Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki82    3

Chyba zaczyna się powtórka z rozrywki z zeszłego roku, czyli żółta karłowatość w roli głównej w Arkadii. Podejrzewałem efekt Moddusa + kiepski przebieg pogody po zabiegu, ale na słabszej części działki, gdzie Moddus nie szedł również objawy się pojawiają, sporadycznie, ale jednak. Przymrozki też jej dały po tyłku, niektóre jęczmienie jare pożółkły placami. Co rok to gorzej na tych polach

U mnie to samo po zabiegu Moddus+yara zboża+stabilan+Input+ przymrozki co noc.

lukasz222    2369

To jak obecna aura pierdzieli nasze wysiłki wiem dobrze, ale tutaj ewidentnie jest coś jeszcze na rzeczy. Oby tylko przypalenie

maniek20    72

no niestety coś jest na rzeczy tylko jeszcze nikt nie wie co dokładnię 

Wiadomość z agroFakt.pl

Massey38    12

Chłopaki dajcie radę :) robiłem już nowy temat Ale tam mi nikt nie opisał :( mianowicie chciałbym zaczac stosować regulatory myślałem nad antywylegaczem 675 i pytanie moje takie czy mógłbym prysnac tym jednorazowo czy lepiej to rozłożyć na dwie dawki czy można mieszać to z innymi opryskami ? . Będę pryskal teraz po majowce linturem od zielska i do tego bumper zapobiegawczo .

Wojtek987    61

Popryskaj samym linturem a za 2 - 3 dni daj inne środki bo możesz przypalić.

Massey38    12

A później antywylegacz mogę wymieszać z bumperem ? i w jakiej dawce dalbys anty na jednorazowe zastosowanie ?

e2visionamd    1

Mikroelementy + s. magnezu + mocznik pryskałem do pojawienia się rosy.. pszenica pobierze to czy musi być odstęp czasu abby wchłoneła ?

TurekR    2

Dziś robiłem poprawkie na miotłę axialem, po ilu dniach mogę jechać grzybówką + odrzywki + regulator.

LUBandrzej    0

Na drugi dzień możesz jechać

Panowie mam problem w mojej pszenicy robią się żółte końcówki co to może byc???

adrian    21

dzisiaj troche z eksperymentu troche z koniecznosci, popryskałem jedno pole od chwastów a 2godz pózniej wjechałem z saletrą 150kg/ha i ciekawy jestem jaki bedzie efekt. Kombinował ktoś kiedyś tak??

robzombie    11

Na drugi dzień możesz jechać

Panowie mam problem w mojej pszenicy robią się żółte końcówki co to może byc???

Przymrozek . 

wojtek554    9

dzisiaj troche z eksperymentu troche z koniecznosci, popryskałem jedno pole od chwastów a 2godz pózniej wjechałem z saletrą 150kg/ha i ciekawy jestem jaki bedzie efekt. Kombinował ktoś kiedyś tak??

ja kilka razy, z tym że najpierw saletra a potem oprysk

batman17    1

Ja w tamtym roku jak i w tym  zmieszalem basfoliar, opti zboze, corbel, starpro, propico, CCC, modus i do tego adiuwant i wszystko sie zgralo 

Kolego jeśli można to w jakich proporcjach? nie przypaliło pszenicy???

ja dzisiaj dałem 0,7 medax top, 0,8l tilt turbo, 0,7l atak i 3l basfoliar na ha i boję się żęby nie przypaliło.

adrian    21
Napisano (edytowany)

ja kilka razy, z tym że najpierw saletra a potem oprysk

nie wiem czy dobrze mysilałem ale nie chciałem zeby pryskać na nie rozłożona jeszcze saletre.

ps czyli powinno byc dobrze??

Edytowano przez adrian

Kondziu1832    180

Nie zdążyłem z regulować pszenicy na jednym kawałku. Ile max mogę dać Medax Top dać na bardzo w fazie BBCH 32? 1,2l/ha ujdzie? 

batman17    1

Kolego jeśli można to w jakich proporcjach? nie przypaliło pszenicy???

ja dzisiaj dałem 0,7 medax top, 0,8l tilt turbo, 0,7l atak i 3l basfoliar na ha i boję się żęby nie przypaliło.

I jeszcze po jakim czasie ta mieszanka wchłonie się żeby działała, po oprysku za 2godz 15 min zaczął padać  dość mocno deszcz. mam nadzieję że zadziała bo dość kosztowny zabieg.????? pozdrawiam

RoRo    3

basfoliar 1,7l opti zboze 2kg corbel 0,3l starpro 0,4 propico 0,5 ccc 1l modus 0,2l. w tamtym roku tez pryskalem z identyczna mieszanka i sie nic nie dzialo, wszystko zadzialola jak trzeba. Po jakim czasie sie wchlonie to trudno powiedziec, chyba nikt dokonca nie odpowie ci na to pytanie... Najlepiej jak 24h po oprysku nie pada to jest pewnosc. Zolte koncowki tez mam w tym roku ale pojawily sie one jeszcze przed zastosowaniem tej miesznki. Wedlug mnie przymrozki zrobily slwoje poniewaz pojawilo sie to tak 2 dni po przymrozkach. Wczesniej tylko pryskalem huzarem ale watpie zeby to od niego

XTRO    168

Coś mi się wydaje że w tym roku cena pszenicy będzie niższa niż rok temu...

slawek2209    78

Stosował ktoś czy to ma sens przy tej cenie adexar plus?

Stosowałem przez 2 ubiegłe sezony Adexar.Środek wart swojej ceny.Na dobrze rokujące pszenice warto go zastosować

Yankess    3

Dlaczego tak uważasz? Wydaje się że powinno był drożej, sporo zbóż zimowych wypadło przez mrozy, teraz jeszcze u wielu zboża porobiły się żółte (mrozy, przypalenia)... choć czas i pogoda pokażą :)

andrzej1988    102

gosciu ze skupu mowił że w zniwa moze byc troche droższa pszenica niz jest obecnie. Mowie o mojej okolicy..

AleksanderX    128

pszenica słaba wczoraj opryskałem antywylwgaczem i mondatakiem by dokszewić trochę pózni ale byłem dopiero niedawno na polu od sypania saletry

aro1975    116

moim zdaniem będzie drożej - słabe te oziminy w tym roku - przynajmniej w naszym rejonie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)