Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
macio9554    19

na pszenicy ozime jak i jarej pojawiły mi się larwy skrzypionki ,pszenica zaczęła się kłosić jara w podobnej fazie czy pryskając  nie uszkodzę kłosa ? pocicie jakiś środek  czy danadim 400ec będzie dobry ?

Nic nie uszkodzisz, środek ok 

Wiadomość z agroFakt.pl

SawekBraczyk    14

U mnie julius też rozpoczyna kłoszenie a pięterek to 10 jest . Tylko martwi mnie ta miotła co się gdzie niegdzie pojawiła mysle że jej więcej nie wyjdzie . 

Terry24    17

co polecasz od poczatku kłoszenia, wywaliło mi troche chabru.... da rade cos z tym zrobic???

zastosuj granstar (w zeszłym roku tez tak miałem) efekt chaber zwalczony a pszenica nic nie ucierpiała (pszenica była wykłoszona jak jechałem z opryskiem)

icek1    178
Napisano (edytowany)

u mnie bomperka po 28 pięterek licząc wszystkie

Edytowano przez icek1

zastosuj granstar (w zeszłym roku tez tak miałem) efekt chaber zwalczony a pszenica nic nie ucierpiała (pszenica była wykłoszona jak jechałem z opryskiem)

a w jakim stadium miałes chaber? pszenica w całosci wykłoszona , przed kwitnieniem i nic nie ucierpiała?? jaka dawka granstaru?

tomekZ058    75

W jakich dawkach dać tebu + topsin na t3 . 

ja będę dawał u siebie Tebu 1,0l/ha i Topsin 0,7l/ha

Ksawery    26

A mozna dodac do tebu I topsin bi 58? I ewentualnie mocznik i siarczan magnezu czy juz nie ma sensu?

d4rek    16
Napisano (edytowany)

Zdazylo sie komus w hondi pszenzyto w c1 ? Wlasnie bylem na polu wszedlem i widze pszenzyto wysokosc jak hondia, jakby bylo wszystkiego malo to jeszcze to narazie sporadycznie, zaczyna sie klosic, ale czas pokaze ile tego

Edytowano przez d4rek

koczas    53

na pszenicy ozime jak i jarej pojawiły mi się larwy skrzypionki ,pszenica zaczęła się kłosić jara w podobnej fazie czy pryskając  nie uszkodzę kłosa ? pocicie jakiś środek  czy danadim 400ec będzie dobry ?

Środek bardzo dobry wręcz za dobry bym powiedział. Na to dziadostwo trzymam się od lat zasady, że poproszę najtańszy owadobójczy jaki tylko się da, zazwyczaj cyper- lub deltametryna i wystarczy. Zaoszczędzisz sporo kasy, tylko pryskaj żeby nie było dużo więcej niż 20 stopni.

metrax12    13
Napisano (edytowany)

u mnie bomperka po 14 pieterek

To sumarycznie licząc z jednej połowy kłosa (czyli pięterek 7).

Edytowano przez metrax12

masa24    55

mocna cos jeszcze dodac do zabiegu t3 na poczatku kwitnienia zeby podniesc mtn ?       z drugiej strony wszelkie odzywki poczas kwitnienia odpadaja wiec nie wiem

TOREZ    34

mocna cos jeszcze dodac do zabiegu t3 na poczatku kwitnienia zeby podniesc mtn ?       z drugiej strony wszelkie odzywki poczas kwitnienia odpadaja wiec nie wiem

Możesz kupić 0,7 L czystej wódki i stosować na 1 ha.

Możesz również tą samą ilość skonsumować w kończący się majowy weekend.

Wg mnie korzystniejszy będzie drugi wariant, bo pierwszy na pewno nie podziała a zarazem jest odpowiedzią na Twoje pytanie, że żadnych specyfików nie stosować. :)

Szarlej    68

U mnie pszenica ma 78 pięterek. Generalnie chyba trzeba będzie z drabiny młócić ;/

TOREZ    34

Szarlej, może Ty pszenicę z jęczmieniem pomylił co? :) :) :)

Minkes    1

Na moją pszenicę w trakcie kłoszenia rzuciła się mszyca. czym najlepiej ją potraktować i czy można dodać t3?

Kenu84    0

Do kiedy można jechać z T3? Bo moja już kłosy ma, a na niektórych kłosach widoczne są jeszcze pylniki (ale bardzo mało tych kłosów z pylnikami). I teraz nie wiem czy ona już przekwitła, czy dopiero zaczyna. :-D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się