Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

Tomek90    194
Napisano (edytowany)

@Tomek 90 Skoro 8t pszenicy z ha w Polsce to porażka, to dlaczego w dalszym ciągu mamy tak niską średnią krajową..?

Po co łapiesz za słówka? Naprawdę nie zrozumiałeś tego co napisałem?? 

Nie napisałem że tyczy to się wszystkich, że każdy ciągnie 8t nawet. 

Edytowano przez Tomek90

wilhelm    401

To Ty nie rozumiesz tego co ja pisze.. Czy w moim poście było coś o wydajnosciach z ha ? Byc moze gospodarujesz na kiepskich glebach, nie utrzymywanych w kulturze, to musisz psikać czymś tam po lisciach, zeby roslina nie glodowala. W moich warunkach glebowych jest to calkowicie zbedne. Czynnikiem limitujacym plon jest dla mnie woda, a nie wszelkiej masci "mazidla".

piotr30piotr    64
Napisano (edytowany)

jeśli mamy mikro w glebie to ich lanie nic nie da. 

u mnie np Boru praktycznie nie ma  , są pola że mam 0,22 zawartość boru , miedz niska , cynk niski, magnez niski ale to już makro , tak więc myślę że podawanie mikro jak najbardziej u mnie wskazane , mam też taką fajną tabelkę kiedy poszczególne składniki są najbardziej efektywne 

w każdym razie mikro podaje się w 5 terminach tak mniej wieęcej

post-154612-0-70942600-1464293534_thumb.jpg

Edytowano przez piotr30piotr

Wiadomość z agroFakt.pl

wilhelm    401

Ja mam to szczescie, ze regularnie co 3 lata (na niektorych dzialkach czasami nawet co drugi rok) nawoze obornikiem bydlęcym z obór wolnostanowiskowych w dawce ok. 50-60 t./ha. A wiadomo ze w oborniku zawarte są wszystkie istotne mikroelementy w latwo przyswajalnych formach.

Renault9514    49

Czy mogę dodać cerone do zabiegu T2??  pochwa liściowa zgrubiała, ale kłos jeszcze nie wyszedł :unsure:  

Sunf    9

jeśli mamy mikro w glebie to ich lanie nic nie da. 

u mnie np Boru praktycznie nie ma  , są pola że mam 0,22 zawartość boru , miedz niska , cynk niski, magnez niski ale to już makro , tak więc myślę że podawanie mikro jak najbardziej u mnie wskazane , mam też taką fajną tabelkę kiedy poszczególne składniki są najbardziej efektywne 

w każdym razie mikro podaje się w 5 terminach tak mniej wieęcej

zasobnosc gleby w cynk wykazuje niskie, w twojej tabeli pokazuje ze nie ma istotnego wplywu na plon , ale dopiero od BBCH 61 troche to sie mija z celem gdyz jak maja sie rozwijac korzenie i pobierac składniki makro?

Tomek90    194

To Ty nie rozumiesz tego co ja pisze.. Czy w moim poście było coś o wydajnosciach z ha ? Byc moze gospodarujesz na kiepskich glebach, nie utrzymywanych w kulturze, to musisz psikać czymś tam po lisciach, zeby roslina nie glodowala. W moich warunkach glebowych jest to calkowicie zbedne. Czynnikiem limitujacym plon jest dla mnie woda, a nie wszelkiej masci "mazidla".

W Twoich nie, ale w moich tak (chcem wiedzieć jaki plon jest bez mazidła). To że ty masz obornik to super, podrzucisz troche i dla mnie? Także nie lej bajki że mazidła nie potrzebne dla prawidłowego rozwoju rośliny, bo sa setki gospodarstw które od x lat nie widziały obornika. 

Woda jest czynnikiem limitującym plon, zgadza się i co z tego?  Nie każdego stac na deszczownie, na graty do bezorki. 

wilhelm    401

Nie mialem na mysli deszczowania, zresztą w zbozach to raczej nie spotykane w naszym kraju. Chodzilo mi o to, ze w przypadku deficytu opadó,w raczej nie pomaga stosowanie mikroelemtów, skoro roslinka nie potrafi wykorzystac makro skladnikow, ktore sa wazniejsze w budowaniu plonu.. A to ze mam dostep do obornika, wynika z tego iz wymieniam na niego slome z wlasnych pol.

bools    13

panowie bylem dzis na polu i jest piana na lisciach a w tej pianie larwa czy to skrzypionka i czym to zwalczyc dodam ze pszenica zaczyna sie klosic gdzie nie gdzie

piotr30piotr    64

zasobnosc gleby w cynk wykazuje niskie, w twojej tabeli pokazuje ze nie ma istotnego wplywu na plon , ale dopiero od BBCH 61 troche to sie mija z celem gdyz jak maja sie rozwijac korzenie i pobierac składniki makro?

ta tabelka przedstawia kiedy robić opryski mikro aby były najbardziej efektywne i Zn najlepiej podać początek strzelania w źdźbło i kłoszenie . nie do końca rozumiem o co ci chodzi?

ogar118    62

panowie bylem dzis na polu i jest piana na lisciach a w tej pianie larwa czy to skrzypionka i czym to zwalczyc dodam ze pszenica zaczyna sie klosic gdzie nie gdzie

To przepoczwarzające się larwy skrzypionki błękitek teraz już nie będą szkodliwe. 

raf21    0

hej czy można pryskac na chwasty gdy się już wyklasza pszenica. musze drugi raz bo pierwszy zabieg nic nie dał .było chyba za zimno

aro1975    114

popryskaj jak pszenica przekwitnie, zwalczałem w tak w tamtym roku przytulię

to jest pienik ślinianka - perytroidem go, tylko uważaj na wysokie temperatury. skrzypionka to ciemne kulki na liściach (larwa otoczona swoimi odchodami)

gwozd    101

W celu lustracji larw skrzypionki najlepiej przejść się w jasnych spodniach przez łan :ph34r:

wilhelm    401

Dokładnie. Zadnych lisci lustrowac nie trzeba. Jesli po przejsciu odcinka 10m mamy ok.20 plam po larwach skrzypionek, to zgodnie z zasadami integrowanej ochrony, jest to sygnal do wykonania zabiegu :D

Seba42    2

Mógłbym zastosować w jednym zabiegu w jęczmieńu jarym razem duet star 1l/ha + modus 0,4l/ha + mikrovit miedź 1,5l/ha + mocznik 3% + pro aqua 100ml/100l ??Czy lepiej rozbić to na dwa zabiegi ?

celtis    7
Napisano (edytowany)

u mnie w jeczmieniu niecałe 2 tygodnie temu przed T1 czyli Duet star 0.9l/ha + prochloraz 0.7l/ha było czysto a teraz to chyba rynchosporioza  się wpakowała :/

Czym zwalczyć miotłe w pszenicy po wykłoszeniu ?

Edytowano przez celtis

macio9554    19

Panowie czy podając w tym momencie ( jest sucho a nawet bardzo sucho) pszenicy jarej mikro+mocznik+siarczan+ bi 58 nowy nie narobię szkód w zbożu tym opryskiem? Dodam że zabieg będzie wykonywany wieczorem

popryskaj jak pszenica przekwitnie, zwalczałem w tak w tamtym roku przytulię

co polecasz od poczatku kłoszenia, wywaliło mi troche chabru.... da rade cos z tym zrobic???

masa24    55

ile powinna miec pszenica po skroceniu?  skrocilem arkadie i fideliusa  1 l ccc + o,5 medaxa i jakas krotka chyba jest. jak bedzie z 50 cm to gora

macio9554    19

W jakim stopniu zmniejszy się skuteczność zabiegu jeżeli zabieg jest wykonywany wieczorem gdy "nachodzi" rosa? Lub rosa już "naszła" i po przejechaniu ręką przez łan czuć że rośliny są mokre/wilgotne?

andrzej1988    102

ile powinna miec pszenica po skroceniu?  skrocilem arkadie i fideliusa  1 l ccc + o,5 medaxa i jakas krotka chyba jest. jak bedzie z 50 cm to gora

U mnie pszenica ma jakies 70-80 cm wysokosci a kłos znajduje sie na wysokości około 60-70 cm. Zaczyna sie kłosić. Wylegnąć raczej nie powinna bo jest mocno sprężysta.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.