Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    141

Ja bym tobie proponował po pszenicy zasiać pszenżyto . Sam tak od tego roku zmianuje czyli rzepak , pszenica i pszenżyto i wygląda narazie dobrze . A co do chwastów powyżej to jest życica bo u mnie miotły ani śladu tylko te wystrzały zycicy i myśle na przyszły rok na wiosne zastosować axial .

Z tego co zaobserwowałem to Axial nie zwalcza życicy.

2-4 klasa i pszenżyto?

Spokojnie można zasiać pszenicę bez najmniejszego spadku plonu.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Wiadomość z agroFakt.pl

d4rek    16

Ja dalem axial 0,9 na ha zielsko przebarwilo sie jednak za mala dawka i odbilo wiec moze zycica.

spajki01    1

Fajnie że człowiek czyta forum. Też sam myślałem na początku że to życica potem ze chwastnica ale chyba koledzy mają racje przyznam to jest perz. Przejąłem dwa pola jedno które było randapowane i tam jest czysto a na drugim jest sporo perzu plus na jednej działce też to mam poprawiałem Pumą i się dziwiłem że mi nie wzięło tego bo myślałem ze to jest chwastnica a to jest właśnie Perz jak koledzy piszą xD Dodam że Atlantisem pryskałem wiec jeśli byłaby to życica to by ją wzięło ale chwastów sporo się po uodparniało na sulfynomoczniki trzeba zmieniać substancje aktywne od jesienni legato i expert.

d4rek    16

W celu nie podjęcia błędnej diagnozy spytam co to za trawa ? :) ma Z 140 cm wyzsza od borowika nie skracanego ( proszę o pominiecie stanu pszenżyta zima zrobiła swoje cud ze nie wyorane)

post-69633-0-15430400-1466523385_thumb.jpg

aro1975    116

W celu nie podjęcia błędnej diagnozy spytam co to za trawa ? :) ma Z 140 cm wyzsza od borowika nie skracanego ( proszę o pominiecie stanu pszenżyta zima zrobiła swoje cud ze nie wyorane)

tak jak pisz kolega - stokłosa.

Darek co do perzu tak jak pisze Damian trzeba sprawdzić ostrogi przy pochwach liściowych - są długie i zachodzą na siebie.

tu masz lin jak to wygląda:

http://www.zootechnik.com/czyt_gatunki_traw.php?gatunki_id=22

gwozd    101

czesc,

jakie strączkowe siejesz jako poplon w zbożach?

Co polecasz, W jakich terminach?

obecnie nie sieje poplonów ze strączkowych tylko w plonie głównym, w tym roku groch. Przygodę ze strączkami zacząłem od polonów z łubinu wąskolistnego ale to przed jarymi bo przed ozimymi nie zdąży dostatecznie wyrosnąć. Od pewnego czasu jest taka pogoda że poplon rzadko kiedy sie udaje, brak wody po żniwach a grubonasienne potrzebują sporo żeby wykiełkować. Jak jest wilgotno to około 20 sierpnia sieje gorczyce do przyorania w październiku a na wiosnę jęczmień

Tomek90    213

Co na mszyce skuteczniejsze? Mam działki że ostro działają.

zeta, alfa czy sama zwykła cypermetyna?? 

Acetamipryd bierze te dziadostwo? Bo mam sporo tego Mospilanu przez wypadniety raps. 

Edytowano przez Tomek90

BENNY82    35

lubelskirol gdzie ten grzyb? ja widze tylko uszkodzenia od owadów i przyschnięte obrzeża i końcówki lisci po zabiegach grzybowych z udziałem triazoli- zadnej bidy na zdjęciach nie widze. kłosy wyglądają na czyste. ja bym darował sobie t3 bo narobisz więcej szkód zwłaszcza że liscie sa uszodzone przez owady- rosliny szybciej uschną i nie naleją tak jak powinne ziarniaków. ewentualnie cos na szkodniki jeżeli jest ich naprawdę dużo

milanreal1    290

No właśnie a czym zwalczyć najlepiej Stokłose?

Wg niemieckiej etykiety stokłosę bierze lexus.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Tomek90    213

Tylko że koszt fastacu jest 2 razy większy niż np cypermetyny z Super Cyper. 

Doczytałem że acetamipryd na wschodzie ma rejestracje w zbożach. 

Jano7711    14

Troszeczkę doczytałem o mszycach i decyzja podjęta, jutro jadę z cyperkillem. Dzięki Panowie za pomoc ;)

wilhelm    401

No nie wiem na ile Wam te pyretroidy podziałają w takich temperaturach... ale może akurat..

masa24    55

jak to jest z miotlem i owsem gluchym w pszenicy. wiem ze obnizaja plon ale jak to wyglada z praktyki?  niestety schrzanilem oprysk i teraz wyskoczylo duzo owsa i miotly. jak realnie przekalda sie to na strate plonu?

tak samo nie opryskalem jarki axialem i mam pelno owsa w pszenicy jarej. niby obsada pszenicy duza 500-600 roslin, klosy przyzwoite jednak zawalone owsem

jak to sie przelozy na strate plonu?

Tomek90    213

Nikt ci nie powie jaka strata plonu, ale napewno będzie. Problem większy będziesz miał z sprzedażą. 

jahooo    289

Owies głuchy obsypie się, zanim będziesz kosić. Jak pszenica jest wykłoszona, to strata raczej nieduża. u mnie tez w jarej wyskoczył w ubiegłym tygodniu owies ponad pszenicę. Generalnie mało kto ma naprawdę czyste zboże, niezaleznie od tego, czym pryskał.

masa24    55

no i tego tez nie rozumiem, takie gadanie ze jak wykloszona to jak sie owies pojawi to nie szkodzi

a  to nie jest tak ze ten owies przeciez rosl caly czas ze zbozem i pobieral skladniki przez cala wegetacje zboza??

wiechy miotly i owsa pojawily sie teraz ale pewnie rosly caly czas i pobieraly skladniki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)