Skocz do zawartości

Polecane posty

wilhelm    401

Jak ph .ujowe, to choćbyś nie wiem co cudował, to zawsze w tych miejscach będzie słabsze, tymbardziej taka roslina jak jęczmien!

macio9554    19

To ja rozumiem, ale to na pewno nie zaszkodzi jęczmieniowi a może pomóc ;)

smiało 5 kg/ha mozesz sypac go 

Mówisz o saletrze wapniowej? Tam gdzie kupowałem tą saletrę sprzedawca poradził mi 6kg/ha, no nic skoro tak mówicie to w poniedziałek jadę z opryskiem 

knoro93    167

Możesz dac i 50 i g.. da ludzie tonami sypią i dopiero jakieś efekty widać a Ty 5 kg chcesz coś zdziałać wypij piwo lepiej za tą kase.

Wiadomość z agroFakt.pl

AdamNowik    0

Witam, kolegów Rolników

Chciałbym zapytać Was czy na pszenicę JARĄ mogę zastosować Lancet plus + adiuwant?  Jaką polecacie dawkę? Wiem, że to drogi oprysk, ale został mi od oprysku złoża ozimego (wymarzło).

spajki01    1

Mam problem zboże wykształciło mi już pylnik początek kłosa . Czy w takiej fazie mogę jeszcze zrobić poprawkę na chwasty fiołka polnego który kwitnie i przytulie ? Robiłem dwa opryski i mimo to przepuścił jesienny i wiosenny trochę z mojej winy bo do atlantisa dałem A Sekator i on ma fiołka w średnio wrażliwych lintur sobie poradzi? A druga sprawa mam tak u wujka pole że wylazło pełno wyczyńca polnego da się coś z tym zrobić jak on się już prawie obsypuje czy d*pa zbita a może próbować Atlantis albo ten drugi co jest do wyczyńca proszę o poradę

kisek123    0

Witam wszystkich mam problem ponieważ za późno zorientowałem się że powinienem skrócić pszenice. Na jesien pszenica dostala 300kg lubofoski na wiosne 100kg saletrosanu oraz 100kg saletry. W drugim zabiegu doszło 100kg saletry oraz 50 kg mocznika. Pszenica wygladała słabo lecz teraz ruszyła mocno do przodu obawiam się że może ją położyć. I moje pytanie czy mogę jeszcze zastosować jakiś antywylegacz czy już jest za późno?? W tamtym roku po burakach pszenica dostała 120kg czystego N i jej nie położyło lecz była o wiele słabsza niż w tym roku. Dołączam zdjecie pszenicy 

post-150891-0-71783600-1463867560_thumb.jpg

arkadian12    0

Witam
Panowie czy taki zabieg na T2 bedzie skuteczny
chlorotalonil 1l + azoksystrobina 0,5+ propikonazol 0,5 dam jeszcze w zabiegu siarczan magnezu i Opti zboże 2kg i jak będzie skrzypionka pójdzie markiz 0,5l tylko myślę nad tym propikonazolem na ile jest skuteczny na septoriozy a chcę jego wykorzystać bo mam

Kamilmkm    9
Napisano (edytowany)

Mam problem zboże wykształciło mi już pylnik początek kłosa . Czy w takiej fazie mogę jeszcze zrobić poprawkę na chwasty fiołka polnego który kwitnie i przytulie ? Robiłem dwa opryski i mimo to przepuścił jesienny i wiosenny trochę z mojej winy bo do atlantisa dałem A Sekator i on ma fiołka w średnio wrażliwych lintur sobie poradzi? A druga sprawa mam tak u wujka pole że wylazło pełno wyczyńca polnego da się coś z tym zrobić jak on się już prawie obsypuje czy d*pa zbita a może próbować Atlantis albo ten drugi co jest do wyczyńca proszę o poradę

na wyczyńca Axial, a na fiołka Aloksypyr czy inny tańszy zamiennik Starane i chyba nic innego w tej fazie pszenicy. Oba środki w wyższych dawkach, czyli ok 0,7-0,8 l/ha i niestety raczej osobno trzeba by je zastosować.

Edytowano przez Kamilmkm

kali828    15

na T 2 co będzie lepsze Soligor czy Reveller na T 1 poszedł Wirtuoz

damianXXL    17

Powinno sie to robić przy drugim kolanku, antywylegacz możesz dać.

tomek73    188

Antywylegacz teraz, to chyba żart, lepiej za te pieniądze kupić piwo i sobie wypić.Jak już to modus, cerone, medax.

slawek80    5

Co da skrócenie "góry" jak "dół" słaby??? Skracanie trzeba zacząć od pierwszego kolanka , jak masz za dużo kasy to daj cerone , ale to za wiele nie pomoże , roślina będzie ciut niższa i licz na to , że "dół" wytrzyma.

spajki01    1

A czy zamiennik Starane weźmie Fiołka jak kwitnie bo widzę że ma w średnio wrażliwych go? Plus czy weźmie Przytulie? Wyczyniec nie jest na moim polu tylko na polu wujka bo wcześniej stosowałem Atlantisa do niego dodałem Sekatora i on mi puścił Fiołka i Przytulię.

loquito    14

Chciałbym Was zapytać czy do zabiegu T3 jest możliwość dodania Kristalonu?

metrax12    13

A czy zamiennik Starane weźmie Fiołka jak kwitnie bo widzę że ma w średnio wrażliwych go? Plus czy weźmie Przytulie? Wyczyniec nie jest na moim polu tylko na polu wujka bo wcześniej stosowałem Atlantisa do niego dodałem Sekatora i on mi puścił Fiołka i Przytulię.

Starane fiołka nie zniszczy, szczególnie gdy fiołek kwitnie, przytulię tak. Trochę dziwne że Sekator nie zniszczył przytulii, może dałeś go gdy było bardzo zimna, może dawka zbyt mała.

spajki01    1

Zrobiłem tak jesienią wykonałem oprysk Glean ale było sucho strasznie po siewie.  Na wiosnę dałem Atlantis i Sekator na dwóch polach pryskałem wieczorem Miotły zero owsika zero gdzieniegdzie trafi się przytulia i właśnie Fiołek. W tamtym roku zamiast Sekatora dałem Lintur i czysto było za wyjątkiem takiego dziwu kawałka miotły. To już chyba można tylko kropidłem pokropić tego Fiołka ;)? Pisze że szkodliwość jest od 25 szt m 2 tego tak dużo nie ma ale wnerwia bo powinno być czysto a widzę że jest miejscami i fiołek i przytulia. Za chwile będzie trzeba robić T2 bo liść pod flagowy. Albo ja coś źle robię albo ten rok jest wyjątkowo dziwny. Staram się dbać najlepiej ale czasami człowiek głupieje nie żałuje na zboże dać. A do Acanto można dać Duet Star czy za drogo to wyjdzie i lepiej coś z czystego epoksykanolu typu o ile dobrze pamiętam Rubric i coś tam chyba Safari i jeszcze kilka innych o ile dobrze pamientam?

grego    218

fiołka to m\bym sobie już odpuścił, to niskie piętro szczególnie jak nie ma go dużo, zajmij się przytulią, ja tez muszę..

Panowie, mam Arkadie jak z chorobami w tej odmianie? Trzeba robic trzy zabiegi czy dwa starczą? Ale raczej zrobię 3, tylko co by dać teraz na t2? Duet Ultra wystarczy czy coś innego ? I mam jeszcze jedno pytanie, stosowanie odżywek w tej fazie wpływa jakoś na parametry czy dopiero poźniej?

metrax12    13

Rozumiem że Lintur załatwił fiołka, to że Sekator go przepuścił to jest zrozumiałe. W wiosennym zwalczaniu tylko Lintur, tribenuron i Mustang Forte (choć tutaj różnie bywa) najlepiej sobie radzą z fiołkiem radzą, na jesieni diflufenikan 50g sa/ha (najlepsze rozwiązanie).

kamik90    2
Napisano (edytowany)

na T 2 co będzie lepsze Soligor czy Reveller na T 1 poszedł Wirtuoz

Lepiej dac 0.4 Reveller i 0.5 tebu, dłużej będzie działać

Edytowano przez kamik90

XTRO    160

Ozon zaczyna mi się kłosić.

Chcę jutro jechać z T2 i pytanie- czy mogę w takiej fazie dać 0,3 moddusa ? kłos wychodzi z pochwy liściowej 

damianzbr    987
Napisano (edytowany)

fiołka to m\bym sobie już odpuścił, to niskie piętro szczególnie jak nie ma go dużo, zajmij się przytulią, ja tez muszę..

Panowie, mam Arkadie jak z chorobami w tej odmianie? Trzeba robic trzy zabiegi czy dwa starczą? Ale raczej zrobię 3, tylko co by dać teraz na t2? Duet Ultra wystarczy czy coś innego ? I mam jeszcze jedno pytanie, stosowanie odżywek w tej fazie wpływa jakoś na parametry czy dopiero poźniej?

Ponoć bardzo podatna na grzybki. Ja w pod koniec tego tygodnia jadę na arkadię duet ultra 0,6l/ha + starami 0,8l/ha bo za kilka dni liść flagowy się już pokaże.

Na pszenżyta sam duet ultra, już jak najszybciej muszę pryskać bo flagowy już jest, a i tak dość długo utrzymały się bez jakichkolwiek objawów choroby po Tilt turbo + mondatak w dawce 0,75l/ha jednego jak i drugiego. Dopiero teraz jak pod słońce się patrzy przez liść to widać małe kółka w pszenżycie, pszenica na razie czyściutka. Tylko miejscami końcówki zżółkły, ale mi się zdaje ze to nie grzyb a może jednak wirus albo braki czegoś. Bo rok temu też to miałem miejscami w jantarce.

Edytowano przez damianzbr

Ksawery    26

Ozon zaczyna mi się kłosić.

Chcę jutro jechać z T2 i pytanie- czy mogę w takiej fazie dać 0,3 moddusa ? kłos wychodzi z pochwy liściowej

Jak u Ciebie ten ozon wygląda zadowolony?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.