Skocz do zawartości

Polecane posty

jahooo    254

znajdź w/g koloru końcówek i producenta wydatek l/min, policz ile masz dysz (szerokość opryskiwacza), jakie ustawiasz ciśnienie i wówczas się kalkuluje.

Dysze niebieskie mają przy 2,5 bara wydatek około 1l/min. Jedna dysza zajmuje 0,5m szerokości, więc na 100m szerokości pola o długości 100m potrzebujesz 200 dyszo/przejazdów, które masz zrobić w 200 minut przy ciśnieniu 2,5 bara aby mieć wydatek 200l cieczy na 1ha. 200 razy po 100m czyli 0,1km to 20km.

Dla 12m masz wydatek 24l/min. Potrzebujesz w sumie 8,3 przejazdu, czyli prawie 9. 9x100m=0,9km.  I masz to przejechać w czasie 8minut 20 sekund. To daje jakies 6,5km/h

Niestety, w opryskach, liczenie to podstawa

Jak coś źle policzyłem, niech mnie ktoś poprawi

Edytowano przez jahooo

Radoslav    6

Mam miotłę i wychodzi owies głuchy który zaczyna się już kłosić myślę pojechać axialem  po przekwitnięciu pszenicy,ile można go dać aby to dziadostwo upalić a pszenicy krzywdy nie zrobić?

Chętnie też zapytam:)

Pojechałem ozimą przed strzelaniem w źdźbło mustangiem i atlantisem, jakoś puścił i miotła odżywa. Teraz pszenica kwitnie i myślę czy jej nie prysnąć bo bida będzie. Pole to jest daleko, przeważnie w nocy pryskam i nie mam za bardzo czasu go dojrzeć. Od grzyba i odżywkami pryskałem 2x.

Tylko puma i axial zostaje?

Edytowano przez Radoslav

mateusz44    5

Gadał brat z jednym z doradców to mówił żeby pryskac pumą bo Axial ma jakąś tam substancje która zaszkodzi w czasie nalewania ziarna sam mam miotle i będę ją stosował, tylko jeden warunek pszenica musi być po kwitnienciu.

Edytowano przez mateusz44

Wiadomość z agroFakt.pl

luteks77    3

Witam,proszę o pomoc,pszenica opryskana 1,5 tygodnia temu tilt turbo na mączniaka (wcześniej się nie dało bo przeż 3 tygodnie  rano rosa  wpołudnie deszcz) pszenica zaczyna się kłośić ale wylazła na nią brunatna plamistość i septerioza jakim środkiem to opryskać aby powstrzymać te choroby.

Edytowano przez luteks77

MasseyXXXX    10

Kolego na septorioze i palmistosc wal corbel+mondatak+.... miałem coś jeszcze dodane, ale w tej chwili nie pamiętam (po prostu wypadło z głowy):/ jak będę w domu to dam znaka, a najlepiej skontaktuj się ze mną na priv

wilhelm    401

No nie powiedzialbym że fenpropimorf i prochloraz to aż takie skuteczne substancje na DTR i septorie...

Deerf    5

Jeśli mi wychodzi 200l/ha cieczy pryskając średnoikroplistym strumieniem to ile wyjdzie drobnokroplistym jadąc tą samą prędkością, macie jakiś wzór?/?

Końcówki jakieś standardowe  w Biardzkim

Jeśli to inny rozmiar końcówki (mniejszy) to wyjdzie na pewno mniej, a jak ten sam rozmiar ale inna specyfika dyszy to powinno wyjść podobnie.

Np dla niebieskiej przy 7km i 3bar wychodzi 200 l wody, a dla żółtej tylko 135 litrów, żółta 200 litrów ma dopiero przy 7barach.

poszukaj sobie tabeli wydatków rozpylaczy dla swoich dysz, bez tego ani rusz.

ogólnie jest taki wzór:

200 l/ha * 0,5m * 7,0km/h

------------------------------------- = 1,17 l/m (i z tabeli odczytujemy jakie ciśnienie jest dla tego wydatku)

600

zależnie od potrzeb można go sobie przekształcić

ostatnio robiłem próby prędkości żeby sobie ustalić wydatek dla 3,5 bar w teorii z tabeli wychodzi że dla 7km jest 220 litrów, ale w praktyce około 230-235. Ale też nie do końca bo tu zakładka, tam słup, ścieżki wyszły węziej z 5-10 cm, poprawka na zużycie dysz, no i wreszcie samo mierzenie prędkości ma wpływ bo próby były bez opryskiwacza więc może i by te tabletkowe 220 wyszło...

polszu    11

Panowie tak mi się coś wydaje, że u wielu z was to nie jest problem z miotłą czy mietlica tylko z wiechlinami,  z pośród których kilka odmian lubi występować w roli chwastów zbóż. Zwróćcie uwagę, że ich nasilenie to efekt uboczny stosowania większości popularnych sulfonomoczników (co istotne zwłaszcza po zimach  takich jak ta gdzie część zasiewów jest  niezbyt gęsta...i przez to mało konkurencyjna dla takiego typu zachwaszczenia)  . Piszę to tu po części po to by sprowokować dyskusję w tym temacie. Pozdrawiam

Edytowano przez polszu

marcin2057    20

jaką mieszaniną pryskać pszenicę Ostroga, pszenica jest w fazie kwitniecia, mam do dyspozycji Soligor, duet star, bumper i tebu i do fungicydu dodam insekcyd 

SawekBraczyk    14

No a ja wczoraj swoją pszenice julius opryskałem t3 tebu + topsin M + karate zeon . Teraz czekać cierpliwie do żniw . Tej skrzypionki to w tym roku od groma żałuje że pszenżyta jak na t3 pryskałem nie dałem nic na skrzypionki ale jakoś damy rade . 

macio9554    19

Kolego na septorioze i palmistosc wal corbel+mondatak+.... miałem coś jeszcze dodane, ale w tej chwili nie pamiętam (po prostu wypadło z głowy):/ jak będę w domu to dam znaka, a najlepiej skontaktuj się ze mną na priv

Fenpropimofr raczej na mącznika a prochloraz to raczej na podstawę( choć na septorie tez coś tam zdziała) 

jaką mieszaniną pryskać pszenicę Ostroga, pszenica jest w fazie kwitniecia, mam do dyspozycji Soligor, duet star, bumper i tebu i do fungicydu dodam insekcyd 

Dałbym Soligor 

d4rek    16

Troche nie w temacie jak ktos zna namiar na temat cen nawozow prosze o kierunek ;-) po ile macie polifoske 6 bo u mnie 1520 brutto z bb (chyba bo nie dopytalem ) na jesien 1720 wiec okazja zrobic zakupy bo sierpien bedzie pewnie juznie tak okazyjny

Edytowano przez d4rek

panowie po czym poznac, że pszenica kwitnie bądź już nie kwitnie, nie jestem fachowcem w uprawie pszenicy a chce wykonac oprysk na przytulie i miotłe zbożową, doradzcie cos konkretnie jakim srodkiem i w jakiej dawce żeby nie zaszkodzic pszenicy???

TheBociek1996    515

[galleryimg=648602]

tu widać takie białe pylniki na kłosach. Następuje tak do tygodnia po pełnym wyjściu kłosa z pochwy liściowej.

Tomek90    191

Kolego daj znaka kto ci takie środki doradził.

Troche nie w temacie jak ktos zna namiar na temat cen nawozow prosze o kierunek ;-) po ile macie polifoske 6 bo u mnie 1520 brutto z bb (chyba bo nie dopytalem ) na jesien 1720 wiec okazja zrobic zakupy bo sierpien bedzie pewnie juznie tak okazyjny

W okolicy u Nas maja npk importowany sporo taniej popatrz na olx 

kaziu1992    0

witam kupiłem w dużej promocji amistar xtre 10 l ile mogę dać go na max ha w pszenicy  ?

Edytowano przez kaziu1992

Medalik    2

Panowie tak mi się coś wydaje, że u wielu z was to nie jest problem z miotłą czy mietlica tylko z wiechlinami,  z pośród których kilka odmian lubi występować w roli chwastów zbóż. Zwróćcie uwagę, że ich nasilenie to efekt uboczny stosowania większości popularnych sulfonomoczników (co istotne zwłaszcza po zimach  takich jak ta gdzie część zasiewów jest  niezbyt gęsta...i przez to mało konkurencyjna dla takiego typu zachwaszczenia)  . Piszę to tu po części po to by sprowokować dyskusję w tym temacie. Pozdrawiam

Ogólnie to mam wrażenie że środki ochrony są coraz słabsze , jadąc po polach widać na co drugiej pszenicy chwasty. najczęściej jest to miotła. Z tego co pamiętam w zeszłym roku też przed żniwami było widać w pszenicach  przepuszczoną miotłę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się