Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

Czy żółte końcówki moga byc spowodowane od antywylegacza?, dawalem 1l stabilanu i 0,3 modusa,zabieg byl wykonany okolo 2 tygodni przed przymrozkami. Ochrona grzybobojcza byla zrobiona po przymrozkach,poszedl Input

Edytowano przez androproteam

Wiadomość z agroFakt.pl

e2visionamd    1

czy między 1 , a 2 kolankiem 5-6 cm to normalna odległość ? nie polegnie się ? pózno bo wczoraj  dałem 0,27 moddusa samego.. a do tego jesze nie dałem 2 dawki N bo gęsta była i chciałem zagłodzić pędy boczne...  a pszenica w fazie 2 kolanka... zawsze jest 3 kolanko przed flagą czy w moim przypadku może już wywijać flagowy ? jak poznać flagowy liść?

mario504    0

Mam taki problem ze w pszenicy ozimej zaczynają mi żółknieć końcówki liścia dodam ze  jakieś 2 tygodnie temu pryskałem mocznikiem z siarczanem i odrzywką i nie wiem co się dzieje

slawek2209    78

U mnie podobnie jest z odległością pomiędzy pierwszym a drugim kolankiem.Trzecie kolanko dopiero się odrywa od drugiego.Flagowy będzie w okolicach 20 maja przynajmniej u mnie.Zazwyczaj jest to 4 tygodnie od fazy 1 kolanka

staszek131415    2045

odcien pszenicy zalezy w duzej mierze od odmiany. Wuja arkadia po 80n jest lekko ciemniejsza od mojeg sailora po 150 N.

Co do chwastow w jarej to łącznie puma z sekatorem lub chwastoxem lub attribut z mustangiem. Axial najlepszy ale stosowanie łączne u mnie sie nie sprawdzilo, radzę nim osobno jechać.

To ile Pumy dajesz solo bo podobno lubi przypalić w górnej dawce?

koczas    54
Napisano (edytowany)

Dałem puma 1 litr na hektar z chwastoxem turbo zgodnie z etykietą Pumy, bo w jarych za dużo nie szalałem do tej pory i jest wszystko git po 4 dniach od zabiegu. Kiedyś pryskałem Mustang z Attributem i wszystko też było git w dawkach z etykiet, owsa głuchego zero.

Stosowanie łączne miałem na celu wyłącznie axial. Zaryzykowałem, po głosach na forum że mieszają i zmieszałem axial z galaperem 1 litr w pszenżycie i szału nie ma. Miotła nie ginie tak jak po samym axial-u, chociaż przytulia ważne że zginęła.

Edytowano przez koczas

Ursus932    10

panowie mam pszenice jantarke i arkadie na t1 poszedł duett star plus mondatak i tu moje pytanie czy na t2 mogę kupić reveller  + epoksykonazol  lub reveller +chlorotalonil co będzie lepsze

fryciol    7

Koledzy podpowiedzcie mi czym pryskacie ze pszenice macie takie ciemne ze az prawie czarne?  Moja bamberka dostała 2x 70N azotu + odzywki miedz i mangan, kolor ma sredni(nie za ciemny i nie za jasny) Niedaleko mnie duze gospodarstwo miało pszenice koloru takiego jak Moja i widziałem jak pryskali czymś( tylko nie wiem czym) i za jakieś 3-4 dni pszenica zrobiła sie bardzo ciemna

moim zdaniem efekt zastosowania kizerytu bądź siarczanu magnezu wczesną wiosną. sam azot to nie wszystko. pozdrawiam

d4rek    16

A mom rsmp szenica bedzie czarna nie porownywalna do ilosci kosmicznej saletry mam tak po sasiedzku i next rok rsm tylko bedzie

asharot    176

Wcale nie prawdą że po RSM będzie ciemniejsza jak po saletrze.

Daj dolistnie "Yara zboża" wtedy zrobi się ciemniejsza ale na to też ma wpływ zawartość fosforu i potasu w glebie.

nowyczesiu    0

tak zawartoś fosforu i potasu w glebie ma wpływ bardzo duży na zboża na jesień podsypałem pod pszenice i żyto i jest różnica od sąsiednich pól moje zboże ciemne i nie usycha tak w trakcie suszy nawet na tych słabych glebach 

adrian    15

2 dni temu dałem 100kg saletry licząc ze pod deszcz bo zapowiadali a tu ani kropla nie spadła, niby wilgoć w ziemi jest ale ani wczoraj ani dzis nie było rosy i pewnie połowa azotu poleci w chmury :(

melon10641    162

Nie kazda pszenica bedzie miala kolor az prawieczarny. Wszystko zalezy ododniany. Mam u siebie kilka odmian na jednym polu, nawozenie jednakowe a kolorem sie roznia.

Taurus83    88

pszenica wyglada mizernie, co robić?  wczoraj pryskałem na chwasty pszenicę ozimą. miejscami wygląda mizernie. słabo rozkrzewiona i blada. przed świętami dostała ok 50-60 N w postaci saletry. opryskać na grzyba za parę dni czy najpierw ruszyć z drygą dawką saletry? rsm nie wchodzi w grę. presja chorób grzybowych jest tylko na 15 % pól i dotyczy jednej odmiany

mf25    7

Kolego co sie dziwisz jak dostala tylko 60 N przed swietami , powinna dostac raczej 160kg N minimum do tej pory po tak ostrej zimie .

Jak najszybciej rzuc jej z 100N w postaci saletry grzyb tez jak najszybciej

gomez181    9

Panowie co myślicie na zabieg T2 w pszenicy dobry jest Topsin czy moze duet ultra . środki te mają inne substancje nic te ktore stosowałem na T1,moze macie jakieś wlasne kombinacje na T2???

slawek2209    78

ani topsin ani duet na t2.Jak już to na kłos z dodatkiem tebukonazolu.Na t2 epoksykonazol lub inny triazol z dodatkiem stobiluryny.Na blogu @Losktosa masz dużo na ten temat.Substancję moga sie powtarzać.Ja wtym roku jadę ochroną Basfu .Capalo,Adexar i zapewne Osiris w miarę potrzeby.Praktykowane już na polu

marcin2057    20

ostroga dostała 150 kg/ha saletrosanu 26N po ok 2 tygodniach 210kg/ha saletry 34N i wczoraj 130kg/ha moczniku i w tym tygodniu planuję prysnąc 1l Bumper super + 0,5 Duet Star co planujecie aby jeszcze jej dołożyć jakiś mocznik, siarczan mg lub odżywkę ?

gomez181    9

[Dzięki za info. A jaki jest sredni koszt tych środków co ty używasz na ha?

quote name=slawek2209" post="1799457" timestamp="1462704265]

ani topsin ani duet na t2.Jak już to na kłos z dodatkiem tebukonazolu.Na t2 epoksykonazol lub inny triazol z dodatkiem stobiluryny.Na blogu @Losktosa masz dużo na ten temat.Substancję moga sie powtarzać.Ja wtym roku jadę ochroną Basfu .Capalo,Adexar i zapewne Osiris w miarę potrzeby.Praktykowane już na polu

a-zA-Z0-9    4

czy do nawozu dolistnie  z yara  folicare 18-18-18 można dać mocznik + siarczan mg+ tytanit jeżeli tak to ile kg moczniku wolno na hektar przenica niedługo będzie miała liść flagowy

Taurus83    88

Kolego co sie dziwisz jak dostala tylko 60 N przed swietami , powinna dostac raczej 160kg N minimum do tej pory po tak ostrej zimie .

Jak najszybciej rzuc jej z 100N w postaci saletry grzyb tez jak najszybciej

60 n to ok 180 kg saletry. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.