Skocz do zawartości

Polecane posty

XTRO    159

Tak Ozon się kłosi. Zrobię wieczorem zdjęcie.

To można w takiej fazie dać 0,3 moddusa jeszcze ?

Ksawery    26
Napisano (edytowany)

A kiedy. #siales

Edytowano przez Ksawery

Napisano (edytowany)

Witam wszystkich mam problem ponieważ za późno zorientowałem się że powinienem skrócić pszenice. Na jesien pszenica dostala 300kg lubofoski na wiosne 100kg saletrosanu oraz 100kg saletry. W drugim zabiegu doszło 100kg saletry oraz 50 kg mocznika. Pszenica wygladała słabo lecz teraz ruszyła mocno do przodu obawiam się że może ją położyć. I moje pytanie czy mogę jeszcze zastosować jakiś antywylegacz czy już jest za późno?? W tamtym roku po burakach pszenica dostała 120kg czystego N i jej nie położyło lecz była o wiele słabsza niż w tym roku. Dołączam zdjecie pszenicy

zastosuj modus 0.200 na ha w bardzo słoneczny dzień

Tak Ozon się kłosi. Zrobię wieczorem zdjęcie.

To można w takiej fazie dać 0,3 moddusa jeszcze ?

można dać modus -0,2 wystarczy modus działa lepiej jak jest słoneczny dzień tak że nie czekaj do wieczora

A niektórych sytuacjach modus zastosowany w czasie kłoszenia spowoduje ze kłos nie wyjdzie poza liść flagowy , ale to niema wpływu na plon ale bardzo duży wpływ na parametry pszenicy które są dużo lepsze w tej sytuacji . A co do antywylegaczy skracają korzeń w każdej dawce, także nie polecam lepiej dać modus po 0,200 w dwóch zabiegach niź antywylegacz

Edytowano przez krystianwarowy

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    976

Czy ten modus można podać łącznie z T2 (triazole i strobiluriny) oraz siarczanem magnezu i moczikiem w stężeniu 5%?

Czy można go dać na działce 8 ha gdzie w środku takie kolo z 0,5 ha miotła mi zagłuszyła pszenicę i ratowałem jak mogłem 2 razy axial, odżywki, nawet przez dłuższą chwile stałem z włączonym rozsiewaczem sypiącym saletrę, ale i tak niska rzadka tylko tyle że chociaż kolor ma już normalny taki sam jak cała reszta.

Pszenica to aradia oraz jantarka, faza pełnego liścia przedflagowego, już czubeczek flagi się powoli pokazuje. Nigdy nie skracałem, a teraz pszenice nadzwyczaj ładnie mi wyglądają i tak się trochę boję co by nie wyłożyło. Plantacje bardzo zdrowe, nie za gęste, wręcz idealne.

XTRO    159

A kiedy. #siales

coś ok 25 września musiałbym sprawdzić notatki

spajki01    1

A co mi powiecie o stosowaniu Expert Met jesienią w pszenżycie i pszenicy ? Daje rade na fiołka Miotłę i Przytulie plus Chabra. I co też powiecie o tym nowym herbicydzie Herbaflex? Działa czy lipa?

Czy ten modus można podać łącznie z T2 (triazole i strobiluriny) oraz siarczanem magnezu i moczikiem w stężeniu 5%?

Czy można go dać na działce 8 ha gdzie w środku takie kolo z 0,5 ha miotła mi zagłuszyła pszenicę i ratowałem jak mogłem 2 razy axial, odżywki, nawet przez dłuższą chwile stałem z włączonym rozsiewaczem sypiącym saletrę, ale i tak niska rzadka tylko tyle że chociaż kolor ma już normalny taki sam jak cała reszta.

Pszenica to aradia oraz jantarka, faza pełnego liścia przedflagowego, już czubeczek flagi się powoli pokazuje. Nigdy nie skracałem, a teraz pszenice nadzwyczaj ładnie mi wyglądają i tak się trochę boję co by nie wyłożyło. Plantacje bardzo zdrowe, nie za gęste, wręcz idealne.

można !!!!!

aro1975    114

jaki herbaflex nowy? pryskam nim od dwóch lat - w tamtym roku przepuścił w pszenicy przytulię, a w tym przytulię i chabry. sprawdza się w życie hybrydowym - czysto

Renault9514    49

Dlaczego nie mogę mieszać miedzi z siarczanem magnezu ? tak pisze w tabeli z intermagu... Plan był dać siarczan magnezu 10kg + kristalon zielony 3kg + mikrovit miedź + Adexar plus i cyperkil na skrzypionki, lepiej miedź dorzucić do modusa ?? bo będę jechać osobno ;)

JozB    20

Triazoli z mocznikiem i moddusem nie mieszaj w tej fazie, tym bardziej ze jest coraz cieplej. Lepiej 2 razy pojechać.

Ile mniej więcej trwa przejście z fazy grubienia pochwy do początku kwitnienia? Kłos jakieś 5 cm przed początkiem flagowego. Lepiej fandango na raz niż potem jechać jeszcze tebu  i niepotrzebnie mnożyć koszty. Co prawda początki septoriozy są, ale myśle, że jeszcze z tydzień by wytrzymało

Turbomatiq    4

Panowie potrzebuje porady.Chcę opryskać pszenicę ozimą antywylegaczem,lecz zauważyłem miotłę i co moge zastosować do tego antywylegacza,żeby za jadnym przejazdem zlikwidować miotłe?

pupek    0
Napisano (edytowany)

czym można by pomóż tej pszenicy jest bardzo blada środkiem pola?

post-23061-0-59147300-1463943831_thumb.jpg

post-23061-0-75607500-1463943846_thumb.jpg

Edytowano przez pupek

Agrest    347

U mnie do kłoszenia jeszcze daleko, ale po wydobyciu kłosa stwierdzam, że dolne dwa piętra raczej zostaną zredukowane. Pszenica Sailor , praktycznie każdy kłos 11 pięterek. W zeszłym roku też tak było - czasami nawet i 3 pięterka zredukowane. Co może być główną przyczyną redukcji?

piterboss    0
Napisano (edytowany)

Panowie czym zrobić poprawkę po Lancecie, który nie zwalczył chabra a tylko przyhamował, a tera zaczyna odbijać się  ???

pszenica w fazie liścia podflagowego

Edytowano przez piterboss

XTRO    159

ja poprawiałem Goldem i na razie wygląda to ok

piotr30piotr    64

przyczyny redukcji brak wody , brak azotu , brak innych składników pokarmowych , za gęsta , 11 pięterek to bardzo dużo 

ciastek12    32

ja poprawiałem Goldem i na razie wygląda to ok

Goldem w tej fazie? Masz juz kłos skrócony...

Agrest    347

W sumie dostała 450 l rsm 32 + troszkę dolistnie N i siarczan mg. Nie dawałem micro. Lekko podmarzła zimą, ale zregenerowała się ( choć nie na każdym kawałku). Krytycznego braku wody jeszcze nie ma.

W sumie jeśli zredukowałaby te 2 piętra to plon powinien być porównywalny lub lepszy w porównaniu z zeszłym rokiem. Bo w tamtym miała średnio po 9-10 pieter z czego zredukowała 2 do 3 i plon na IV i V wyniósł 7,3 t/ha, a na IIIA 9 t.

Napisano (edytowany)

Jeżeli w pszenicy wystąpiła septorioza czym ją najlepiej wyniszczyć?

Edytowano przez adrianooo1234

bamberool    2

u mnie PREMIO siana 23.09 ości już jutro będą wychodzić.(Boogie i Fandango w tym roku idzie i jest super) W tym tygodniu wykłoszenie 10-12 pięterek. Po zimie była rzadka.0,8CCC na rozkrzewienie poszło potem z T1 0,3modus...mikro 180N już 3 dawka wysiana. Zabieg na kłosa T3 i jak grad nie wywali lub słońce nie przysuszy to czekamy na żniwa. 

Panowie potrzebuje porady.Chcę opryskać pszenicę ozimą antywylegaczem,lecz zauważyłem miotłę i co moge zastosować do tego antywylegacza,żeby za jadnym przejazdem zlikwidować miotłe?

nie łączy się herbicydów z regulatorami. a po drugie zabiegi regulacyjne robi się najlepiej na 1 kolanko, aby usztywnić dół, teraz samą górę to jedynie Cerone

aro1975    114

jesteś pewny że skróci kłos?

ciastek12    32

Tak podaje etykieta... Gold dziala na chwasty jako regulator wzrostu i dlatego powinien bys stosowany do 1 kolanka...

XTRO    159

niby czemu ?

ma te same substancje czynne co Mustang forte a mustanga u nas walą nawet do flagowego i nic złego się nie dzieje.

Ja dawałem w fazie początek podflagowego

XTRO    159

dając trzecią dawkę N widzę, że trochę po przypalałem końcówki roślin saletrą. Pewnie już rosa zaczynała się pojawiać...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się