Skocz do zawartości

Polecane posty

melon10641    158

Jaką dać dawkę Stabilanu 750Sl na pobudzenie krzewienia w pszenicy ozimej ? :>

A to juz nie za pozno? Losktos pisal na swoim blogu ze pszenica krzewi sie do ok. 15 kwietnia. Tez gdzies kiedys juz to czytalem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Lider19    32

Już jest raczej za póżno na CCC w celu dokrzewienia ,zbyt długi dzień ,nie tylko faza rozwojowa zboża się liczy.

Yankess    3

Ostroga, stan na dziś, siana końcówka października. Myślałem o dokrzewianiu ale z tego co piszecie to już chyba nie ma sensu... Poczekać troche i jechać fungi + odżywki + skracanie? 
post-184370-0-59865800-1460705904_thumb.jpg

Edytowano przez Yankess

agroyoko    29

Odmiany pszenicy tzw. "dnia krotkiego" mogą zakonczyc krzewienie i rozpocząc strzelanie w źdźbło przed nastaniem dlugiego dnia, czyli tego Waszego ustawowego 15 kwietnia.

Tomek90    191

Pszenica bezpowrotnie kończy się krzewic 15.04 bez względu na kondycję plantacji

Naprawdę?

d4rek    16

Jak jest z łączeniem mocznika, miedzi,boru, manganu ? Znajomy twierdzi ze nie wskazane

kr9292    60

To jak w koncu jest z tym dokrzewianiem? Byłem dziś na polu i  wygląda marnie, chciałbym jeszcze ją dokrzewić i nie wiem czy już nie za późno na CCC? Jak myślicie?

Polus0    16

Do dziś był czas na dokrzewianie. Dziś zmienia się stosunek dnia do nocy, przybywa dnia i rośliny zaczynają strzelać w źdźbło. Odpuść sobie. Ja też miałem dokrzewiać (kupiłem nawet antywylegacz) ale ostatecznie przesiałem jarką. Miałem kwalifikaty Muszelki i Juliusa, siane niestety 25.10.2015. Stan niezły, ale ilość roślin na metrze był w granicy 100 roślin.

masa24    55

a jak to jest na ciezkiej ziemi/  ?  u mnie na glinie zboze dopiero rusza,  to znaczy ze i tak juz nie pusci zadnego pedu bocznego?

d4rek    16

Niedawno to saletra zaczela dzialac podana 23 marca, mokra zimna ziemia to nie zachod ze jada skracac

staszek131415    2020

Pszenica bezpowrotnie kończy się krzewic 15.04 bez względu na kondycję plantacji

To rozumiem że 16 od pólnocy już po ptokach kurcze słabo to widzę zostało niecałe 10 godzin ehhh :wacko:

piotr30piotr    64

to nie tak że 15 .04 to definitywny koniec krzewienia bo np wysokie dawki N i ccc przedłużają okres krzewienia opóźniając strzelanie w źdźbło , a najważniejszy jest przebieg pogody czasami u mnie strzela w źdźbło na koniec marca czasami na koniec kwietnia .i tak w 2013 strzelała w źdźbło 29.04.2013 a w 2014 roku 2.04.2014

w tamtym roku 25.03.2015 a w tym roku nastąpiło to w tym tygodniu czyli 12-14. 04.2016r

kr9292    60

Ja jutro jade dokrzewiac chrzanie terminy, this is Podlasie :)

No właśnie oni chyba nie rozumieją, że podlaskie rządzi się innymi prawami, :D  miałem dodać do huzara, ok 0,6 ccc ale tu mnie trochę straszą, lecz chyba jednak zaryzykuje, przynajmniej nie bede sam w powiecie  :P

Seba42    2

Jest to pszenżyto ozime .W jakiej fazie bbch jest ?? Na 3 cm jest węzeł krzewienie czy to pierwsze kolanko ??

post-148951-0-61035000-1460737289_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się