Skocz do zawartości

Polecane posty

milanreal1    290

Niestety już pozamiatane, zwalczanie wyczyńca w późniejszej fazie niż faza krzewienia to niemalże niewykonalne. Zresztą skuteczne zwalczanie wyczyńca należy do rzeczy trudnych.

Wiadomość z agroFakt.pl

SawekBraczyk    14

Ja zeszłegoroku  posypałem tym słabym wap-mag ale powiem że efekt nawet jest na jednym słabym kawałku gdzie niedawno nic nie rosło to w tym roku piękna pszenica . Ale i tak zamierzam w tym roku kupić krede granulowaną żeby było do porządku pole odkwaszone . 

AleksanderX    106

odkwaszenie wapnem granulowanim kosztuje 4 krotnie drożej niż np. kredą lub wapnem tlenkowym no ale najszybciej odkwasisz tlenkowym tylko w rossądnych dawkach

antek4    1

witam,

czy w obecnej fazie rozwoju pszenicy ozimej można coś zastosować na chaber? mam kawałek na którym lancet nie zadziałał w 100 % i widać ze chaber powoli sie rozwija. czy jest jeszcze możliwość użycia jakiegoś oprysku żeby nie zniszczyć pszenicy?

mikad    227

Ja w zeszłym roku w czerwcu dałem fluroksypyr, chaber fiknął po paru dniach.

JozB    23

U mnie do wyjścia kłosa Arkadia było niesamowicie zdrowa. Popryskane ładnie, pięknie Fandango i po serii deszczów ładnie septorioza ją bierze. W połowie kwitnienia tebu i fuzarioza się pojawiła. Może przyczyną był po części grad, który pouszkadzał liście? Sam już nie wiem czym za rok popryskam, bo nie widzi mi się pchać w koszty skoro tak dobre środki nie działają, tzn. fandango. W pszenicy jarej pryskane tylko raz na początku kwitnienia tebu i epoksynazol i co, pszenica niesamowicie zdrowa-zarówno na liściach, jak i na kłosie. Spotkał się ktoś z powykrzywianymi od dołu kłosami, pod kątem jakichś 45 stopni? W mojej jarce jest ich jakieś 5 procent na polu

g60dalk    3

Macie mszyce w pszenicy bądź w pszenżycie  bo u mnie są miejsca gdzie jest ich sporo w kłosach

slawek2209    78

U mnie do wyjścia kłosa Arkadia było niesamowicie zdrowa. Popryskane ładnie, pięknie Fandango i po serii deszczów ładnie septorioza ją bierze. W połowie kwitnienia tebu i fuzarioza się pojawiła. Może przyczyną był po części grad, który pouszkadzał liście? Sam już nie wiem czym za rok popryskam, bo nie widzi mi się pchać w koszty skoro tak dobre środki nie działają, tzn. fandango. W pszenicy jarej pryskane tylko raz na początku kwitnienia tebu i epoksynazol i co, pszenica niesamowicie zdrowa-zarówno na liściach, jak i na kłosie. Spotkał się ktoś z powykrzywianymi od dołu kłosami, pod kątem jakichś 45 stopni? W mojej jarce jest ich jakieś 5 procent na polu

To że fandango słabo podziałało to zasługa t1.Albo słaby środek albo nie w terminie lub zasługa pogody.Jara pszenica nie jest tak wrażliwa na choroby i nie ma co porównywać jej do ozimej

Sunf    9

jakie nawozenie przy niskiej zasobnosci fosforu i srednie potasu?

Kamilo1888    30

zalezy w jaki plon celujesz , ale jesli niski fosfor to  minimum 80 P trzeba dać a średni Potas to tak z 90 K chyba że celujesz w plon około 10 ton to trzeba jeszcze zwiększyć 

Sunf    9

zalezy w jaki plon celujesz , ale jesli niski fosfor to  minimum 80 P trzeba dać a średni Potas to tak z 90 K chyba że celujesz w plon około 10 ton to trzeba jeszcze zwiększyć 

tylko jak to sie ma do nawozow fosforowych u ktorych wystepuje uwstecznianie , moze warto zastosowac nawozy w ktorych fosfor sie nie uwstecznia a bedzie podany w polowie tj, 40 P przy niskiej zasobnosci

gwozd    101

a z jakich się nie uwstecznia?

przyjmuje się że na plon 1t ziarna + słoma potrzeba 11kg fosforu to podając 40kg P przy założeniu że w glebie go praktycznie nie ma jaki można plon osiągnąć? Nieobniżając jednoczesnie zasobności gleby w ten składnik?

Z fosforem jest ten problem że bardzo trudno osiągnąć większą zawartość składnika. Mam właśnie pola na których jest niska zawartość fosforu, średnia potasu i bardzo niska magnezu pH 6,65. Efekt wieloletniej monokultury zbożowej i jednostajnego nawozenia azotem gdzie słoma była przyorywana. Na tych polach pod każdą roślinę stosuje nawożenie fosforem i magnezem, pszenice zawsze sieje po strączkowych i na plony nie narzekam. W zeszłym roku 4t grochu, 6t jęczmienia jarego, 7t pszenicy ozimej, wszystko w technologi niezbyt intensywnej a pod pszenice idzie własnie 80kg P żeby zwiększyć zasobność gleby

po ostatnich deszczach pojawiło mi się dużo perzu w pszenicy. będę chciał go randapować tylko jak to skutecznie zrobić czytałem różne posty i jedni pryskaja pszenicę jak dojrzeje inni ściernisko jak perz odnośnie jak wy robicie? osobiście bym wolał pszenicę żeby lepiej było kosić ale czy to będzie równie skutecznie

macio9554    19

2 tygodnie przed planowanym zbiorem 3 litry jakiegoś zamiennika Randapu (360 SL) i będzie ok, przynajmniej ja tak robię oczywiście jeżeli zboże nie idzie na materiał siewny. 

Edytowano przez macio9554

tomekZ058    75

panowie robiłem w piątek i sobotę T3 w pszenicy ozimej Tebu 1,0l/ha+Topsin 0,7l/ha,zabieg był wykonywany pod wieczór od godz.19-21 dzisiaj zauważyłem małe przebarwienia jakbym poparzył i tu moje pytanie istnieje taka możliwość że mogło do tego dojść jeśli zabieg był spóżniony ok tygodnia bo tyle minęło czasu jak pszenica  kwitła

szopen    28

2 tygodnie przed planowanym zbiorem 3 litry jakiegoś zamiennika Randapu (360 SL) i będzie ok, przynajmniej ja tak robię oczywiście jeżeli zboże nie idzie na materiał siewny. 

2l +1l AS500 wystarczy i tydzień przed zbiorem.

Zboże będzie miało kiełkowanie i nie spadnie mtz.

milanreal1    290

W tym roku stosowałem atlantis i na nic nie podziałał, dopiero axialem poprawkę zrobiłem to jednoliścienne uschły

Na wyczyńca trzeba stosować 3-4 herbicydy w sezonie w różnych mechanizmach działania. To niezwykle ciężki chwast do zwalczenia. Związane jest to ze wschodami z głębszych warstw gleby.

nie    571

u nas pszenice i inne zboża też są poprzerastane perzem i miotłą i jest to spowodowane mrozami które osłabiły mocno zboża a chwasty dały radę, teraz trzeba obmyślić plan działania

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.