Skocz do zawartości

Polecane posty

thug    196

To jak tak to polece jutro na lepiej rozkrzewioną pszenice 0,8 stabilianu a na pszenice w fazie 2-3 liści za pare dni niech jeszcze podrośnie. Panowie jak to wygląda sprawa z tym strzelaniem w źdzbło przyznam że nigdy nie zwracałem uwgi na date ale i mialem zazwyczaj dość dobrze wyrośniete pszenice na jesien i strzelały one w źdzbło w zasadzie koło 20 kwietnia. Jak będzie wyglądała z pszenicą którą zasiałem po kukurydzy i ma własnie 2-3 listki. Będzie ona później strzelać w źdzbło czy w podobnym okresie jak pozostałe? Nigdy nie mialem tego problemu bo pierwszy raz w tym roku siałem pszenice po kukurydzy.

trzeba rozciąć pszeniczkę i na wys 0,5-1cm szukać zalążka kolanka to jest najlepszy czas

thug    196

3 razy skracać chcesz? Nie przesadzaj. Daj na podflagowy ceyrone albo moddus u tyle.

cerone to wogóle odpuściłbym sobie etefon powoduje  starzenie tkanek odcięcie powolne od asymilatów dla kłosa

a te 3 razy skracanie to wysokie pszenice np arkadię bardzo dobry pomysł do fazy 2 kolanka 0,2-0,3 medaxu idealnie zadziała

a na dokłosie 0,5 l medaxu info sprawdzone i potwierdzone na poletkach i od kumpla z koncernu

ja tak robię na arkadii i naprawdę jest różnica 

oczywiście na pszenicach genetycznie niskich w ogóle nie ma tematu

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    54

Knoro93 czy ja wiem, czy można to nazwać 3-krotnym skracaniem. Tak bardziej chciałbym nadrobić tym zabiegiem, niezbyt korzystne warunki po opryskaniu i jednocześnie słabsze działanie środków zapewne, a i tak muszę polecieć jeszcze raz to zboże odżywkami bo mi nie dowieźli:(

Ok, dzięki thug będę pamiętał, że "ćwiartka" wystarczy. 

knoro93    167

cerone to wogóle odpuściłbym sobie etefon powoduje  starzenie tkanek odcięcie powolne od asymilatów dla kłosa

a te 3 razy skracanie to wysokie pszenice np arkadię bardzo dobry pomysł do fazy 2 kolanka 0,2-0,3 medaxu idealnie zadziała

a na dokłosie 0,5 l medaxu info sprawdzone i potwierdzone na poletkach i od kumpla z koncernu

ja tak robię na arkadii i naprawdę jest różnica 

oczywiście na pszenicach genetycznie niskich w ogóle nie ma tematu

Również mam arkadie i jeżeli się nie spodziewam plonu rzędu 10 ton to według mnie 3 krotne skracanie to jednak pomyłka. 1 l ccc + 0,3 moddus trafione w odpowiedniej fazie robi dużą robote. Potem na podflagowy albo flagowy kolejna regulacja pełną dawką któregoś z regulatorów i pszenica rokująca w granicach 7 ton powinna bez problemu stać. Cerone ffaktycznie powoduje starzenie roślin wiem o tym i nigdy nie stosowałem tego środka ale podałem to jako przykład. Na flagowy stosowałem moddus w dawce 0,15 l ale widzłałem słabe efekty w tym roku dam albo 0,3 moddusa albo spróbuje moze medax. 

agroyoko    29

U mnie spadlo na chwile obecną 35 litrow wody na metr w ciagu 36 godz. i na pola nie da sie wejsc. :D

lukaszm    10

W środę pryskałem po 16 pszenicę ozimą Chwastoxem Trio (ze względu na ostrożeń polny). Temperatura wynosiła około 20 stopni, w nocy 9, a w kolejną noc 4. Jedynie wczoraj w dzień 9, a dzisiaj 7 stopni, a w nocy mniej. Ostrożeń na drugi dzień był już zwinięty. Nie dają mi spokoju jednak te temperatury. Na pewno zwalczy ten herbicyd w takiej sytuacji pogodowej ten ostrożeń?

melon10641    162

Widzę co niektórzy to strasznie panikują w tym temacie. Najpierw dokrzewianie ccc za tydzień skracanie. Sprawdzałem u siebie pszenicę sianą ok 10 października bo takie mamy najwcześniejsze to ma do 3 rozkrzewień obsada jest, azot dany reszta wola Nieba.
Zakładasz 3 razy skracać jak nie wiesz jeszcze co Ci urośnie z tej pszenicy bo kto wie jaki będzie kwiecień i maj? Zrób pierwszy zabieg w odpowiednim terminie a potem ocenisz czy potrzebny jest drugi. Od skracania w zbiorniku więcej nie będziesz miał  ;)

Filipo    4

U nas ( poznań) pszenice niby w wiekrzosci nie wymarzły, ale z dnia na dzień wyglądają coraz gorzej, robią sie żółte, blade itp. nie wiadomo od czego, masakra.

knoro93    167

Widzę co niektórzy to strasznie panikują w tym temacie. Najpierw dokrzewianie ccc za tydzień skracanie. Sprawdzałem u siebie pszenicę sianą ok 10 października bo takie mamy najwcześniejsze to ma do 3 rozkrzewień obsada jest, azot dany reszta wola Nieba.

Zakładasz 3 razy skracać jak nie wiesz jeszcze co Ci urośnie z tej pszenicy bo kto wie jaki będzie kwiecień i maj? Zrób pierwszy zabieg w odpowiednim terminie a potem ocenisz czy potrzebny jest drugi. Od skracania w zbiorniku więcej nie będziesz miał  ;)

Do kogo piejesz? To że ktoś chce sobie ułożyć odpowiednią strategie skracania na cały sezon to chyba logiczne w ten sposób dobierasz odpowiednie dawki regulatorów na poszczególne zabiegi a co przyniesie pogoda to pokaże czas. Od tego jest forum żeby sie wypytać i dobrać odpowiednie rozwiązania jeszcze przed sezonem. A kiedy ludzie sie maja pytać godzine przed opryskiem?

melon10641    162

Szanowny kolego, piać to może kogut. Jak sam stwierdziłeś po to jest forum, żeby pytać, a ja dodam że i pisać a ja grzecznie, nikogo nie obrażając wyraziłem swoje zdanie ;) Być może komuś pomogę a jak głupoty piszę to mnie ktoś poprawi. 

Tomasz04    0

Witam.Mam zamiar poprawić zabieg na  chwasty,na jesień poszło Glean+Lintepur+Legato dawek nie pamiętam.Jednak trochę chwastów przepuściło widać haberka i ostów trochę.Czy Lintur 70 WG 150g.+ Chwastox Extra 300SL 1,5l dobra opcja?

Anetka1    69

Szanowny kolego, piać to może kogut. Jak sam stwierdziłeś po to jest forum, żeby pytać, a ja dodam że i pisać a ja grzecznie, nikogo nie obrażając wyraziłem swoje zdanie ;) Być może komuś pomogę a jak głupoty piszę to mnie ktoś poprawi. 

Dla mnie pomogłeś Dzieki

masa24    55

ponawiam

pryskalem lancetem, zamierzalem dac 0,2  na 200 litrow wody. mam baniak 1000 litrow wiec mial byc 1 kg lancetu na 5 hektarow.    tylko ze zamiast 200 litrow pryskalem gdzies 160-170 

ja uwazam ze oprysk jest slabszy niz powinien i moze kiepsko wziac.  znajomy mowi ze nic sie nie stanie bo stezenie jest te same

wiec jak to wkoncu jest?

jahooo    263

Jeśli trafisz na optymalne warunki (temperatura plus wilgotność) to będzie OK, jak trafi się susza i chłody, to nawet optymalna dawka nie podziała prawidłowo. Teraz już nic nie zrobisz, tylko czekać na efekty.

lukasz222    2354

Jeśli miałeś te 1000l i w tym 1kg lancetu, a licząc 170l/ha wypryskałeś 850l mieszaniny, to stężenie na ha jest mniejsze, bo zamiast 0,2kg na ha, masz ok 0,17kg/ha. Czy to wystarczy zależy od wrażliwości chwastów na środek, przebiegu pogody (sprzyjająca lub nie) i od tego jak mocno chwasty są rozwinięte. Może się okazać że złapie, może być że coś przepuści.

melon10641    162

Jak nalałeś do pełna to powinno wyjść Ci oprysk na 5ha a wyszło 1000/165= ok 6ha czyli nie dałeś dawki 0,2 /ha tylko 1/6=0,17 więc stężenie miałeś niższe chyba, że za mało wody wlałeś.

Tak jak koledzy wyżej piszą, zależy od warunków i fazy rozwojowej chwastów. Nie zawsze jest tak, że obniżenie dawki powoduje obniżenie skuteczności. 

Edytowano przez melon10641

Ulman    292

Witam.Mam zamiar poprawić zabieg na  chwasty,na jesień poszło Glean+Lintepur+Legato dawek nie pamiętam.Jednak trochę chwastów przepuściło widać haberka i ostów trochę.Czy Lintur 70 WG 150g.+ Chwastox Extra 300SL 1,5l dobra opcja?

Zabieg dobry tylko drogawo wyjdzie i nie wiem czy potrzebne na korektę.Na ostrożenie daj 2l Chwastoxu albo 20g tribenuronu  i do tego 0,4-0,5 fluroksypyru jak trzeba dobić przytulię. Najtaniej wyjdzie opcja z tribenuronem.

adrian    15

Witam, byłem dzis na polu i zauważyłem ze pokazał sie mączniak i troche rdzy a nie pryskałem jeszcze od chwastów i teraz zastanawiam sie jak to zrobic bo według prognozy do srody ma padac wiec od razu popryskam od chwastów a ile trzeba czekac  zeby zrobic grzybówke z jakimś nawozem ??

masa24    55

no i ja tam myslalem ze stezenie na ha jest mniejsze a znajomi klocili sie ze jest takie samo.. dawalem adiuwant dassoil do tego wiec moze cos to pomoze

Minkes    1

Ja we wtorek pryskałem herbicydem, w czwartek fungi+skracanie w piątek na mokre rośliny poszedł mocznik - druga dawka, ale zaraz zaczęło padać, żadnych poparzeń nie ma.

Trochę to wszystko w zbyt krótkim czasie ale teraz ze względu na przebieg pogody widzę że dobrze zrobiłem. 

weldmen97    0

Od czego mogą byc takie żółte plamy na polu pszenicy takie jak na zdjęciu?

post-152181-0-90974300-1460306429_thumb.jpg

post-152181-0-56392100-1460306445_thumb.jpg

Edytowano przez weldmen97

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.