Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kniaziu    2

Właśnie zaczynamy - druga polowa, skrzynka piwa i trzech od serca kumpli. Emocje są, trzymamy kciuki

Wiadomość z agroFakt.pl

macio9554    19

A ja mam dylemat czy lecieć w swojej przewódce T3, pszenica rokuje gdzieś na 5 ton z hektara T1 1l Duett Star T2 1l Fandango co o tym myślicie ?? Na 80% powierzchni pola są 4 liście zdrowe w 95% reszta trochę słabiej 

Edytowano przez macio9554

mat22889    11

czy to fuzarioza jasne zielone klosy ? b

rok temu w pszenżycie też miałem taki kłopot i nawet tutaj na forum wstawiłem foty ale nikt nie pomógł bo nie wiadomo co to ale na 99% inna odmiana. Plon miałem bardzo dobry więc nie mogła to być choroba czy coś podobnego. Myślę że nie ma czym się przejmować :)

XTRO    159

no i dzisiaj nie wyszło z zabiegami bo wieje mocno, mam nadzieję że jutro zrobię t3 i poprawkę w pomidorach herbicydem.

lukasz1995    39

Witam,w pszenicy jarej wyszło mi trochę owsa głuchego.Czy jak puszcze to przez młynek,ten owies wyleci ze smieciami,czy zostanie z ziarnem do siewu,bo chce ją siać?

XTRO    159

a nie było u Ciebie burzy że na 1m nie było nic widać?

z tego co wiem to nas tylko zaczepiła, wiało dosyć mocno i padało trochę, gałęzi pourywało kilka większych.

Spadło 2,5mm.

W Kwasówce i Drelowie ponoć drzewa powywracało.

A u Ciebie większa była burza ?

aro1975    113

głuchy owies odleci - jest lżejszy

z tego co wiem to nas tylko zaczepiła, wiało dosyć mocno i padało trochę, gałęzi pourywało kilka większych.

Spadło 2,5mm.

W Kwasówce i Drelowie ponoć drzewa powywracało.

A u Ciebie większa była burza ?

Darek mówił że zboża placami położyło - jutro zobaczę co i jak. w białej przez 5-10 minut nie było nic widać (wracałem z pracy i wycieraczki nie nadążyły zbierać), ale nie było tragedii - wszystko stoi :)

XTRO    159

to dobrze :)

od rana grzało i parno było, wiadomo było że coś przyjdzie. Dzięki Bogu nie było właśnie wielkiej nawałnicy jakiejś.

U mnie też wszystko stoi.

andrzej1988    101

u mnie mocno wiało w południe ale obyło sie bez deszczu i nawałnic. Mozna powiedziec ze mineło bo niedaleko wg monitora burz to było mega duzo wyładowań. Dzisiaj z ranca skonczyłem pryskac pszenice na T3. Przed 7 rano pryskałem a skonczyłem przed 8. Mozna było jeszcze wczesniej wyjechac  bo o 8 rano juz było 24 w cieniu jak wrociłem

tomekZ058    75

a ja dzisiaj wieczorem zacząłem zabiegi T3 w pszenicy ozimej jutro jak pogoda pozwoli oprysków ciąg dalszy

andrzej1988    101

u mnie az takiej suszy nie ma. kilka dni demu nawet sporo popadało. Fajny spokojny deszcz. Jak narazie wszystko dobrze sie trzyma. Wczesna wiosną bardzo dużo padało u mnie. Prawie codziennie.

SawekBraczyk    14

Niech mi ktoś powie dlaczego moja pszenica julius ma czubki kłosa odpadnięte na pół i tak się to trzyma z góry . Jakby przełamane ale wiszą dalej . Od czego to od suszy ? Pierwszy raz widze takie coś . 

jahooo    244

Czy ktoś ma namiary na dobrej jakości wapno w lubelskim , z transportem. Szukam w ogłoszeniach, ale rozbieżność w ofercie i cenach ogromna, a mam kawałek pola, który po żniwach wymaga sporej dawki wapna, bo pszenica niknie w oczach. I jaką dawkę wapna (na przykład takiego 54%CaO) zastosowac na 1ha ?. Takie wapno dostarczają między innymi z Morawicy koło Kielc.

d4rek    16

Pewnie masz miejscami klosy wygiete spowodowane utrudnieniem wyjscia klosa z kielicha w fazie kloszenia to beda wygiete jezeli o tym mowimy samym

masa24    55

to normalne ze w pszenicy ozimej jest owies gluchy? pierwszy raz to widze

tak samo zdarza sie miotla w pszenicy jarej u mnie

SawekBraczyk    14

Pewnie masz miejscami klosy wygiete spowodowane utrudnieniem wyjscia klosa z kielicha w fazie kloszenia to beda wygiete jezeli o tym mowimy samym

No miały kłosy problem z wyjściem . Myśle że żadnego spadku plonu nie będzie przez to . 

slawek2209    78

Czy ktoś ma namiary na dobrej jakości wapno w lubelskim , z transportem. Szukam w ogłoszeniach, ale rozbieżność w ofercie i cenach ogromna, a mam kawałek pola, który po żniwach wymaga sporej dawki wapna, bo pszenica niknie w oczach. I jaką dawkę wapna (na przykład takiego 54%CaO) zastosowac na 1ha ?. Takie wapno dostarczają między innymi z Morawicy koło Kielc.

Jeżeli masz kwaśną glebę i ph wynosi 4 zakładając,  to wapna możesz podać 5-6 t jednorazowo na hektar

jahooo    244

Taki właśnie mam plan - na 1ha dać 5t wapna. Ostatnio było tam 3 lata temu coś koło 1,5 t/ha, ale przedtem przez 20 lat nic i niestety widać to gołym okiem. Próbki do badań zawiozłem w piątek, mają tez okreslić potrzeby wapnowania, ale chciałbym też zapytać praktyków w tym temacie.

mozna jeszcze pryskac pszenice od miotly Puma? bo na 10 ha wyszło mi sporo miotły i nie wiem co robic. Było pryskane Huzarem i nie jestem zadowolony z tego srodka :( co polecilibyście na nowy sezon od chwastu zeby problem sie nie powtórzył? zawsze pryskałem od chwastów na wiosne, zastanawiam sie czy nie lepiej było by na jesień zrobic? Boje sie ze jak na jesieni bym zrobił zabieg to na wiosne i tak trzeba by było poprawic. Prosze o podpowiedzenie

jahooo    244

Wysyp miotły może oznaczać, że masz zakwaszone pole. Tak mam na kawałku, o który pytam w kwestii wapnowania - miotła pnie się w górę , a zboże stoi i marnieje. Inne kawałki pryskane tą samą miksturą są czyste. Też myślałem nad pumą, ale zastanawiam się, czy to opłacalne, bo miotła rośnie głownie tam, gdzie zboża praktycznie nie widać.

Wpływ miotły na plon sięga 30-40% (strat) ale chyba nie o tak późnej porze, gdy pszenica już przekwita. Jeśli zakładasz spory plon, to strata nawet 0,5t z 1ha jest większym kosztem niż zabieg pumą.

Edytowano przez jahooo

bamberool    2

witam

mam ten sam problem z tym, ze miotły bardzo mało a wyczynica polnego duzo. pszenica przekwitła, da rade to jeszcze prysnac np atlantisem??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się