Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

ursusmarek    0

pszenica wyglada mizernie, co robić?  wczoraj pryskałem na chwasty pszenicę ozimą. miejscami wygląda mizernie. słabo rozkrzewiona i blada. przed świętami dostała ok 50-60 N w postaci saletry. opryskać na grzyba za parę dni czy najpierw ruszyć z drygą dawką saletry? rsm nie wchodzi w grę. presja chorób grzybowych jest tylko na 15 % pól i dotyczy jednej odmiany

Daj jak najszybciej 150 kg saletry najlepiej przed deszczem. A jak nie będą zapowiadali deszczu na drugi dzień to wieczorem koło 19-20 nawożenie dolistne w postaci 300l wody na ha 25kg. mocznika 7,5 kg. siarczanu magnezu 2 litry plonowitu zboża i 0,2L tytanitu.

Zrobisz te dwa zabiegi w zależności od pogody to można pomyśleć o środkach na grzyba.

Z tym opryskiem na chwasty to spóźniłeś się o miesiąc. pewnie chwasty pobrały z 10kg N. 

Camry    8

mocznik, siarczan magnezu i plonwit można by połączyć ze środkami grzybobójczymi ,mam małe foniki w zbożu to by od razu je strzelił

mario504    0
Napisano (edytowany)

Dlaczego w pszenicy Ozimej końcówki liścia robią się suche ?tydzień temu pryskalem od chwasat ale to chyba nie przepalilo , mocznik z siarczanem chyba też nie, może to jakaś choroba?

Edytowano przez mario504

Wiadomość z agroFakt.pl

nowyczesiu    0

Pewnie niedobór wody, lub jakieś przypalenie choroba raczej nie bo by pokazywały sie plamki 

slawek2209    78

Końcówki liści mogą być przypalane przez słońce i dużą rosę. Efekt soczewki

SawekBraczyk    14
Napisano (edytowany)

Jak długo w glebie działa chlorotoluron i jak ma się do większej miotły . Bo w niektórych miejscach jest troche większa ale jakoś niechce to zdechnąć choć troche przez lepszą pogode zaczeło bladnąć gdzie niegdzie żółknąć  ale i tak nie wiem czy to wytępi do końca tą miotłe . I co teraz z tym robić poprawiać drogą pumą .

Edytowano przez SawekBraczyk

Napisano (edytowany)

2 dni temu dałem 100kg saletry licząc ze pod deszcz bo zapowiadali a tu ani kropla nie spadła, niby wilgoć w ziemi jest ale ani wczoraj ani dzis nie było rosy i pewnie połowa azotu poleci w chmury :(

No własnie tez mam podobnie, liczyłem na rose ale z rana czesc saletry lezała nie rozpuszczona... Podpowie ktos jakie mogły zajsc orientacyjnie straty z ulatniania azot do atmosfery??

Edytowano przez maciekmaciek30

hardkor113    19

Panowie przeszedl grad i to dosyc duzy ale troche pocial liscie pszenicy.
Czy to sie odbije na plonie?
Ewentualnie jesli sie da jakos pomoc to jak?

bocecek087    14

mam pytanie na temat oprysku nie wyrabiam sie  przed rosą czyli koncze pryskac po zmroku czy ma to jakiś ujemny wypływ??? I jak sobie radzą wielcy obszarowcy jak w dzien wieje ze czapke zrywa a tylko wieczorem robi sie cicho ???

lukasz222    2353

Raczej inwestują w dysze eżektorowe, a jak jest silny wiatr to nie jadą wcale (z resztą i jedno i drugie robi każdy ogarnięty, bez względu na ilość ha). A Ci co ich naprawdę terminy zawsze cisną i których stać, kupują opryskiwacz z rękawem powietrznym na lancach i wiatr im nie straszny

ansu    73

Jeśli rosa jest niewielka i zastosujemy małą ilość wody, jeśli nie spłynie działanie jest o wiele silniejsze.

Turbomatiq    4

Panowie poradźcie mi co zrobić.

1.5 tygodnia temu pryskałem pszenicę środkiem grzybobójczym Tern Premium oraz chwastoxem.Myślę,że temperatura byłą zbyt niska bo nie widać,żeby chwasty schły.Do tego na liściach nadal widać jest rdzę na końcówkach liści.

Jak myślicie powtórzyć zabiegi?Dodam jeszcze,że mam bardzo dużo przytulii w pszenicy.

Pomóżcie.

Ulman    288

Panowie poradźcie mi co zrobić.

1.5 tygodnia temu pryskałem pszenicę środkiem grzybobójczym Tern Premium oraz chwastoxem.Myślę,że temperatura byłą zbyt niska bo nie widać,żeby chwasty schły.Do tego na liściach nadal widać jest rdzę na końcówkach liści.

Jak myślicie powtórzyć zabiegi?Dodam jeszcze,że mam bardzo dużo przytulii w pszenicy.

Pomóżcie.

Chwastox na przytulię nie działa. Pojedź preparatem zawierającym fluroksypyr w dawce 100g czystego składnika /ha.

jahooo    257

Chwastox Trio - działa, ale nie jest to 100% skuteczności , no i raczej na małe rośliny 3-4 okółki. Pojedź Starane lub jakimś generykiem.

tomekZ058    75

@Turbomatiq czyli poleć np.Starane 0,5-0,8l/ha i problem z przytulią minie

Renault85-15TX    167

Z tego co pamiętam to Mustang można stosować do końca fazy drugiego kolanka to wydaje mi się że jeszcze można śmiało stosować. 

Turbomatiq    4

Ok dzięki wielkie koledzy.A co do fungicydu to co proponujecie?Poczekać do T2 czy powtarzać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.