Skocz do zawartości

Polecane posty

Lider19    32

U nas tak samo pszenice dostały po du......  najwięcej Colonia  , wyglądają jak poparzone .Przymrozki zrobiły swoje, stres zbóż widać gołym okiem.

Napisano (edytowany)

Panowie, prosze o opinie.

Co to może być? Stres, przypalenie, niedobór czegoś, pogoda, choroba?

170N w trzech dawkach, stanowisko po fasoli, 250kg polifoski 6, kizeryt 100kg w lutym, odżywka oddzielnie (miedź, mangan, cynk, bor, molibden w optymalnych dawkach), odchwaszczanie na jesieni trinity 590 2,5l/ ha, T1 boogie 1,25 + ccc 1,2 l + medax 0,5 l tydzień temu ( zabieg w słoneczny ciepły dzień, ok 13-15 stopni), zimne noce i dni, wilgoci w opór. ziemia borowina, III klasa

Chłopaki mam to samo w pszenżycie na t1 poszedł tilt rurbo i promax ( zamiennik mirage) w dawce 1:1 i ta pojawiło sie to co u kolegi a na drugim polu za miedzą te same opryski ten sam dzień tylko t1 w dawce 0.8:0.8 i tam tego niema ta sama odmiana pszenzyta ?

Robić poprawke ma grzyba czy to stres, dodam że takie końcówki lisci robią się żółte placowo nie na całym polu ?

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Marcin34    4

mam pytanie pszenica ma 1 kolanko ale od korzenia wychodzą nowe odgałęzienia czy ona sie jeszcze krzewi czy dac ccc czy sobie odpóścić dodam za dawałem 0,6 l ccc  3 tygodnie temu

Wiadomość z agroFakt.pl

e2visionamd    1

Moge połączyć ccc 0,2 l + moddus 0,2 l + tilt 1 l + mondatak 0,5 l + miedź ? I bardziej pryskać w południe bo moddus czy popołudniu bo miedź i fungicydy ?

Jarek90    4

U mnie również w pszenicy są żółte końce lisci, ale tylko na polowie gdzie zasialem gęściej niz na drugiej czesci(190kg) i od chwastu pryskalem jesienia,po za tym pszenica ta jest bardzo ladna, gesta

RoRo    3

Ja w tamtym roku jak i w tym  zmieszalem basfoliar, opti zboze, corbel, starpro, propico, CCC, modus i do tego adiuwant i wszystko sie zgralo 

Tomaszeek    3

czy mogę opryskać pszenicę 25kg mocznika + 25kg siedmiowodny siarczan magnezu + 2kg krystanolu zielonego wszystko rozpuszczone w 5ool wody na 2.5ha pszenicy?

SawekBraczyk    14

Właśne u mnie też na pszenicy julius żółte końcówki w lepszych miejscach mniej ale w gorszych masakra pomocy . Dostała w 2 dawkach 120N oprysk na chwasty dicurex+mustang forte i niedawno poszedł t1 mirage+duet starr + stabilan 1l + kristalon zielony + siarczan magnezu 6kg . I co teraz robić z tym ? 

marian2011    111

Może dla zdrowia po prostu nie chodzić na to pole i czekać za żniwami ,też mam takie jedno pole nawóz 4 dawki, oprysk jeden mocznik siarczan ,poprawka na chwasty i grzyba ,kiepsko ,jutro pojade zobaczę czy jeszcze nawóz czy oprysk ,o zysku z tego pola raczej na zero

lukasz222    2370

Chyba zaczyna się powtórka z rozrywki z zeszłego roku, czyli żółta karłowatość w roli głównej w Arkadii. Podejrzewałem efekt Moddusa + kiepski przebieg pogody po zabiegu, ale na słabszej części działki, gdzie Moddus nie szedł również objawy się pojawiają, sporadycznie, ale jednak. Przymrozki też jej dały po tyłku, niektóre jęczmienie jare pożółkły placami. Co rok to gorzej na tych polach

post-57932-0-06653900-1462124029_thumb.jpeg

SawekBraczyk    14
Napisano (edytowany)

I co teraz pryskać to odżywkami z środkiem na mszyce czy już nic nie da rady . U mnie aż tak zółto to nie ma na polu tylko w miejscach słabszych no ale jest i denerwuje mnie to . 

Edytowano przez SawekBraczyk

slawek2209    78

podstawa to odczyn gleby.Jak coś żółte, nie krzewi  się i blade to nie oszuka się

lukasz222    2370
Napisano (edytowany)

U mnie Ph od 5,7 do 6,3 było po żniwach, po czym poszło ponad 3t wapna węglanowego na ha pod pług.

Edytowano przez lukasz222

wojtek554    9

u mnie podobnie, po tych przymrozkach to zauważyłem, może to po porostu od przymrozków

Chyba zaczyna się powtórka z rozrywki z zeszłego roku, czyli żółta karłowatość w roli głównej w Arkadii. Podejrzewałem efekt Moddusa + kiepski przebieg pogody po zabiegu, ale na słabszej części działki, gdzie Moddus nie szedł również objawy się pojawiają, sporadycznie, ale jednak.Przymrozki też jej dały po tyłku, niektóre jęczmienie jare pożółkły placami. Co rok to gorzej na tych polach

Ja też obstawiam że to żółta krłowatość jeczmienia.. w tamtym roku pszenice to gówno mi zalacwiło teraz pszenżyto.. kiedy spryskać na mszyce wiosną czy jesienią ??

maniek20    72

po mojemu to efekt oprysków i pogody bo dziwnym trafem niektórym pszenicom nic a ine nawet z listopada dostają suche konicówki 

lukasz222    2370

Jesienią bo wtedy przenoszą wirus. Ja im w tym roku już raczej nie popuszczę, żółte lepy na pole i będzie trzeba się wykosztować.
@maniek - możliwe że i efekt oprysków, na jednym polu mam przypalenia równo z torem jazdy środkowej sekcji opryskiwacza, jutro przyjrzę się w pracy jak wyglądają pszenice, które pryskałem w tym samym czasie moddusem+ccc+fungi. Ale na tej działce ze zdjęcia ciężko w to uwierzyć, bo na tej słabszej nie pryskanej części też te przebarwienia się pojawiają

maniek20    72

Jesienią bo wtedy przenoszą wirus. Ja im w tym roku już raczej nie popuszczę, żółte lepy na pole i będzie trzeba się wykosztować.

@maniek - możliwe że i efekt oprysków, na jednym polu mam przypalenia równo z torem jazdy środkowej sekcji opryskiwacza, jutro przyjrzę się w pracy jak wyglądają pszenice, które pryskałem w tym samym czasie moddusem+ccc+fungi. Ale na tej działce ze zdjęcia ciężko w to uwierzyć, bo na tej słabszej nie pryskanej części też te przebarwienia się pojawia

a na trawe też nie pryskałeś tej reszty panowie  stego co ja widzę po sąsiadach to po huzar dzieją sie takie cuda 

lukasz222    2370

Oprysk na jednoliścienne załatwiłem jesienią, a dwuliścienne 4 kwietnia, nie ma szans na przypalenie herbicydem

ogar118    62

Moim zdaniem to efekt przymrozków i zabiegów wykonanych krótko przed ich wystąpieniem. U mnie pH 6,2-6,5 i pszenica ma takie końcówki ale kolejny liść wyłaniający się już jest normalny. Żółta karłowatość też odpada bo w odległości 100 m mam jęczmień ozimy i na nim wszystko jest ok. 

wojtek554    9

a słuchajcie mam do poprawy mitołtę w tej pszenicy. Planuję axialem i nie wiem czy dać jej parę dni teraz, aby liście wróciły do normy czy mogę jechać?

maniek20    72

Oprysk na jednoliścienne załatwiłem jesienią, a dwuliścienne 4 kwietnia, nie ma szans na przypalenie herbicydem

kolego jest niska temperatura a zwłaszcza nocą  zrobiła robotę 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)