Skocz do zawartości

Polecane posty

tomekZ058    80

W jakiej dawce ?? 0.8 falconu będzie dobre na t2 ??

ja np.w ubiegłym roku stosowałem Falcon w dawce 0,7l/ha

slawek2209    78

Kolego nie pisz glupot a spytales czy stosowalem jesienia dff? bo wlasnie stosowalem taka mieszanke gdzie nigdy nie mam problemu z fiolkiem a w tym roku jest problem z herbicydami bo duzo osob zastanawia sie nad poprawka w okolicy za zimne noce byly ....

a napisałeś że stosowałeś.Prosisz o pomoc a krytykujesz

Wiadomość z agroFakt.pl

greg91    3

Witam czy można zmieszać Medax 0,5,Artea 0,5 i Plonvit  zboza 1l na t2

SawekBraczyk    14

Ja też pryskałem dość wcześnie  mustang forte i narazie jest bardzo czysto gdzie niegdzie takie malutkie chwasty są ale chyba już to nie zrobi szkody . 

macio9554    19

daro,

według CB Fandango lepsze od Duett Ultra? w Fandango chyba 3 substancje aktywne, a jak cenowo wychodzą oba warianty? porównywalnie?

Fandango o niebo lepsze od Duettu ultra. Fandango w pełnej dawce około 165 zł a Duett w pełnej dawce około 85 zł 

daro189    12

oczywiście fandango lepsze, idzie na lepsze działki gdzie widzę potencjał, na dobre leci duet ultra i azoksystrobina, na troche gorsze leci duet ultra aby mieć czyste sumienie ;)
fandango ma protiokonazol i fluoksystrobine, czy jakoś tak ;) na razie u nas ciągle pada, pierwszy zabieg był robiony 23 kwietnia, więc leci praktycznie 4 tydzień, więc wypada już pryskać, kłosek ma jakieś 7-8 cm do ukazania się, więc wole przyśpieszyć zabieg. 

Mam ok 1ha przemarzniętej pszenicy, pomimo ccc, odżywek, ukorzeniaczy, npk i 180N troszke ruszyła i tak została, może nakład się zwróci, ale na przyszłość raczej nie będę działał tak intensywnie, co urośnie to urośnie.

tomekZ058    80
Napisano (edytowany)

@Rolnik_z_Podkarpacia u mnie Falcon miał problemy z septoriozą liści,stosowałem też Soligor i po nim był lepszy efekt niż po Falconie

Edytowano przez tomekZ058

Kamilo1888    30
Napisano (edytowany)

U mnie Suprano 0,7 L + 0,2 Acanto + 5%S. Magnezu + 2 kg ProHorti NPK ( wysoko potasowe) + 1,5 L ProLife (mikro ) + 0,5 L Fe + 0,5 L B  

pszenica Julius - 200 kg N 

Siew 280 n/m2 C1  

T1 Duett Star 1L + Mondatak 0,7L 

Skracane 0,3-0,4L Moddus + 1L CCC 

Pakiet MikroMaximus 0,5kg + ProFerti 5 kg NPK ( Wysoko Fosforowe ) + 5 % Siarczan M(7)

Edytowano przez Kamilo1888

e2visionamd    1

u mnie duet ultra wychodzi korzystniej niż czysty epoksykonazol, dokładam 5 zł i w dawce 0,64 mam to samo co 1l epoksykonazolu i do tego tiofanat który coś tam zawsze podziała :)

Ja przyśpieszam T2, liść flagowy już powoli wychodzi, i może w piątek uda się wjechać z mieszanką na lepsze kawałki :

Fandango 1l + Siarczan magnezu 5kg + siarczan potasu 2,5 kg + cynk 70g + cyperkiller

na gorsze idzie Duet ultra 0,65 + azoksystrobina 0,6 litra oraz mgs+ ks + cynk

na najgorsze fosforan monopotasowy + duet ultra + siarczan magnezu.

I na tym raczej koniec, wilgoci w opór, trochę nierówna ale takie pola :)

siarczan potasu w jakiej formie? Chyba nie rozpuszczasz nawozu posypowego ?

Kamilo1888    30

siarczan potasu w jakiej formie? Chyba nie rozpuszczasz nawozu posypowego ?

jest w formie krystalicznej specjalnie do zabiegów dolistnych :) bardzo chwalą w uprawie ziemniaków :) 

andrzej1988    102

Fandango o niebo lepsze od Duettu ultra. Fandango w pełnej dawce około 165 zł a Duett w pełnej dawce około 85 zł 

A Duet Ultra nie wychodzi drożej?? 100 zł na ha u mnie w dawce 0.6l a w dawce 0.7l 123 zł

piotrb14    187

na T2 planuje strobiluryne epoksynazol i do tego dodam na pewno gwarantu

macio9554    19

A Duet Ultra nie wychodzi drożej?? 100 zł na ha u mnie w dawce 0.6l a w dawce 0.7l 123 zł

Tam gdzie ja kupuje śor nazywa to się dokładnie Dedal 497 SC i kosztuje 700 zł za 5 litrów. 

daro189    12

W tym roku już sporo zainwestowałem w pszenicę, póki co jest ładna więc taki ostatni zabieg chciałbym zrobić konkretny.

Dlatego dam na wychodzący liść flagowy siarczan potasu z yara (2,5-3 kg na ha, nazywa się kali sop), cynk na "zieloność" i siarczan magnezu na kolor :) 

Ogólnie jeśli chodzi o fungicydy to nie szukam oszczędności 10 -20 złotowych, bo taki oprysk ma ochronić potencjał roślin do plonowania, a z racji że jest troche za gęsta to wole dmuchać na zimne.

Duet ultra w dawce 0,64 daje 120g epoksykonazolu i wychodzi ok 100zł na ha, do tego tazer 250sc za ok 70zł/0,5 litra. Co prawda w tej cenie miałbym fandango w pełnej dawce, ale taka mieszanka w zeszłym roku poradziła sobie wzorowo. 

Oznak chorób jeszcze nie widać, ale warunki do rozwoju septoriozy idealne, dlatego staram się zachować termin 3-4 tygodni od ostatniego zabiegu.

bools    13

moge skrucic pszenice medaxem  gdy pokazuje sie lisc flagowy  i w jakiej ilosci tego medaxu ?

filip14    2

Cześć.

Czy taka mieszanka nie przypali pszenicy ?

- epoksykonazol 90+ tebukonazol 200 + mocznik 5kg + siarczan magnezu 7 kg + insodex/bi58.

I jeszcze jedno - czy do soligoru 0,5l/ha & falconu 0,5l/ha mogę dodać epoksykonazolu i nic się nie stanie?

Cześć - raz jeszcze czy ta mieszanka nie przypali pszenicy?

Napisano (edytowany)

U mnie Suprano 0,7 L + 0,2 Acanto + 5%S. Magnezu + 2 kg ProHorti NPK ( wysoko potasowe) + 1,5 L ProLife (mikro ) + 0,5 L Fe + 0,5 L B

pszenica Julius - 200 kg N

Siew 280 n/m2 C1

T1 Duett Star 1L + Mondatak 0,7L

Skracane 0,3-0,4L Moddus + 1L CCC

Pakiet MikroMaximus 0,5kg + ProFerti 5 kg NPK ( Wysoko Fosforowe ) + 5 % Siarczan M(7)

Nie pomyliłes sie, chyba powinno być soprano czysty epoksykonazol tak ?? Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

wojtek554    9
Napisano (edytowany)

Zastanawiam się nad T2 . Czy 125g epoksykonazolu +125g pikoksytrobiny załatwi mączniaka interwencyjnie?

Edytowano przez wojtek554

SawekBraczyk    14

Jaki insektyd na mszyce i skrzypionki na pszenice i pszenżyto polecacie tani i dobry i żeby szło go mieszać z fungicydem . 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)