Skocz do zawartości

Polecane posty

iron    392

A wschodzi już ten owsik. ? poczekaj aż powschodzi i z tydzień odczekać aby mieć pewność że ostatnie niedobitki wylazly. bo ciężko nie będąc na miejscu doradzić.

koczas    53

No raczej jak nie wzejdzie nie będę jechał, tylko tak z doświadczenia waszego kiedy pryskacie itd. Bo pokłady tego są w tej ziemi nieograniczone, to tak myślę jak najpóźniej chyba to pojechać, a za jakiś tydzień znowu musze dać granstar+galaper bo dwuliścienne już prawie ścieżki zakryły.

Agrest    347

U mnie groch wygląda jak pole owsa. Pole zakupione w tym roku z całym spektrum chwastów ^^  Ale czekam bo codziennie kiełkują nowe rośliny. W jarych też bym poczekał jak zboże dobrze zakryje ziemię.

Wiadomość z agroFakt.pl

bartekd91    3

Tylko największy problem głuchego owsa jest, ze nie zwalczy sie go tak o jeden rok, gdy przyjdzie mokry rok a oprysksz go powiedzmy przed week majowym, to potrafi cos jeszcze wyjść na koncu maja.

masa24    55

to teraz z innej beczki,  jaka ilosc czystego n dajecie  w pszenicy i jeczmieniu jarym

daro189    11

Pytanie do lepiej zorientowanych - na zdjęciu pierwsze kolanko jest przy węźle krzewienia czy już wyżej, sugerować się zgrubieniem na dole czy przestrzenią nad tym zgrubieniem?

Póki co dostała 170N, wczoraj 230 kg saletry i 25kg mocznika dolistnie, bo dalej była trochę blada. 

U co by się stało, gdybym jutro na pszenicę w takiej fazie zastosował fungicyd i skracanie w postaci 1,2 ccc i 0,5 medaxu? Zwlekać dalej czy póki jest dobra pogoda i temperatura pryskać i martwic sie później? :)

post-61974-0-34318100-1460928411_thumb.jpg

post-61974-0-38918500-1460928437_thumb.jpg

Edytowano przez daro189

Toru    1

Na moje oko to pierwsze kolanko masz już ponad 1cm nad węzłem krzewienia, to takie "oczko"

Edytowano przez Toru

melon10641    158

Chce pryskac atributem ale na etykiecie jest napisane ze pryskac do konca fazy krzewienia. Bedzie jakis problem jak u mnie juz pojawia sie kolanko?

damii1    13

Koledzy wczoraj słyszałem jak mówili rolnicy ze stosują adblue na zboża. Spotkał się ktoś z takim czymś?

agroyoko    29

qr**, na Polaka nie ma bata :D Ad Blue do opryskiwacza...
Ale za to w drugą stronę się kalkuluje rozpuszczac mocznik i lać w SCR. Najlepiej jeszcze stabilizowany.

kozik251    9

Witam. Mam pytanie odnosnie stosowania reguratora wzrostu z fungicydami , chodzi mi konkretnie jaki musi byc odstęp między tym zabiegiem a rozlaniem RSMU. I co lepiej pierwsze wykonac?

the1mati1    45

Pryskałem w piątek lancetem a po 30 min spadl deszcz. Będzie coś z tego? Dzisiaj byłem na polui zobaczyłem ze niektóry chaber juz się robi żółty ale tylko część. Resztę tez weźmie czy nic z tego nie będzie?

andrzej1988    101

Ja na T1 bede dawał 0,7 Tilt + 0,7 Atak. Dobrze działa i dosc tanio wychodzi. Tez jeszcze nie pryskałem ani CCC+Medax ani grzybówką. Cały czas jakies przelotne opady. nawet z druga dawką nie ma kiedy wjechac. 13.04 było juz wyczuwalne kolanko na ziemią ale nie wszedzie bo miejscami pszenica była niższa. W tamtym roku suszyło a w tym cały czas pada.

Ulman    275

Łączyliście kiedyś tribenuron z CCC i trineksapakiem w jednym zabiegu?

adrian    15

Witam,

Własnie wróciłem z pola i pryskałem mieszanka mocznik siarczan grzybówka i właśnie skracałem protage i stabilan ale zauważyłem ze np pod lasem zboże było mniejsze i raczej nie bedzie tam kolanka dla tego zastanawiam sie czy nie zaszkodziłem tym regulatorem na za młode rosliny czy to wogóle da plon??

pawelus    0

Witam . 29 marca zastosowałem 150 liter RSM 32 % na pszenicę ozimą , Kiedy mogę dać drugą dawkę i w jakej ilości  RSM ?

Pierwszy raz stosuję taki sposób nawożenia. Pozdrawiam 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się