jantarka liscie zielone, klosy narazie czyste. Arktis- septoria na fladze i na podflagowym.
Oczywiście ostatnie powinno być T3, a nie T2
teraz zauważyłem pomyłke

wojtek554    9

Witam. Czy choroby grzybowe mogą jakoś wpłynąć na "zalane" kłosy. T3 robiłem na początku kwitnienia, kłosy ładnie już nabite, ale trochę się choroby pokazują i nie wiem czy nie zrobić jeszcze jeden zabieg? Co myślicie?

SawekBraczyk    14

Dlaczego w miejscach słabszych w pszenicy zaczeła mi rosnąć chwastnica . Czy da się coś z tym zrobić . Ładna pszenica była czysta długi czas a tu w miejscach troche słabszych zaczyna się robić pod kłosami trawnik chwastnicy . Zawsze coś musi wylezć . 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się