Skocz do zawartości

Polecane posty

macio9554    19

także osłabi ale nie aż tak jak moddusa , ale jesli stosowałem w jeczmieniu to CCC i tak bardzo słabo działa na jeczmien ,ale jesli piszesz tu o pszenicy to coś zadziała ale szału też nie bedzie :) , liczy sie 10-14 dni od zastosowania wtedy pogoda i tempo rozwoju jest kluczowe w działanie regulatorów 

Nie, nie na jęczmień poleciał sam moddus bez CCC a na pszenice jarą 0,2 l moddusa i 0,5 l CCC 

sim200    3
Napisano (edytowany)

To może nie będę dolewal tego ccc, ewentualnie stabilan lub modus bo to chyba można w każdej fazie stosować? Nawożenie było takie- 200kg polif8 przedsiewnie i 200kg polifos21 i drugi raz 200kg saletry pulan.

Edytowano przez sim200

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz44    5

Witam, co się stanie jeżeli zastosuje cerone w fazie liścia flagowego? za dużo czasu minęło liść się pokazał i kicha. Przychamuje też Kłos?.

emilko    19

Oprysk jesienny herbicydem nie zwalczył mi przytuli w jednym rzędzie. Czy mogę teraz delikatnie chwastoksem ją potraktować, czy już za późno? 

Oprysk herbicydem na jesień w jednym przejeździe nie zwalczył przytuli, czy można jeszcze teraz chwastoksem ją potraktować? Ma ktoś jakieś doświadczenie  w późnych opryskach?

lukasz222    2344

Starane możesz stosować do liścia flagowego i na 100% przytulię wykosi

mam pytanie na t1 poszło capalo 1.2 i atak 0.5 od oprysku minęło 30 dni na t2 mam duet ultra i tilt turbo i nie niem co wybrać. czy jakbym dał pół dawki duet i pół tilta czy miało by to dobre działanie

panRys87    1

Witam, czy jeśli dziś opryskam pszenicę ozima Cerone przy temp. 13-15 st to czy będzie dobrze działać jeśli od jutra dopiero będzie słonecznie i temp. 16-20 st. Powoli pokazuje się liść flagowy

mateusz44    5

Doradca mówił żeby oprysk cerone tak zaplanować aby tak minimum po oprysku ze dwie trzy godziny było słońce bo roślina ma go ładnie wchłonąc ile w tym prawdy to nie wiem ;-)

machtomi    5

to jest brunatna plamistość liści, może być Duet ultra lub inny z epoksykonazolem

Mogę zastosować czysty epoksynazol rubric 125 1l/ha + Gwarant 500 1l/ha 

i czy taka sama mieszankę mogę zastosować na pszenżyto ozime?

Będzie to lepsze rozwiązanie jak Duet Ultra na T2

wilhelm    401

Witam; co zastosować w pszenicy ozimej w fazie flagowego.. etefon, etefon+moddus, a moze jeszcze jakas inna kombinacja ? Dodam ze na pierwsze skracanie w BBCH 31 stosowany byl CCC 750 + Medax (1,2+0,6)

loquito    14

Bardzo popularne jest zastosowanie np. 0,2L/ha Moddusa lub zamiennik albo taką samą ilość substancji np z Optimusa albo innym środek podać np. 0,5L/ha Medaxu.

loquito    14

jaco25    262

Panowie jak robiłem zabieg na dwuliścienne, skończył mi się mustang i dokończyłem jedno pole chwastoxem turbo niestety przepuścił fiołka, zwalczy coś fiołka w fazie kwitnienia czy lepiej zostawić to. Dodam tylko że pszenica ma drugie kolanko ok. 3cm nad węzłem krzewienia.

ansu    73

Witam, czy jeśli dziś opryskam pszenicę ozima Cerone przy temp. 13-15 st to czy będzie dobrze działać jeśli od jutra dopiero będzie słonecznie i temp. 16-20 st. Powoli pokazuje się liść flagowy

Jeśli ma być ciepło i słonecznie jak najbardziej odpowiedni moment 0.5l to koszt 30zł/ha z siarczanem amonu można zejść do 0,3l/ha

panRys87    1
Napisano (edytowany)

Jeśli ma być ciepło i słonecznie jak najbardziej odpowiedni moment 0.5l to koszt 30zł/ha z siarczanem amonu można zejść do 0,3l/ha

No to fajnie;) chciałem dodać siarczan amonu i mikroelementy. Dawka 0,3 wystarczy? na opakowaniu pisze 0,75 l/ha na pszenice ozimą...

Edytowano przez panRys87

panRys87    1
Napisano (edytowany)

Problem w tym że nie było :( Dodam ze odmiana KWS Ozon (wyleganie 7,7 na 9) Poszło 150 kg N i czeka na 3 dawke 100 kg saletry na liść flagowy

Edytowano przez panRys87

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się