Skocz do zawartości

Polecane posty

KULAWA_KOZA    88

Witam, mam problem z pszenicą. Dzisiaj byłem na polu z drugą dawką N i zobaczyłem, że pojawiły się żółte końce liści na pszenicy i od dołu usychają. Podsypana była saletrą amonową dnia 13.03 w dawce 150kg/ha i opryskana fungicydem 23.04 Propico 0.5l/ha + Mondatak 0.5l/ha. Czy to przejściowe? Wpłynie to na plon? Ktoś wie co jej dolega?

Słaba ochrona na grzyba to raz a dwa co to jest 3 worki nawozu na 1ha! to jak na "byka ziemniak" wiec nie dziw sie ze taka pszenica.

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

temperatura podczas zabiegu jest ważna.Spadki temperatur po zabiegu osłabiają działanie środka i działanie będzie słabsze

andrzej1988    101

Słaba ochrona na grzyba to raz a dwa co to jest 3 worki nawozu na 1ha! to jak na "byka ziemniak" wiec nie dziw sie ze taka pszenica.

150 kg na pierwsza dawke nie zawsze jest jak dla byka kartofel. Np w tamtym roku pszenica była fest rozkrzewiona wiec wystarczyła dawka 150 kg saletry na ha. Wiecej nie było sensu dawać. Tak było np u mnie. Natomiast drugą zwiekszylem do ponad 200 kg. Chyba że kolega miał słabą pszenicę przez mrozy to 150 kg mogło być mało.

batman17    1

panowie czy mogę zastosować modus 0,3, 1l ccc, tilt turbo, atak ,siarczan magnezu i 5l basfoliar. Zawsze dawałem skfacanie oddzielnie,

ale pszenica mi ucieka i pogoda pszeszkadza w opryskach. nie przypalę pszenicy???

celtis    7

Mam trochę mało Huzara i boję się ze dawka będzie za słaba, a jest sporo chwastu, mogę dorzucić do niego trochę Nuance, bo mi zostało z tamtego roku ?

andrzej1988    101

panowie czy mogę zastosować modus 0,3, 1l ccc, tilt turbo, atak ,siarczan magnezu i 5l basfoliar. Zawsze dawałem skfacanie oddzielnie,

ale pszenica mi ucieka i pogoda pszeszkadza w opryskach. nie przypalę pszenicy???

dwa lata stosowałem razem moddus, ccc, atak i tilt i siarczan i nic sie nie dzialo.

pep14    1

Tydzień temu jechałem następującą mieszaniną Modus 0,25+ Stabilan 1l+ mocznik 12 kg + siarczan 10 kg. Pogoda była słoneczna i około 13 C. W trakcie drugiej dawki N zauważyłem że pszenica jest przypalona. Co może być przyczyną ?

macio9554    19

Panowie  ile granstaru 75 na samosiewy rzepaku? Pełna dawka czy wystarczy 10-15g?

Do jakie fazy można stosować Glean 5g/ha w pszenicy tez do zwalczenia rzepaku???

Na opakowaniu wszystko jest napisane 

Ale czy jest sens zwalczać skrzypionkę teraz? Przecież groźne są tylko larwy 

Renault9514    49

czy pszenica po 190 N ustoi przy dawce modusa 0,3l + 1l ccc ? stanowisko po rzepaku

Edytowano przez Renault9514

jahooo    251

U mnie w pszenicy podobne objawy, tylko w mniejszym nasileniu. Pszenica łącznie w pierwszej i drugiej dawce dostała 400kg saletry plus oprysk od chwastu. Moim zdaniem po prostu zamierają starsze liście ze względu na wysokość roślin i zwarty łan.

masa24    55

jak dlugo trzeba czekac na efekty po lancecie ? pryskalem 3 tyg temu, czesc chwastow usycha, a czesc nadal zielona i tak sie zastanawiam czy to jest szansa ze je jeszcze wyzmie czy szykowac cos na poprawke.  i czym ewentualnie mozna poprawic dwuliscienne??

mozna mieszac siarczan  mikro  medax ccc i caapalo? jak tak to w jakiej kolejonsci?

daro189    11

Panowie, prosze o opinie.

Co to może być? Stres, przypalenie, niedobór czegoś, pogoda, choroba?

170N w trzech dawkach, stanowisko po fasoli, 250kg polifoski 6, kizeryt 100kg w lutym, odżywka oddzielnie (miedź, mangan, cynk, bor, molibden w optymalnych dawkach), odchwaszczanie na jesieni trinity 590 2,5l/ ha,  T1 boogie 1,25 + ccc 1,2 l + medax 0,5 l tydzień temu ( zabieg w słoneczny ciepły dzień, ok 13-15 stopni), zimne noce i dni, wilgoci w opór. ziemia borowina, III klasa

post-61974-0-06053000-1462014590_thumb.jpg

post-61974-0-21729500-1462014635_thumb.jpg

post-61974-0-29752500-1462014683_thumb.jpg

aro1975    114

to samo mam w skagenie, w angelusie pryskany w tym samym czasie takimi samymi dawkami tego niema - myślę że to uszkodzenie od oprysku, niektóre odmiany są po prostu wrażliwsze na zabiegi - w tamtym roku miałem również identyczne objawy.

masa24    55

ponawiam pytanie   jaka kolejnosc w siarczan medax ccc capalo  mirko i nawoz rosasol

patrykDF    4

Na opakowaniu wszystko jest napisane 

Ale czy jest sens zwalczać skrzypionkę teraz? Przecież groźne są tylko larwy 

hehe dobre jak nie wiesz to nie pisz wcale.  Wiedzy tajemnej na opakowaniach nie ma.

jaro330    1

masa24 u mnie lancet bierze tak jakby nie mógł niby  wszystko sie zostało ale miotła jakby zywa chabra  to wogóle nie wział :unsure:

beja    0

Nigdy nie mieszaj Modusa z odżywkami azotowymi !

Basfoliar w tej kombinacji odpada - przypalisz nim pszenice.

Skracanie i grzybowe jak najbardziej można mieszać.

Artis    14

Panowie pomóżcie mam to samo na jb asano żółte końcówki się robią u mnie poszedł medax+promax+tern+osd zboże

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się