Skocz do zawartości

Polecane posty

Taurus83    84

Daj jak najszybciej 150 kg saletry najlepiej przed deszczem. A jak nie będą zapowiadali deszczu na drugi dzień to wieczorem koło 19-20 nawożenie dolistne w postaci 300l wody na ha 25kg. mocznika 7,5 kg. siarczanu magnezu 2 litry plonowitu zboża i 0,2L tytanitu.

Zrobisz te dwa zabiegi w zależności od pogody to można pomyśleć o środkach na grzyba.

Z tym opryskiem na chwasty to spóźniłeś się o miesiąc. pewnie chwasty pobrały z 10kg N. 

wcześniej było zimno i przymrozki, u mnie wegetacja jest opózniona o 2 tygodnie

Zenonim    47

Na przytulię  Aloksypyr/ Starane w dawce 0,4l i po problemie. U mnie rok w rok granstar + aloksypyr i nigdy poprawki nie było.

raf21    0

hej koledzy pryskałem pszenice puma i granstarem i jego dałem chyba za mało, bo miotłe wyłozyło a  chwasty dwu liscienne sa  , mineło 2 tyg juz od oprysku czy mozna zrobic nastepny oprysk na chwasty dwu liscnienne czy zaszkodzi  pszenicy .  moze zamiast granstaru dam chwastox turbo ???

Wiadomość z agroFakt.pl

lesbycool    12

czy to dobre rozwiązanie w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym

t1 tilt turbo 0,8 l

t2 falcon 0,6l

?

Turbomatiq    4

Panowie dziś opryskałem pszenicę Granstarem Ultra SX 50 SG wraz z nawozem dolistnym zboża forte z ekoplonu.Wszystko było by ok,gdyby nie to,że po opryskaniu przeczytałem na ulotce Granstaru,że nie mieszamy z nawozami dolistnymi.Panowie jak myślicie przypali mi pszenice? :(

STIG0013    406
Napisano (edytowany)

to że Ci ktoś tam skądś tam pozwolił to wiesz....

Edytowano przez STIG0013

Turbomatiq    4

No sami widzicie jak to jest... na przyszłość nauczka.A kiedy zaobserwuję,że mi przypaliło i czy w ogóle?

jahooo    247

Za kilka dni będzie widać. Może będziesz miał szczęście i nic się nie stanie.

Renault85-15TX    167

Ja ostatnio na własne oczy widziałem jak pani sprzedała środek na chwasta na pszenicę o nazwie Lancet i jak za pewne każdy wie już chyba nie odpowiednia pora na ten środek ale im zostawał to wcisneli gościowi kit mówiąc że można stosowac do liścia flagowego i bierze chwasty mocno wyrośnięte :D więc nie słuchajcie co mówią sprzedawcy!!!

ogar118    62

Ja ostatnio miałem dylemat co wybrać do zwalczania słodyszka w rzepaku bo pojawiły się pierwsze kwiatki i wiele środków odpadało na pytanie co by doradził sprzedawca usłyszałem galera... Tyle w temacie. 

Renault9514    49

@Turbomatiq czyli poleć np.Starane 0,5-0,8l/ha i problem z przytulią minie

wystarczy tylko 0.8l/ha starane na przytulię ? bo muszę w pszenicy zrobić poprawkę, ale na etykiecie pisze 1.5l/ha :)

Agrest    347

Galapper jest odpowiednikiem Starane o obniżonej zawartości substancji aktywnej z 250 do 200g/l. Jest zarejestrowany w pszenicy i tam dawka wynosi 0,6-1l/ha, w jęczmieniu 0,4l/ha. Więc 1,5 l Starane jest według mnie stanowczo za dużo.

Ja opryskałem pszenicę galapperem w dawce 0,9lha 3 dni temu i chwasty są poskręcane.

jahooo    247

Ja pryskałem 0,4l/ha w mieszance z innym środkiem i na pewno działa na część chwastów, bo najpierw wystapiło charakterystyczne więdnięcie, a teraz żółkną. Apyros nie działa na skrzyp czy mlecz, wiec Starane podziałało w tej dawce.

Do mieszanki dodawałem adiuwant - w sumie nie wiem, czy trzeba do wszystkich środków dodawać ?  Na przykład do EC ?

pep14    1

Po oprysku Huzar Ackive została mi miotła zbożowa, w sumie to nie wiem czemu, bo w innych latach środek ten był skuteczny. Teraz planuje dać Atribut w dawce 60g/ha, czy to dobre rozwiązanie ?

Panowie ja również mam problem z jedną działką pszenicy gdzieniegdzie  pozostała mi przytulia po jesiennym odchwaszczaniu i teraz pytanie czy na grodyl nie będzie już za późno niby na etykiecie jest napisane że można stosować niezależnie od fazy pszenicy ale wiadomo w praktyce wygląda to inaczej. Nie chciałbym czegoś schrzanić bo pszenicę mam w tym roku wyjątkowo ładną bez przypaleń. Wolałbym opryskać to grodylem bo mam go jeszcze niewykorzystanego z poprzedniego sezonu.

Agrest    347

Ten inny środek to pewnie był Galmet lub odpowiednik. W ulotce jest napisane żeby nie stosować adiuwantów w mieszaninie.

jahooo    247
Napisano (edytowany)

Ja stosowałem Apyros plus Starane plus adiuwant. Żadnych negatywnych objawów w dwa tygodnie po stosowaniu nie widać. Tam gdzie popryskałem lancetem, widać lekkie przypalenia na pszenicy w  kilku miejscach.

Attribut możesz dać, kwestia, czy na rośliny tej wielkości co masz, podziała. Pisze w ulotce - do osiągnięcia pełni krzewienia. U mnie już 2 kolanko się pojawia, nie wiem jak u ciebie. Może jednak Puma  lub Axial ??

Edytowano przez jahooo

Ksawery    26

Foxtrot na miotle i owsik można tez w kazdej fazie mimo, ze na opakowaniu pisze inaczej. Moim zdaniem to co piszą, ze stosować w do 1 kolanka pszenicy wiąże sie z tym, ze miotla i owsik jest wtedy tez w odpowiedniej fazie rozwoju. Co ostatnie lata sie nie sprawdza bo miotla i owsik wychodzą troche później z ziemi przynajmniej u mnie.

masa24    55

czy wasze pszenice tez sa takie nierowne?  miejscami mam piekna wyrosnieta pszenice a zaraz obok malutka.  juz nie wiem czy to wina pola czy pogody.  bo pole tez o niskim ph i zasobnosci w fosfor i potas kiepskiej

zolte place to ph  , siarka magnez  ?     braki tego czy cos jeszcze?

andrzej1988    101

U mnie tez sie trafia że pszenica jest mniejsza miejscami ale kolor ma taki jaki powinna miec

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się