Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

thug    196

Jak zboże nie zaatakawane mocno mączniakiem i nie patrząc na cenę, to wirtuoz to dobry wybór.

bierz jakąś morfolinę jak już masz mączniaka

Eagle    0

Można w jednym zabiegu zmieszać rosasol 5kg/ha + medax 0,85l/ha + Antywylegacz Płynny 725 0,85l/ha + Capalo 1,75 l/ha?

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    54

bierz jakąś morfolinę jak już masz mączniaka

Zgadza się, wiem o tym dobrze. Ale kolega wcześniej pisał o tym wirtuozie, że cena go nie interesuje bo ma dostęp(czy na lewo czy na prawo nie interesuje mnie to) no to patrząc na to w tej sytuacji, nie jest to przecież zły środek, oczywiście jak mączniak nie szaleje zbytnio. O to mi chodziło

staszek131415    2032

U mnie na razie śladu chorób nie widać i mam zamiar poprzestać na jednym zabiegu przed kłoszeniem czy Wirtuoz będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem bo został mi z ubiegłego roku więc po co kupować coś inne ?

slawek2209    78

wirtuoz nie dociągnie z ochroną do kłoszenia.Lubi przy mokrym roku puścić septoriozę.T2 jak najbardziej wskazane.

justyna352    9

Od czego mogą byc takie żółte plamy na polu pszenicy takie jak na zdjęciu?

Może to być tzw. ,,choroba nowin". Jeśli zboże zostało posiane pierwszy lub drugi rok po ugorze lub na polu, na którym wcześniej nie dostarczano odpowiednich ilości składników, przez to te które teraz podałeś są w małym stopniu wykorzystywane. Można ratować rośliny poprzez dokarmianie dolistne. Kup dobrą odżywkę o bogatym składzie (Np. OSD, Basfoliar, Yara) i wykonaj kilka zabiegów co 5 - 7 dni, tylko zmniejsz dawkę na ok. połowę zalecanej. 

ogar118    62

Nowin pojawia się na plantacjach zakładanych po ugorach. Z tego powodu najczęściej dotyczy owsa. Jest wywoływana niedoborem miedzi.Kto po ugorze posiał by pszenicę?

Na 95% problemem jest pH. Dokarmianie dolistne pewnie wizualnie poprawi tą plantację ale jest to działanie krótkotrwałe. Moim zdaniem kolega wyda kasę na odżywki a plonu i tak nie będzie zadowalającego. 

KULAWA_KOZA    88

Ponawiam pytanie o Wirtuoza na T1. Czy to dobry wybór?

Szału nie ma......polecam Tilt Turbo+ mirage na T1 kapitalna sprawa.U mnie na razie tak  :rolleyes:  bniwd0bhtg4s.jpg

4yglbxbc483c.jpg

Minkes    1

Mam posianą pszenicę jarą i nie wiem jakim herbicydem najlepiej ją opryskać, była siana po rzepaku który nie powschodził, jest część chwastów jesiennych i miejscami rzepak.

czy jeśli w sobotę pryskałem lancetem to bardzo zgrzeszę jeśli dzisiaj zabawiłbym się w panoramixa poleciał bym 1 tilt +0,2 modus + 0,6 ccc+ 5kg siarczan+  7,5 mocznik+ 2l odżywka czy lepiej dzisiaj 2 dawkę azotu 60kg a mikstura na sobote

jahooo    259

To moja pszenica - stan na 9 kwietnia.

Edytowano przez jahooo

leszek59    2

Panowie co myślicie o takim związku mustang forte 0,5l+izoproturon 2l ? z góry dziękuje za podpowiedż

jahooo    259

Izoproturon na miotłę na wiosnę ? Moim zdaniem średnio się sprawdza (ale to moje zdanie) dlatego na miotłę stosuję inne środki.

masz odpowiednia fazę na skracanie?Kiedy była pierwsza dawka azotu dana?

kolan jest. Aczkolwiek zastanawiam się czy na 2 nie poczekać. ogólnie to pszenica taka jasnawa mi się widzi dlatego chciałbym ją przede wszystkim dożywić a nawóz koło połowy marca.

lukaszm    10

losktos - Mam zamiar w środę pryskać pszenicę ozimą mieszanką regulatorów wzrostu. Napisz, czy podana przeze mnie kolejność dodawania będzie właściwa: Medax Top (0,6l lub 0,7l) + Antywylegacz Płynny (1,1l)?

Druga opcja jest taka, że na początku dodałbym siarczan magnezu jednowodny - tylko, czy nie będzie jakichś przypaleń oraz czy bezpieczna będzie wtedy taka mieszanka?

misio3p    773

Mam pszenicę, w której kolanko jest 1-2mm nad węzłem krzewienia. Jechać jutro z drugą dawką, czy wstrzymać się do końca tego/ początku następnego tygodnia?

d4rek    16

Cel dokrzewianie :

Stabilan 750 0.8l + mocznik 10% + siarczan 5 % + miedz + plonvitz + tytanit

Pierwszy raz bede dokrzewiac wiec czy mocznik ze stabilanem razem mozna ?, miedz i reszte mikro teraz czy dac jak t1 + skracanie?

CEZAR76    1

Jak najlepiej rozpuścić siarczan

Czy pryskał ktoś już pszenicę lancetem czy jeszcze za zimno

Edytowano przez CEZAR76

Renault85-15TX    167

Jak najlepiej rozpuścić siarczan

Czy pryskał ktoś już pszenicę lancetem czy jeszcze za zimno

Sypać w sito opryskiwacza i lać wodę.

Ja opryskałem tydzień temu już Lancetem. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.