Skocz do zawartości

Polecane posty

Ursus932    10

kiedy i w jakiej dawce usztywniać cerone, na pierwsze kolanko modus 0.25 plus ccc 1l.Pszenica dostała około 150N i czeka  jeszcze na 3 dawke

Wiadomość z agroFakt.pl

macio9554    19

Bi58 lepiej ni mięszać

W zeszłym roku mieszałem T2+ odżywki+ Bi58 i nic złego się nie działo 

icek1    178

A czy przy cenie za pszenice 500 zł te nakłady się zwrócą no bo jak przyjedzie ta z ukrainy to myślę iż i po 500 będzie ciężko sprzedać

tomekZ058    80

kiedy i w jakiej dawce usztywniać cerone, na pierwsze kolanko modus 0.25 plus ccc 1l.Pszenica dostała około 150N i czeka  jeszcze na 3 dawke

ja stosuje w celu usztywnienia Cerone na flagowy w dawce 0,5l/ha ale myślę spróbować po raz pierwszy Medax

andrzej1988    102

ale jak nie zadbasz to i plonu i jakości nie bedziesz miał i tez lipa. W moich okolicach widze gospodarzy ktorzy nie inwestuja w pszenice. Te pszenice wygladaja tak biednie i rzadko że nie wiem ile nakoszą z ha. I co nakosi 3 tony, wezmie 1500 zł za całosc i tyle a koszty kombajnu, paliwa, hebicydu jakiegos tam saletrzaku i tez sie nazbiera tych kosztów chociaz nie pieści jej.

jahooo    289

Trzeba wziąć kartkę i ołówek i podliczyć

3t x 500zł - 1500

a koszty

podatek

orka

siew

oprysk plus paliwo

nawóz

zbiór

transport do sprzedaży

Przy 3 tonach po 600zł te obie strony równania w praktyce sumują się na 0. Przy 5 tonach po 600 zostaje jakieś 600-800zł z ha w zależności od realnych kosztów i technologii uprawy

Przy 500zł za tonę zostanie 400-500zł z ha

Nie liczę tu dopłat

Czyli przy 10 ha ornych można mieć około 5000 zysku zbierając 5t/ha plus dopłaty , albo tylko dopłaty zbierając 3t/ha

Ale każdy ma swój rozum i robi jak uważa

slawek2209    78
Napisano (edytowany)

Po ubieglym sezonie zostało mi 2800 z hektara bez dopłaty pszenicy ozimej.Doplaty liczę na amortyzację podatek i robocizne

Edytowano przez slawek2209

Ursus932    10

ja stosuje w celu usztywnienia Cerone na flagowy w dawce 0,5l/ha ale myślę spróbować po raz pierwszy Medax

też myślałem nad medaxem ale już kupiłem cerone.może w następnym sezonie pójdzie medax,a ile myślisz go dać

Kamilo1888    30

Nie pomyliłes sie, chyba powinno być soprano czysty epoksykonazol tak ??

tak literówka sie wkradła :D  , jak sądzicie nie powinno być problemów chyba z tą mieszaniną ? :) 

masa24    55

dla mnie glupota jest mowienie czy naklady sie zwroca itp

napewnno szkoda zachodu dbac byle jak i kosic 3-4 t z hektara.  tylko intensywna uprawa , czy to niska czy wysoka cena za tone pszenicy

Napisano (edytowany)

tak literówka sie wkradła :D , jak sądzicie nie powinno być problemów chyba z tą mieszaniną ? :)

To może zapytam Ciebie bo mam straszny mętlik w głowie i niewiem co dać na t2.

Na t1 u mnie poszło 0.8 tiltu + 0.8 promax ( prochloraz )

Na t2 zastanawiam się nad dwiema opcjami

0.5 reveller + 0.6 safir (epoksykonazol)

Lub

1l safir + 1l gwarant

Czy twoja opcja bedzie lepsza i prysnać

0.8 safir + 0.2 acanto

Pszenżyto remiko dostało 130N i arkadia 200N

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

SawekBraczyk    14

Mi też się wydaje że lepiej inwestować w uprawe i dbać żeby był plon i zysk bo tak to szkoda zachodu . 

andrzej1988    102

tez jestem tego samego zdania ze lepiej zadbac i zebrac te 8 ton niz machać ręka i zbierać 3 tony. Znam takich ludzi co mówią: '' nie bede inwestował w pszenice bo jest tania i sie nie opłaca'' Dla mnie to jest śmieszne. Nie zaiwestuje ale zawsze musi coś dac pod tą pszenice, 3 tony zbierze, sprzeda za 500 zł i pieniedzy tez nie bedzie. I poźniej po zbiorach narzekają że mało sypało, ziarno drobne i tanie i nie ma pieniedzy. Więc sobie myśle... chłopie zainwestuj w miare mozliwości żeby mieć jakiś ten w miare zysk przez wydajność i jakość pszenicy

d4rek    16

Ktos sie orientuje jak dziala Decis ? Kontaktowo powala skrzypionke czy osadza na lisciach i wtrakcie pobieranaia pokarmu zalatwia. W pszenicy juz zalatwilem i cos podkusilo wejsc w pszenzyto a tam siedza i pier.... na potege wiec pojade z t2

tomekZ058    80

też myślałem nad medaxem ale już kupiłem cerone.może w następnym sezonie pójdzie medax,a ile myślisz go dać

wydaje się mi że dawka 0,5l/ha powinna być wystarczająca

daro189    12
Napisano (edytowany)

u mnie nakład wynosi od 2000 z młóceniem i 100l ropy na całą uprawę do 2800 tam gdzie stosowałem wapno albo polifoskę. Najniższa cena za jąką sprzedawałem pszenicę (paszówka) to 570, najwięcej 630, więc średnio przy tej cenie potrzebowałem od 3,5 tony do 4,5 tony na pokrycie kosztów produkcji. Saletra 34 po 1310zł, polifoska 6 1820/t, wapno 100/tona, ropa z cpn po 4,30zł, godzina młócenia 340.

Najgorszy kawałek dał 5 ton, najlepszy 9, więc w tym roku postanowiłem że troche lepiej się zadba, zważywszy na to, że w w okolicy sytuacja z oziminami nie wygląda na ciekawą, ale za to jest nasiane mnóstwo jęczmienia. 

A inwestuje tyle, na ile pozwala mi plon, więc przy dobrym roku daje lepsze nawożenie i ochronę, analogicznie w gorszym. 

Edytowano przez daro189

jahooo    289

Decis jest kontaktowo-żołądkowy, jeśli chcesz takiego, który działa ciut dłużej, to szukaj kontaktowo-żołądkowego działającego na roślinie wgłębnie . Fastac działa tak samo jak decis. Oba działają w sumie przez kilkanaście minut od zaaplikowania. Co nie padnie w tym czasie, to już i nie padnie.

piotr30piotr    65
Napisano (edytowany)

u mnie nakład wynosi od 2000 z młóceniem i 100l ropy na całą uprawę do 2800 tam gdzie stosowałem wapno albo polifoskę. Najniższa cena za jąką sprzedawałem pszenicę (paszówka) to 570, najwięcej 630, więc średnio przy tej cenie potrzebowałem od 3,5 tony do 4,5 tony na pokrycie kosztów produkcji. Saletra 34 po 1310zł, polifoska 6 1820/t, wapno 100/tona, ropa z cpn po 4,30zł, godzina młócenia 340.

Najgorszy kawałek dał 5 ton, najlepszy 9, więc w tym roku postanowiłem że troche lepiej się zadba, zważywszy na to, że w w okolicy sytuacja z oziminami nie wygląda na ciekawą, ale za to jest nasiane mnóstwo jęczmienia. 

A inwestuje tyle, na ile pozwala mi plon, więc przy dobrym roku daje lepsze nawożenie i ochronę, analogicznie w gorszym. 

dolicz amortyzację maszyn podatek ,ubezpieczenie pól , ubezpieczenie maszyn  , swoją robociznę i wyjdzie ponad 3 tyś i całe szczęście jak się nie ma dzierżaw bo to kolejny tysiąc 

a jak byś kupił pole to i dolicz jeszcze raty za kredyt i odsetki

no chyba że kupiłeś a może dostałeś w spadku

tak czy inaczej przy cenie 600 zł za pszenicę rolnictwo to nierentowna branża i proszę nie udowadniać mi że za 2,5 tyś będzie 9 ton i kokosy

u mnie dla zakładanych 8 ton pszenicy nakłady wynoszą około 4 tyś + ewentualne koszty dzierżawy 

i żeby było jasne nierentowne dla mnie dlatego że 50 tyś za ha dzielone na 40 lat daje 1,25 tyś + 1 tyś odsetki + 4 tyś nakłady daje 6250 zł

8ton x 600 zł daje 4800zł

Edytowano przez piotr30piotr

masa24    55

nie wiem juz jak ratowac pszenice, no strasznie nierowno rosnie.  nie wiem czy to ph czy przemarzniecie.  jest bujna a obok jakies popierdolki male

nie wiem czy to przemarzniecie bo te mniejsze rosliny maja wypuszczone pedy boczne, czyl krzewily sie jeszcze.  juz dawalem druga dawke saletry, siarczan magnezu, mikro i npk 20 20 20 dolistnie. wszystkie zabiegi 2 razy juz

moge cos jeszcze zrobic zeby ratowac pszenice?

clinik23    0

a co myślicie o zastosowaniu na T2 w pszenicy ozimej produktu Bayer Falcon 460 EC ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)