Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
m-93    6

koledzy mam pytanie pryskałem pszenzyto i pszenice 1l mustangu i cos tam 2l herb... na miotłę.

W piątek pryskałem w sobotę widziałem że chwasty się zwijają potem były u nas z 3 dni przymrozki i przepuściło mi miotłę powtórzyć zabieg?

co polecacie? te dwuliścienne jak by tez odżyły ;/

ovi    35

Zaczęła się bujać do życ ia, a teraz z dnia na dzień robi się żółta i usycha. Miejscami są place że już jej prawie wcale nie ma.  U mnie w okolicy teź zauwarzyłem te objawy, normalnie z dnia na dzień zboźa wygłąaają coraz gorzej normalnie nikną w oczach, może to wina przymrozków bo widać że i jęczmienie jare wcześnie siane już troche dostały

Renault85-15TX    167

U mnie przyczyna na 100% tkwi w tym że pszenica została przemarznięta, z wiosny puki miała soki w sobie to się ruszała teraz poszedłem na pole i wyrywałem te rośliny które giną z dnia na dzień i nie mają przyrostów młodych korzeni a stare widać że już nie żyją przez to pszenica znika z pola. Teraz tam gdzie mocniej dostała od mrozów czyli jakieś górki i doły gdzie stała woda pszenica zniknie całkiem. Na szczęście to tylko 2ha będzie rzadsze reszta mojej pszenicy ma się w miarę dobrze. 

Wiadomość z agroFakt.pl

marian2011    111

Też tak myslę że przemarzła jednak u mnie pszenica rzadka jednak zbiera się i jest ciemno zielona ,jednak obok pszenżyto placowate i gorsze słabo rośnie i blade ,też ok 2 ha ,reszta inne gatunki na dzisiaj ok

daro189    11

u nas w tamtym roku wystąpiła karłowatość, dwie rady - albo pryskać często od mszyc na jesieni, albo opóźnić zasiewy. Ja siałem 9-10 październik, wschodziła jak było zimno i póki co nie widziałem efektów tego wirusa. 

Natomiast na słabszej ziemi widać efekt przemarznięcia, słaba przecina, dawane ukorzeniacze i wszelkie wynalazki których zostalo troszeczke z poprzednich lat, poszła taka bomba i wygląda jako tako, ale idzie tam mało budżetowa ochrona i jakoś na zero wyjde

Toru    1

dzisiaj skończyłem herbicydy na pszenicę, mogę jutro wystartować z drugą dawka azotu czy odczekać 2-3dni aż zahamuje wzrost chwastów?

z ciekawostek dodam że przypalilem pszenicę dawka 0,4l Optimus i 0.8l ccc. oprysk popołudniu w pochmurny dzień, dziwne.

Wojtek987    61

Panowie co poradzicie zrobić - pszenica już po pierwszym kolanku a ja jeszcze nie skróciłem ! ? Miałem dać modus 0,33 i CCC 1 l do tego wirtuoz i siarczan. Teraz nie zaszkodze tym zabiegiem? Na pszenżyto też planuje to dać, ale ma już pożądne dwa kolanka. Co poradzicie?

slawek2209    78

jeśli nie ma jeszcze wyczuwalnego drugiego kolanka to możesz dac ccc z moddusem .Jeśli jest już to daj sam moddus

macio9554    19

dzisiaj skończyłem herbicydy na pszenicę, mogę jutro wystartować z drugą dawka azotu czy odczekać 2-3dni aż zahamuje wzrost chwastów?

z ciekawostek dodam że przypalilem pszenicę dawka 0,4l Optimus i 0.8l ccc. oprysk popołudniu w pochmurny dzień, dziwne.

Możesz jechać z drugą dawką. 

panczo1922    68

Pytanko:

dzisiaj ma być ładna pogoda i ok godz 14-15 planuję jechać ze skracaniem i fungi+odzywki....

czy jak nie zapowiadają przymrozków ale poniżej 5 stopni w nocy to zabieg będzie ok?

pszenica ucieka a jakiegoś super ciepła na najbliższe noce nie zapowiadają...:/:/:/

petrus87    6

Ja bym jednak poczekał.

Panowie co poradzicie zrobić - pszenica już po pierwszym kolanku a ja jeszcze nie skróciłem ! ? Miałem dać modus 0,33 i CCC 1 l do tego wirtuoz i siarczan. Teraz nie zaszkodze tym zabiegiem? Na pszenżyto też planuje to dać, ale ma już pożądne dwa kolanka. Co poradzicie?

Ja już poszedłbym z samym Moddusem. Na CCC trochę za późno moim zdaniem.

rd3    1

czy można rozsiać teraz na pszenice siarczan magnezu( nie granulowany)jeżeli tak to w jakich dawkach i czy nie przypali pszenicy

Wojtek987    61

Ale co może się stać w mieszance ccc + modus? Na modusie pisze że do 0,6 mozna dać a w mieszance z ccc 0,3, zabieg do liścia podflagowego czy flagowego (dokładnie nie pamiętam). Teraz u mnie ma być bez przymrozku to może bym jutro popryskał?

Tomek90    196

Nie nie odpada, pszenica po przemarniętym rapsie, ale znowu raps idzie w sierpniu. 

Już myślałem nad nim  :mellow:

aro1975    114

Co na chwasty w jarej od fazy 1-3 liści?? Raps kwitnie w pszenicy  :wacko:

lintur w pełnej dawce, z doświadczenia wiem, że zwalcza rzepak - zazwyczaj pryskam nim owies, a w tym roku i pszenicę jarą (po wymarzniętym rzepaku). pszenica musi mieć 3-4 liście

koczas    54

A tribenuron jest w pełni bezpieczny dla upraw następczych? Etykieta mówi, że tak a zostało mi trochę trimax-u i galaper-a to bym się pozbył w jarej. Następna roślina burak cukrowy.

macio9554    19

Odchwaszczacie już swoje pszenice jare? Czy czekacie na wyższe temperatury? Myślałem żeby jutro wjechać w pszenice puma+granstar a w nocy nadają 4-5 stopni wystarczy żeby środek dobrze zadziałał?

Może Granstar 75 WG ?

kr9292    71

Mam problem z pszenicą, jest bardzo nierówna w jednym miejscu ma 10 cm i siedzi skulona bez rozkrzewien żółta od spodu a w innym 30 cm i kolanko ok 1 cm nad wezłem. Może ktoś mi powiedzieć co z nią robić i jak ją ratować? Dostała ok 100 N, pod przedplon dawany był obornik.

lukaszm    10

Ja też mam stosować na jednym kawałku pszenicy ozimej Pumę, ale obecnie jest za zimno. Z tego, co pamiętam, dla działania substancji aktywnej zawartej w tym herbicydzie optymalna temperatura to 12-20 stopni. Dzisiejsza noc była pierwszą bez przymrozków w ostatnim czasie. Ani nie da się nawet dolistnie dokarmiać, bo za zimno. Ostatnio pryskałem Bogatkę 13 kwietnia regulatorem wzrostu i do tej pory nie ma warunków na jakikolwiek skuteczny zabieg.

losktos - Po jakim czasie od zabiegu Medaxem Top mogę zastosować drugą jego dawkę w pszenicy ozimej, ale nie "na ostatnią chwilę" (w fazie liścia flagowego), tylko wcześniej? 13 kwietnia dałem 1l/ha. Na drugi zabieg ile dać?

I jeszcze pytanie odnośnie azoksystrobiny? Warto stosować fungicyd zawierający wyłącznie tą substancję aktywną w swoim składzie (Amistar 250SC)?

ogar118    62

Ja w zeszłym roku jęczmień jary pryskałem chiselem nowym 60g i teraz rzepak pięknie rośnie. Na działce na której był owies (a w owsie kwitnący rzepik którego pług nie przykrył przed zimą) też poszedł ten środek  rzepki poskręcało i usechł.  Spokojnie da sobie radę MCPA, 2,4-d sulfosulfuron, dikamba. Środków do oporu. 

luk7530    0

Witam, mam problem z pszenicą. Dzisiaj byłem na polu z drugą dawką N i zobaczyłem, że pojawiły się żółte końce liści na pszenicy i od dołu usychają. Podsypana była saletrą amonową dnia 13.03 w dawce 150kg/ha i opryskana fungicydem 23.04 Propico 0.5l/ha + Mondatak 0.5l/ha. Czy to przejściowe? Wpłynie to na plon? Ktoś wie co jej dolega?

post-39687-0-65304100-1461954359_thumb.jpg

post-39687-0-81770700-1461954372_thumb.jpg

Edytowano przez luk7530

patrykDF    4

Panowie  ile granstaru 75 na samosiewy rzepaku? Pełna dawka czy wystarczy 10-15g?

Do jakie fazy można stosować Glean 5g/ha w pszenicy tez do zwalczenia rzepaku???

Edytowano przez patrykDF

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.