Skocz do zawartości

Polecane posty

lukaszm    10

U mnie Bogatka na lepszym stanowisku, siana 3 października, odchwaszczana jesienią, a tydzień temu pryskana ze względu na ostrożeń polny ma kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, a na roślinach bliżej ścieżki przejazdowej ma 2,5cm. Miałem dzisiaj dodawać do Medaxu Top Antywylegacz Płynny, ale ze względu na te rośliny, w których kolanko już jest ponad 2,5cm nad węzłem krzewienia dałem sam Medax w dawce 1l/ha.

Na drugim kawałku, który ma być jeszcze pryskany na jednoliścienne chwasty, dałem 0,5l Medaxu w przeliczeniu na hektar.

Jak prognozy się nie sprawdzą, to w sobotę pryskam nawozami dolistnymi: siarczan magnezu siedmiowodny, Tytanit i Plonvit Zboża. Do tej pory pryskałem zawsze jednowodnym, ale teraz nie było go w sklepie, więc kupiłem siedmiowodny "Ogród Start" z firmy Ampol-Merol i nie ma tam napisane w jakim stężeniu stosować w uprawach zbożowych. Ale siedmiowodnego daje się 5%, a jednowodnego 2,5.

Karol28OZE    0

Jaki problem zostawic kontrole np. w srodku pola..? Wyłaczyc opryskiwacz np. na dwa metry i pryskac dalej.. Gwarantuje ze na tych 2 metrach nawet nie bedzie wylegania, mimo braku oprysku regulatorem.

Odnosnie mieszania, nie spotkalem sie jeszcze z tym, zeby ktos robil osobno zabieg grzybobojczy T1 i regulacje wzrostu...

no niby tak, można i po środku, jakoś nastawiłem się że od miedzy najlepiej by mi było 

czy nie będzie wylegania mimo braku oprysku to już nie byłby taki pewny, to zależy od lata i nawożenia, jak nie będzie ulewy żadnej porządnej to może i nie wylegnie, ale różnice w grubości źdżbła i systemie korzeniowym moim zdaniem będą, no ale zależy jaki opryskiwacz się ma, czy faktycznie nic się na ta kontrole nie dostanie 

no a mieszanie, ja się spotkałem że oddzielnie robią, a mieszałeś np moddus z capalo? ale bardzo chętnie bym mieszał, bo to zawsze mniej kursów się robi. a z herbicydami myślisz że tez można mieszać? 

Wiadomość z agroFakt.pl

kozik251    9

Witam. Pryskałem dziś pszenicę lancetem jak zaczynałem pszenica była sucha ale jak kończyłem to spadła straszna rosa. I mam pytanie czy środek ten zadziała jak pryskałem na wilgotne rośliny?

losktos    118

zadziała, może nieco słabiej ale zadziała

Ok, jesteś niezastąpiony:) Będę zaglądał regularnie. Jest to dla mnie bardzo ciekawe, bo zazwyczaj dyskusja kończy się na tym czy trafiło się w termin czy nie, a wszystkie interesujące mnie odmiany to oczywiście prawie żyto.

A ty już skróciłeś? Ja jutro ostro wjeżdzam na pozostałe 70% areału.

ja narazie odchwaszczam. Skracanie na mocniejszych plantacjach od poniedziałku, reszta nieco później. Połowa pszenic u mnie sporo ucierpiała po zimie także nie bedę szalał ze skracaniem w tym roku.

Jeszcze raz o mieszaniu substancji. Czy mogę mieszać fungicydy (prochloraz,propikonazol,fenpropidyna), siarczan magnezu, odżywka PK, modus,CCC.Do tego chciałbym dodać mocznik. Dodam, że taką mieszaninę bez dodatku mocznika już stosowałem i jakoś poszło. Ale nie wiem czy dodanie do tego wszystkiego mocznika może rozwalić system :)?

mieszałem kiedyś duet ultra + ccc + folicare + mikrokomplex - nie wyglądało to dobrze, rośliny lekko się poprzebarwiały. Dlatego od tamtej pory odżywki daję osobno. Fungicyd z regulatorem - jak zachowasz odpowiednia kolejność mieszania i zabieg zrobisz w dobrych warunkach to raczej nie bedzie problemów.

koczas    53

No to tak jak myślałem, u was zawsze 3-4 dni po centrum z tego co widzę skracanie. Mi został do skrócenia tylko sailor, który zaczyna strzelanie w źdźbło, i bardziej usztywnienie pszenżyta moddusem. Dziś poszło 0,7 Medax+ 1 litr ccc, kolanko 0,6 cm, nawet udało się, że trochę słońce jeszcze z godzinkę świeciło po zabiegu także powinno być ładnie.

lukaszm    10

Pryskałem dwa lata temu podczas silnej rosy zboże jare Mustangiem Forte i nie byłem zadowolony z jego skuteczności, tzn. zbyt długo chwasty "siadały", a z większymi był problem, gdyż je przyhamowało, ale nie całkiem wyeliminowało.

Już wiele razy na Tym Forum pojawiało się pytanie: czy można wykonać oprysk herbicydem i rozsiać następnie nawóz granulowany na to samo zboże, albo w odwrotnej kolejności. Dwa lata temu tak robiłem w pszenicy ozimej: o 11 rano opryskałem Chwastoxem Trio, a o 16 rozsiałem drugą dawkę saletry. A w tamtym tygodniu pryskałem herbicydami pszenicę we wtorek, a w środę siałem drugą dawkę. Wszystko rośnie. Nic się nie stało:) Tylko chyba inaczej wygląda kwestia w przypadku stosowania herbicydów doglebowych i siania następnie saletry, o czym Jeden z Forumowiczów wspominał wcześniej. Wtedy należy zachować kilka dni przerwy. O ile pamiętam, to chodziło o chlorotoluron.

losktos - Ponieważ widzę, że jesteś, to zadam Ci pytanie. Tak jak we wcześniejszym poście napisałem - Bogatka ma u mnie pierwsze kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, ale na roślinach bliżej ścieżki przejazdowej - 2,5cm. Stało by się coś, jakbym zastosował Medax z ccc? Bo miałem właśnie obawy, czy nie zaszkodzę zbożu i pryskałem dzisiaj samym Medaxem.

Edytowano przez lukaszm

bools    13

witam wczoraj bylo opryskane na przytulie czy moge rano posiac druga dawkeN nic nie bedzie ?

Kamilo1888    30

mozesz siać smiało , nawóz mineralny nie wchodzi gryzie sie  z aplikacjami dolistnymi , wiec mozecie śmiało siać nawozy i potem od razu i pryskać od czego tylko chcecie :) 

losktos    118

Pryskałem dwa lata temu podczas silnej rosy zboże jare Mustangiem Forte i nie byłem zadowolony z jego skuteczności, tzn. zbyt długo chwasty "siadały", a z większymi był problem, gdyż je przyhamowało, ale nie całkiem wyeliminowało.

Już wiele razy na Tym Forum pojawiało się pytanie: czy można wykonać oprysk herbicydem i rozsiać następnie nawóz granulowany na to samo zboże, albo w odwrotnej kolejności. Dwa lata temu tak robiłem w pszenicy ozimej: o 11 rano opryskałem Chwastoxem Trio, a o 16 rozsiałem drugą dawkę saletry. A w tamtym tygodniu pryskałem herbicydami pszenicę we wtorek, a w środę siałem drugą dawkę. Wszystko rośnie. Nic się nie stało:) Tylko chyba inaczej wygląda kwestia w przypadku stosowania herbicydów doglebowych i siania następnie saletry, o czym Jeden z Forumowiczów wspominał wcześniej. Wtedy należy zachować kilka dni przerwy. O ile pamiętam, to chodziło o chlorotoluron.

losktos - Ponieważ widzę, że jesteś, to zadam Ci pytanie. Tak jak we wcześniejszym poście napisałem - Bogatka ma u mnie pierwsze kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, ale na roślinach bliżej ścieżki przejazdowej - 2,5cm. Stało by się coś, jakbym zastosował Medax z ccc? Bo miałem właśnie obawy, czy nie zaszkodzę zbożu i pryskałem dzisiaj samym Medaxem.

skoro większość roślin ma kolanko ok. 1 cm to nie ma obaw. Im wyzej tym większe ryzyko porażenia kłosa przez CCC ale myślę że do fazy max. 2 kolanka nie powinno się nic dziać. U Ciebie pewnie drugie kolanko bedzie się dopiero "odrywać" także nie powinno być zadnych problemów

witam wczoraj bylo opryskane na przytulie czy moge rano posiac druga dawkeN nic nie bedzie ?

odczekałbym jeszcze dzień

garu    6

Co to znaczy w końcówce fazy 1 kolanka? Ile cm kolanko jest na glebą? Faktycznie tak jak sławek pisze dużo tego azotu może zmniejsz trochę tą drugą dawkę bo zaraz zacznie kurzak działać. Jaka odmiana? Może warto się zastanowić nad podwójnym skracaniem.

A w jakim stadium jest pszenica i kiedy byla siana? Pędów bocznych nie trzeba się doszukiwać w ziemi one powinny być  widoczne i wychodzić od węzła krzewienia.

Zdjęcie dodam jutro. Dzisiaj opryskana mieszanką Modusa 0,3 + CCC 1l, Prochloraz 0,75l, Corbel 0,6. Jutro chce dać RSM bo prognozują u mnie deszcz wiec nie będzie popażeń, tylko jeszcze nie wiem ile litrów. Jak myślisz dawka 160 l i później Medax Top na liść flagowy będzie ok. czy zmniejszyć jednak ten RSM.

rudinho11    23

Mam pytanko, w poniedziałek pryskałem na chwasty  camaro+tolurex to po ilu dniach mogę jechać antywylegaczem +fungicyd + mikro??

knoro93    165

Zdjęcie dodam jutro. Dzisiaj opryskana mieszanką Modusa 0,3 + CCC 1l, Prochloraz 0,75l, Corbel 0,6. Jutro chce dać RSM bo prognozują u mnie deszcz wiec nie będzie popażeń, tylko jeszcze nie wiem ile litrów. Jak myślisz dawka 160 l i później Medax Top na liść flagowy będzie ok. czy zmniejszyć jednak ten RSM.

Wiesz co osobiście kurzaka nie stosowałem ale w tamtym roku kolega stosował do tego dowalił sporo azotu i w rezultacie duża część planacji mimo dwukrotnego skracania poległa także ja bym  z tym azotem nie szalał n Twoim miejscu bo azot z kurzaka będzie dopiero teraz dostępny własnie koło drugiej trzeciej dawki wiec możesz ten RSM trochę zmniejszyć. Medax jak najbardziej możesz zastosować nawet na podflagowy bym go dał. Przyjmuje się że każda setka moddusa działa około tygodnia więc skoro planujesz podwójne skracanie i jest Ci obojętny termin więc byłbym przychylny właśnie do tego liścia podflagowego lepszy efekt powinieneś uzyskać niż na flagowym.

Edytowano przez knoro93

Adam94    4

Witam. Mam pytanie, pryskałem stabilanem po jakim czasie mogę zastosować lancet plus?

Panowie polecacie dokarmianie mocznikiem pszenicy w fazie około 2-3 krzewienia? pszenica siana 02.11 chce zrobic zabieg dokrzewiajacy CCC i mam zamiar jeszcze własnie dodac mocznik 10% zeby z samym CCC nie jechac

JozB    20

masa24  u mnie po 7 dniach widać już wyrazne efekty. Byłyby lepsze gdyby nie ostatnie chłodniejsze dni. Ale dobrze ze jest w miarę wilgotno, bo lancet podobno lubi takie warunki

garu    6

Wiesz co osobiście kurzaka nie stosowałem ale w tamtym roku kolega stosował do tego dowalił sporo azotu i w rezultacie duża część planacji mimo dwukrotnego skracania poległa także ja bym  z tym azotem nie szalał n Twoim miejscu bo azot z kurzaka będzie dopiero teraz dostępny własnie koło drugiej trzeciej dawki wiec możesz ten RSM trochę zmniejszyć. Medax jak najbardziej możesz zastosować nawet na podflagowy bym go dał. Przyjmuje się że każda setka moddusa działa około tygodnia więc skoro planujesz podwójne skracanie i jest Ci obojętny termin więc byłbym przychylny właśnie do tego liścia podflagowego lepszy efekt powinieneś uzyskać niż na flagowym.

Dzięki za odp.

Witam czy na którymś zdjęciu znajduje się życica?

Czy to wszystko to miotła zbożowa?

20160413_140505%5B1%5D.jpg

20160413_135911%5B1%5D.jpg

20160412_133320%5B1%5D.jpg

20160405_112532%5B1%5D.jpg

temporary image hosting

Możliwe ale jeżeli to już życica to musiałeś ją jakoś wysiać ze zbożem albo w jakiś inny sposób.

g60dalk    3

Co się stanie jak rozsieję saletrę na mokre rośliny, ale tuż przed deszczem? wczoraj nie zdążyłem a za nie długo będzie u mnie padać

piotrdd    8

Ktoś wie po jakim czasie morze spaść deszcz jak pryskałem Mustang Forte™ 195 SE aby nie obniżyło działania środka?

Edytowano przez piotrdd

MatiRol92    9

Panowie polecacie dokarmianie mocznikiem pszenicy w fazie około 2-3 krzewienia? pszenica siana 02.11 chce zrobic zabieg dokrzewiajacy CCC i mam zamiar jeszcze własnie dodac mocznik 10% zeby z samym CCC nie jechac

śmiało możesz dawać, czyli 10kg mocznika na 100l wody, CCC daj 0.5-0.8l/ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się