Skocz do zawartości

Polecane posty

melon10641    161

Tez bym to obstawial. Wczesniej w tym temacie tez ktos sie pytal o przebarwienia to wyszlo albo przymarzla albo brak magnezu/siarki

koczas    54

Jest tu ktoś kto praktykował stosowanie mocznika na drugą dawkę w pszenicy jarej? O ile w zimowej wychodzi mi to dość dobrze, o tyle w jarej mam trochę wątpliwości ze względu na mała ilość opadów kwiecień/maj. No ale może ktoś się wypowie, czy stosował, z jakim skutkiem i w jakiej fazie(ze względu na wyższe już temp. chyba trochę później by trzeba sypać jak w zimowej faza 30/31)?? Przedsiewnie poszło 250 kg saletry 34% na przemarzniętą, zlikwidowaną zimową.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    102

dzisiaj wieczorem znowu buszowałem po polu. Rozsiałem saletre w ilosci około 200kg na ha na druga dawke. Jutro albo po niedzieli ciąg dalszy.

CEZAR76    1

Przez tą pogodę nie pryskałem jeszcze Lancetem - ryzykować czy się wstrzymać aż się ociepli

Tomek90    196

Jakie nawożenie pod pszenicę jara? Kiedy druga dawka? 

Pierwsza po wschodach ~1-3 liście - 200l rsm 32 

edit \/ wirtuoz (proquinazid) bardziej zabezpieczająco na mączniaka 

Edytowano przez Tomek90

lukasz222    2353

Ktoś z Was może zaobserwował kiedyś szybkość działania Wirtuoza 520? Chodzi konkretnie o mączniaka. Arkadia opryskana dwa dni temu wieczorem z przymusu, temperatura w nocy między 1-2 st.C i teraz zastanawiam się na ile skuteczne działanie osiągnie przy takich warunkach, zastosowana dawka to 0,8l/ha. Dziś na jednej działce zaobserwowałem na dolnych liściach i w dolnej części łodygi mączniaka i zastanawiam się, czy nie trzeba będzie robić poprawki

koczas    54

Ja akurat arkadii wirtuozem bym nie opryskał, raczej coś z morfoliną. Może "jakoś to będzie", ale według mnie to poprawka lotus/corbel ze wskazaniem na to pierwsze.

lukasz222    2353

W zeszłym roku w systemie dwuzabiegowym dość dobrze mi Arkadię utrzymał, dopiero krótko przed kłoszeniem pojawiło się trochę mączniaka, ale ponoć taki urok tej odmiany. Też myślałem o Lotusie, dzięki za radę, narazie pozostaje obserwacja, jutro trzeba sprawdzić resztę działek

Gorbi    0

Panowie.

Troche nie w temacie.Opryskałem pszenżyto jare mustangiem forte.pole zasypywało maruną.Miałem truche zwykłego mustanga na etykiecie pisze że można od 2-3 liści.Ale głównie poszedł forte który jest od 4 liści.pszenżyto ma 3 liście.Czy zaszkodzi?Jako ciekawostka-słabą pszenicę ozimą nawiozłem gnojówką 2,5 tygodnia temu i pięknie się rozkrzewiła

Camry    8

Będę mieszał protugan 1,5l +mustang forte 0,8l , chciałbym dorzucić do tego tomigan ,czy można go pomieszać? jeśli tak to ile go dać? tomigan chcę dać ponieważ mam skrzyp z góry dzięki za odpowiedź.

andrzej1988    102

Myślałem że rozsieję nawóz na drugą dawkę ale wiało że mało głowy nie urwało

Ja dzisiaj wieczorem własnie specjalnie na czesci pszenicy rozsiałem saletre bo wiatr ustał bo w dzien to bym porozsiewał sasiadam a nie sobie a w dodatku Pulan jest wrazliwy na wiatr. Nawet Zaksan przy tym wietrze nierowno by sie rozsiał. Ach te anomalia pogodowe. Teraz w chwili obecnej jest delikatny przymrozek u mnie. Dobrze ze wczoraj opryskałem od grzybka i regulatorem. Dzisiaj zauwazyłem już działanie regulatorów. Wczoraj pszenica była wiotka a dziś liście sterczą do góry i są sztywne.

slawek2209    78

Jakie nawożenie pod pszenicę jara? Kiedy druga dawka? 

Pierwsza po wschodach ~1-3 liście - 200l rsm 32 

edit \/ wirtuoz (proquinazid) bardziej zabezpieczająco na mączniaka 

przedsiewnie 250 kg saletrzaku a na druga dawkę 180 kg saletry w fazie 2 kolanka.Takie nawożenie wystarcza na 6-7 t pszenicy sianej po ozimej

lonoh    30

Chciałbym w tym roku na T1 zastosować Duet Star + Atak tylko w jakich dawkach te opryski.

1l+0,7l , ja tak przynajmniej jade od 2 lat

kisek123    0

Przymrozku nie było. Temperatura w granicach 9 stopni w dzień 5 w nocy

post-150891-0-57889000-1461442489_thumb.jpg

Edytowano przez kisek123

krzeniek    5

mozna mieszac tilt + mirage + magnez + mocznik + mikro?

Można, ja tak robię  i wszystko jest ok . tilt i mirage  od 0,6 do 0,8 wedle uznania .

sygi100    1

Mam pszenicę ozimą przesiewaną miejscami jęczmieniem jarym i czy na takiej plantacji mogę zastosować lancet plus? Czy Lancet nie zaszkodzi jęczmieniowi?

d4rek    16

Jakie stezenie mocznika dajecie do duett star -(strzelanie w zdzblo) zeby nie przypalic koncowek?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.