Skocz do zawartości

Polecane posty

knoro93    167

A co się stanie jak nie będzie tej przerwy między nawozem a opryskiem? :D

I przy nawożeniu nie uwzględniasz ilości rozkrzewień po wegetacji jesiennej? 210 kg/ha? Jakie parametry materiału siewnego?

To już spalony temat kolega kulawa koza twierdzi że w jego regionie takie normy wysiewu są dobre i koniec kropka kiedyś już sie z nim kłócili na ten temat. A 300 kg saletry? Co to jest jakby by była słabsza to i 400 by dał.

Nie podoba mi sie ten rok patrząc po przenicach to szału nie ma u wielu osób. Moja arkadia najlepiej przezimowała ze wszystkich odmian była fajnie rozkrzewiona na jesien siana ok 350 roślin na metr miała po 2-3 rozkrzewienia i niby była po zimie zielona teraz jednak zrobiła się jakaś rzadka i troche chyba odchorowuje te mrozy. Jak będzie pogoda pojadę ją odżywkami gdzie słabsza. Jantarka była w stadium 1-2 liścia podczas mrozów obecnie ma mało więcej nabrała ciemnego zielonego koloru i w zasadzie tylko czekać aż zacznie się krzewić ale nieco jej w tym pomoge na dniach póki co słaba pogoda.

Odnośnie Lancetu nie stosowałem ale kiedyś wiosną zastosowałem huzar actiw fakt ziela nie przepuścił za bardzo gdzie niegdzie miotłe ale w granicach błędu że tak powiem ale po huzarze miałem przebarwienia na pszenicy jak kolega i wydaje mi się że troche chorowała po nim. Potem jednak uważam że spadku plonu jako takiego nie było więc może i lancet powoduje chlorazy podobnie jak huzar u roślin.

Edytowano przez knoro93

RAMZES9107    20

Panowie a ja mam inny dylemat, dzisiaj poszła druga dawka na pszenice, odmiana Jantarka, razem 120kg N (60+0). Bede robił zabieg korekcyjny na chwasty, nie ma tego wiele bo na jesieni wiekszosc zwalczył Snajper, jednak poprawke trzeba zrobic i stad moje pytanie czy mogę połączyć Mustang forte ze stabilanem? Bo już nadaje się do skracania... według etykiety można, a jak wy to widzicie? Rok temu stosowałem w pszenicy Chwastox Turbo+ Stabilan 1,5 l/ha i skutków ubocznych nie zauważyłem.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaszm    10

Dzisiaj mija tydzień jak pryskałem pszenicę ozimą Chwastoxem Trio. Mimo, że w drugą noc po zabiegu było 4 stopnie, a w sobotę może ze 3 godziny było 8 stopni Celsjusza, to efekt jest bardzo dobry. Im mniejsze okazy ostrożnia polnego, tym bardziej ich stan jest ciężki:) Niemniej większe też ładnie "siadają":) Na drugim kawałku, gdzie pryskałem Granstarem Ultra to chwasty pomału robią się jasnozielone.

Drugą dawkę, albo raczej korektę pierwszej dawki, wykonałem w środę.

Jutro jak zboże obeschnie, bo teraz trochę kropi, zamierzam opryskać regulatorami. Na tym Forum wiele razy podkreślano, że najczęściej 15 kwietnia (oczywiście jest to umowny termin) pszenica zaczyna strzelać w źdźbło. W każdym razie, jeśli podczas wykonywania zabiegu skracania, zboże będzie w końcowej fazie krzewienia (lub pierwsze kolanko będzie 1-2 milimetry nad węzłem krzewienia), to i tak pomimo zastosowania regulatora, będzie chciało przejść w fazę strzelania w źdźbło i wykonany zabieg skracania przyniesie oczekiwany efekt. Dobrze rozumiem? Efekt skracania będzie wtedy silniejszy niż w przypadku późniejszego zastosowania. Jeśli się mylę, to proszę o poprawienie mnie.

Zabieg chcę wykonać jutro, gdyż od czwartku ma znowu u mnie padać i jak doleje za bardzo, to nie wjadę, a później wiadomo - ucieknie mi faza bbch.

Edytowano przez lukaszm

Tomek90    196

Ogólnie herbicyd jak i regulator wzrostu powodują stres dla rośliny. Kiedyś ktoś już pisał że dokrzewiał pszenice razem z mustangiem bądz huzarem i bez problemu. 

Ojciec parę lat temu 1350g ccc + 3l Aminopielik i  w porządku.

Ja bym pojechał osobno. 

Turbomatiq    4

Koledzy 14.03 była wysiana pierwsza dawka N na pszenicę ozimą i jak myślicie kiedy można ruszać z drugą?A no i jeszcze kiedy polecacie zastosować zabieg skracania i fungicyd?Wcześniej nie miałem styczności z pszenicą wiec wolę was się poradzić :D

Raptus902    30

Ogólnie niby te pszenice przezimowały, ale nie są za ciekawe. To nie jest to co zawsze. Jednak mróz dał popalić,

koczas    54

Wiele było tu powiedziane na temat skracania, ale mnie ciekawi jedno co chyba się nie pojawiło. Otóż chodzi mi o to, jak na przestrzeni wegetacji od powiedzmy fazy bbch 30 do bbch 37 ocenić, czy zastosowany przez nas regulator działa i jak działa? Nie chodzi mi tutaj o nieopryskanie kawałka pola dla kontroli, tylko na przykład czy na przekroju rośliny za pomocą obserwacji np. poszczególnych kolanek można wysnuć wniosek, że zastosowane przez nas skracanie jest skuteczne czy nie i co na to wskazuje. Czy nikt się w takie coś nie bawi i jak chce mieć porównanie to na przykład tak jak ja zostawia te 2-3 metry kwadratowe "nieskrócone".

jahooo    263

Odnośnie skracania i herbicydów - znalazłem info, że Apyros jest jednocześnie herbicydem i regulatorem wzrostu dla pszenicy - może ktoś to potwierdzić ? Bo mam zamiar w tym roku dla zmiany środka przelecieć ozimą pszenicę mieszaniną Apyros + Starane + Chwastox Trio  i teraz mam dylemat, czy potem jeszcze lecieć z regulatorem wzrostu i w jakiej dawce ?

d4rek    16

Panowie wstyd pokazywać to coś, co niby pszenica, ale uparłem się tą Hondie zebrać bez jakichś większych strat :)

Dostała 23.03 z 80N jak i nie więcej trochę podbiła do góry i tyle.Przed zima była ladna miało byc pieknie a teraz, jest mała obsada rozkrzewienia do 3 miejscami, w innych brak i teraz chce to dokrzewic dając 0.8l stabilanu 750 + 10% mocznika + 5 siarczanu + plonvit z. Pytanie czy można mieszać na do krzewinie stabilan z mocznikiem (wydaje mi się ze wskazane), ale 1 raz do krzewić muszę :/

post-69633-0-04090800-1460485582_thumb.jpg

XTRO    160

Pryskałem dzisiaj pszenice i jedną pszenicę pryskałem siarczanem po czym po dobrej godzinie zaczęło lać, a dobre 2h przed deszczem pryskałem Mustangiem Forte. Zdążyło się wchłonąć w roślinę ?

agroyoko    29

W kazdej odmianie w jednej sciezce zostawiam kontrole, nie wiecej jak 2 m. szerokoscią opryskiwacza (15m)

Kondziu1832    180

@XTRO Mustang Forte spokojnie się wchłoną, a z siarczanem to nie wiadomo ale też chyba raczej jakoś zdziała. Kiedyś na jęczmień jary leciał zwykły Mustang i po upływie 30 minut przyszedł deszcz i nie było żadnych zastrzeżeń.

ogar118    62

Stosował ktoś siarczan miedzi? Macie jakieś doświadczenia z tym nawozem? 

Siarczan miedzi to stosuję ale u gęsi albo kaczek w celu zwalczenia grzybicy w uprawie polowej nie spotkałem się ze stosowaniem tego związku.

koczas    54

Co do tej Hondii ze zdjęcia, to ja osobiście bym zamawiał siewnik do kukurydzy.  Przecież ona nie będzie się krzewić w nieskończoność, za kilka dni będzie "po ptokach".

mds212    151

Jaka odzywke teraz zastosowac zeby dać jej kopa? Jakies mikro czy moze pk? Pszenica na 1 dawke dostala  200 kg saletry. Ruszac juz z 2 dawka jesli chce zastosowac mocznik? Mam tez basfoliar 36 extra

W jakiej fazie ją masz? Mocznik musisz dać co najmniej 10 dni wcześniej od saletry. Wszystko zależy od pogody.

Pytanie z mojej bajki. Mieszanie Moddusa z fungi  Boggie jest dozwolone? 

losktos    120

Wiele było tu powiedziane na temat skracania, ale mnie ciekawi jedno co chyba się nie pojawiło. Otóż chodzi mi o to, jak na przestrzeni wegetacji od powiedzmy fazy bbch 30 do bbch 37 ocenić, czy zastosowany przez nas regulator działa i jak działa? Nie chodzi mi tutaj o nieopryskanie kawałka pola dla kontroli, tylko na przykład czy na przekroju rośliny za pomocą obserwacji np. poszczególnych kolanek można wysnuć wniosek, że zastosowane przez nas skracanie jest skuteczne czy nie i co na to wskazuje. Czy nikt się w takie coś nie bawi i jak chce mieć porównanie to na przykład tak jak ja zostawia te 2-3 metry kwadratowe "nieskrócone".

śledź mojego bloga. Postaram się w tym roku opisać działanie regulator/bez regulatora. Mam na kilku polach kilka miejsc nie pryskanych także postaram sie to opisać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.