Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    6

Pszenica będzie się kłosić za jakiś tydzień. Do kwitnienia jeszcze więcej. Nie wiem czy robić cos teraz czy czekać na kwitnienie i zrobić zabieg "na kłos"? Miejscami pojawia się mączniak.

Sunf    9

jaka jest skutecznosc florasulam na ostroznia polnego i przytulie czepna w pszenicy ozimej?

tomekZ058    75

panowie można opryskać pszenice ozimą jak się wykłasza czymś na skrzypionke i jak tak to co polecacie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

e2visionamd    1
Napisano (edytowany)

czyli fungi w czasie kwitnienia ok , a mikro i mocznik po kwitnieniu ma sens czy tylko przed ?

Edytowano przez e2visionamd

wilhelm    401

Jak najbardziej fungi podczas kwitnienia, zwłaszcza na fusarium. Ale mikro w tej fazie wydaje mi sie zbędne.. po co...

jahooo    244

Owszem, pszenica jest samopylna, ale tak samo  jak nadmierne opady deszczu, oprysk obmywa pylniki i utrudnia zapylanie. Generalnie - w czasie kwitnienia wskazana jest dobra, słoneczna pogoda i lekki wiatr. Dodatek fungicydów i innych mieszanek w koktajlu może utrudnić zapylanie.

pszycha1    6

Chłopaki jest jakiś środek na przytulie czepna  w pszenicy ozimej w fazie kłoszenia, przytulia zaczyna kwitnąć?

starane ale do fazy liścia flagowego na etykiecie

jaka jest skutecznosc florasulam na ostroznia polnego i przytulie czepna w pszenicy ozimej?

zależy od dawki ale dobra do bardzo dobrej skuteczność na przytulię do 10 okółków przy czystym składniku 4-5g, jeśli jest w mieszaninie z innym środkiem mniejsze stężenie

na ostrożnia dobrze działa w fazie siewki później coraz słabszy efekt

kaziu1992    0
Napisano (edytowany)

Tak 

a jak od oprysku po godzinie spał deszcz to będzie działać 20 litrów na metr  ?

Edytowano przez kaziu1992

wilhelm    401

To solidnie dolało.. U mnie tez po jakiejś godzinie z hakiem od zakonczenia oprysku jeczmienia na skrzypionki, przyszla burza niewiadomo skad i spadlo 10 litrow na metr.. Mysle ze z tego oprysku juz niewiele zostalo...

macio9554    19

a jak od oprysku po godzinie spał deszcz to będzie działać 20 litrów na metr  ?

coś tam niby powinno się wchłonąć ale nie liczył bym na jakieś cuda, także z skutecznością to tak słabo 

jackowski11    2

Czy ze srodków na skrzypionki : Sumi-Alfa, Bi-58, Danadnim jest któryś lepszy lub gorszy?

Czy kazdy sobie poradzi, co polecacie. Czytałem gdzies ze Sumi-Alfę (tansza i mniejsza dawka na ha),  działa najlepiej w temp. do 20 C, powyżej tej temp. lepiej lać Bi-58?

pupek    0

Czy pszenicę w tym stadium można prysnąć falconem  i czy można do niego dodać mocznika? Jeśli tak to czy 6kg mocznika wystarczy?

post-23061-0-49562500-1464773614_thumb.jpg

Edytowano przez pupek

loquito    14

Nic się nie powinno jej stać od Falcona, a co do mocznika to 6 kg np. na 200 litrów wody to stężenie 3% wiec raczej bezpieczne w tej fazie, ale gdyby kwitła to mocznika nie powinno się jej podawać. 

milanreal1    290

Chłopaki jest jakiś środek na przytulie czepna  w pszenicy ozimej w fazie kłoszenia, przytulia zaczyna kwitnąć?

Jeżeli pszenica jeszcze nie kwitnie to możesz dać starane 1l lub grodyl 40g.

adrian    12

Witam mam zamiar prysnąć pszenice zamir, nigdy nie pryskałem od owadów a widze ze sporo osób cos tam miesza tylko nie wiem co moge mieszać z zamirem i jak juz kłos jest na wierzchu czy to dobra faza

d4rek    16

@milanreal1 mozesz cos polecic cos na stoklose w fazie kloszenia pszenicy?

Kamilo1888    30

podniesie Ci MTZ gluten  , dawka azotu to w tej fazie jedynie na parametry jesli leci na konsumpcyjną :) na paszówkę lepiej sie sprawdza dawanie w liscia flagowe 

marcinus    2

Witam mam pytanie odnosnie oprysków danadim 400ec,hunter s 400ec  czy rzeczywiscie tak bardzo długo działają ? słyszałem że są najbardziej trujące z insekcydów ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się