Skocz do zawartości

Polecane posty

slawek2209    78

Witam! spóżniłem śię ze skracaniem pszenicy z braku czasu a był do tego zakupiony stabilan więc co teraz robić? pszenica ponad 30cm wysokości  

Nie stosuj już w  tej fazie stabilanu.Kup cerone które ma rejestracje do liścia flagowego

piterboss    0

Witam. Mam taki dylemat kiedy ? mogę prysnąć pszenicę jarą od ziela(mustang+atrribut) jeśli pryskałem ją we wtorek wieczorem odżywką(2,5kg intermag phospho+15kgmocznika+5kg siarczanu mg+0,2l tytanitu /// na hektar) ??

MasseyXXXX    10

Witam. Mam taki dylemat kiedy ? mogę prysnąć pszenicę jarą od ziela(mustang+atrribut) jeśli pryskałem ją we wtorek wieczorem odżywką(2,5kg intermag phospho+15kgmocznika+5kg siarczanu mg+0,2l tytanitu /// na hektar) ??

Kolego mogłeś najpierw od chwastów, bo po co nawozić chwasty? Ale teraz jest juz po ptokach ;D

Ja na Twoim miejscu odczekałbym 2-3 dni z nastawieniem na to drugie. Niektórzy mówią, że już na drugi dzień można, ale ja bym tak nie robił :)

Wiadomość z agroFakt.pl

greg91    3

<p>Czy pospieszył em się jak dałem trzecią dawkę N saletrę czy raczej za wcześnie </p>

panRys87    1

Dzień dobry mam pytanie. 2 maja pryskalem na perz apyros z atpolanem następnie 6 mają oprysk na grzyba+mocznik+siarczan magnezu+ odżywka. Był to 1 oprysk na grzyba, czy mogę powtórzyć ten sam oprysk na grzyba + zasilenie jeśli objawy nie ustapia po 14 dniach od 1 oprysk.

mareksko37    1

@mareksko37

a gdzie na stronie ampolu jest ten sklep ?

w  zakładkach znajdziesz   środki ochrony roślin 

W zakładce kontakt  zadzwonić pod numer  przedstawiciela handlowego  do tego który jest  z twojego regionu  i zamówić u niego

Karamba30    0

Jaki środek dać na zakończenie ochrony grzybobojczej na t2 i t3

Falco 460 które ma 3 substancji 300zl na 3 hektary czy

mirador forte 160ec cena 115zl na hektar

T1 bylo capalo 1,6 litra

panRys87    1
Napisano (edytowany)

Nazwy środka nie pamiętam, podam gdy wrócę z pracy... Kosztował coś ok 56 PLN za liter
Ten środek to Riza 250 Ew od Cheminova w dawce 0,8l/ha

Edytowano przez panRys87

kozik251    9
Napisano (edytowany)

Witam. Będę pryskał axialem pszenicę miotła się ukazała i mam pytanie czy mogę razem z nim prysnąc cerone? proszę o szybka odpowiedz

Edytowano przez kozik251

Toru    1

huzar nie wziął w ogóle jednolisciennych, teraz tylko axial, czy jest coś tańszego co da radę? trawica równa z przenica

adrian    15

witam, w tym roku przypaliłem pszenice mieszanką na grzyba, odrzywką i skracaniem, dzis na polu wyrwałem najładniejszy pęd i dokopałem sie do kłosa i ku mojemu zdziwieniu naliczyłem tylko 8 moze 10 pieterek ziarników troche mało... a odmiama oścista mewa. Dostała w sumie 120N

Szykuje sie na T2 i zastananawiam sie nad podaniem dodatkowo plonovitu 2l/ha nie za późno na odżywke przy lisciu podflagowym ??

melon10641    158

Kolejna przypalona pszenica a jak mówiłem, żeby uważać z łączeniem wszystkiego bo rok temu u mnie była przypalona od skracania to mówili, że za duży koszt jak się jeździ solo opryskiwaczem. Jak widać człowiek uczy się na błędach a najlepiej na swoich :) 

hardkor113    19

huzar nie wziął w ogóle jednolisciennych, teraz tylko axial, czy jest coś tańszego co da radę? trawica równa z przenica

Jak jest tak jak mowisz to ja bym nie oszczedzial a axial napewno to wezmie.

Wiem ze z tanszych srodkow jest attribut ale nie daje ci pewnosci ze zadziala

Kamilo1888    30

witam, w tym roku przypaliłem pszenice mieszanką na grzyba, odrzywką i skracaniem, dzis na polu wyrwałem najładniejszy pęd i dokopałem sie do kłosa i ku mojemu zdziwieniu naliczyłem tylko 8 moze 10 pieterek ziarników troche mało... a odmiama oścista mewa. Dostała w sumie 120N

Szykuje sie na T2 i zastananawiam sie nad podaniem dodatkowo plonovitu 2l/ha nie za późno na odżywke przy lisciu podflagowym ??

długośc klosa moze byc spowodowana zbyt późno 2 dawką azotu , brakiem regulatorów , a co do odżywki to mozesz smiało dodać , 

sygi100    1

Zastanawiam się czy w pszenicy jarej(Lennox) warto zastosować moddusa w dawce 0,25l. W sumie dostała 100N.

TheBociek1996    515

Przecież 10 pięterek jak na Mewę to jest bardzo dobry wynik. Ona ma krótki, ale zwarty kłos. Teraz trzeba robić wszystko aby tych pięterek nie zredukowała.

e2visionamd    1

Ok a u mnie artist ma średnio z głównego pędu 9 pięterek tzn , że jeśli nie zredukuje to będzie 36 ziaren z kłosa ?

andrzej1988    101

W jakim stężeniu mocznik i siarczan magnezu zastosowałeś?

Jakies 6 kg mocznika na 100 litrów wody i 5 kg siarczanu na 100 litrów wody. Pryskam w granicach 230-240 litrów wody na ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się