Skocz do zawartości

Polecane posty

Panowie w poniedziałek na pszenice arkadia poszedł oprysk na chwasty Apyros w piatek planuje ją dokrzewić antywylegaczem płynnym 675 tylko ile mam tego zastosować, moge dodać do tego 15 kg siarczanu i 20 kg mocznika ??
Pszenica ma tylko po 4 rozkrzewienia dostała już 350 kg saletry i na dniach planuje posiac ostatnie 200 kg, kolanko jest równo z węzłem krzewiennym ( sprawdzane w pon ) ccc jeszcze ją dokrzewi czy zaszkodzi ??

Wojtek987    61

Skoro kolanko już idzie w górę to faza krzewienia zakończona, teraz będzie skracać. Według mnie jeszcze za wcześnie na II i ostatnią dawkę, na koniec wegetacji czyli  przy "napełnianiu kłosa" będzie głodować

Wiadomość z agroFakt.pl

szymek    0

pany jakieś 2 tygodnie temu poszło na pszenice 250kg saletry w poniedziałek ccc+5kg siarczanu magnezu + 10kg mocznika i jutro albo w sobotę myślę dać RSM w dawce 80 litrów na ha. dobrze myślę? w poniedziałek lancet + siarczan magnezu

ejczbio    24

Skagen siany 20 IX 300szt.m2

Dostał 26 marca prawie 100N w RSM (miało być mniej, ale pierwszy raz i tak wyszło) i jak do tej pory stoi praktycznie w miejscu...podlasie.

Powiedzcie jaka jest optymalna obsada roślin do której trzeba dążyć? Bo chyba muszę ją dokrzewić. Najgorzej wygląda ta na pierwszym zdjęciu przeważnie 2rozkrzewienia, i ją lecę CCC+odżywka jutro, pozostałe się waham, bo w rzeczywistości wyglądają lepiej przeważnie 3 rozkrzewienia. Co radzicie?

post-28136-0-63534800-1460026490_thumb.jpg

post-28136-0-45213100-1460026561_thumb.jpg

post-28136-0-32666700-1460026596_thumb.jpg

Edytowano przez ejczbio

@marluk pierwsza dawke dałem w okolicach 23 lutego poszło 240, 23 marca poszła druga 100 saletry teraz około 15 planuje sypać ostatnia dawke 200 kg saletry. Pszenica ciemna jak cholera tylko troche za rzadka jest i ledwie 4 rozkrzewienia.

@Wojtek987 to co już niee dawać ccc nie da się jej już dokrzewić ??

ogar118    62

Chłopaki policzcie sobie ile macie roślin i ile one mają rozkrzewień. Bo optymalna obsada kłosów to 500 i nic więcej nie potrzeba.

hanek    0

Witam mam zamiar zastosować taki mix =  wirtuoz + kristalon zielony+ siarczan magnezu + mocznik i mam pytanie w jakiej kolejności wymieszać i ile czego dać stężenie jakie i czy ten mix zastosować przed 2 dawką azotu czy po. 

piotr30piotr    64

1 siarczan 2 mocznik 3 wirtuoz 4 kristostal 

jeśli nie obawiasz się chorób podstawy źdźbła i ogólnie pszenica jest zdrowa to możesz poczekać z grzybówką

Edytowano przez piotr30piotr

koczas    54

Tegoroczna zima bez zimy, znacznie zwiększyła moją sympatię do Arkadii jak tak patrzę na wasze zdjęcia(szczerze współczując bo nie wszystko też mi się udało)

Losktos jak będziesz miał ochotę to podpowiedz czy dobrze robię a jak źle to tak delikatnie żebym się nie załamał i w jednej sprawie :) Właśnie mam przerwę w skracaniu pszenicy przez wiatr((EDIT i na tym koniec dziś niestety). Idzie Medax 0,75+1litr ccc+capalo/tilt+atak. Rośliny wyglądają mniej więcej tak:

20% plantacji kolanko praktycznie 1 cm, 60% kolanko 0,5-0,7 cm, 20% kolanko 0,2-0,3 cm nad ziemią(oderwało się ale delikatnie). Uznalem że nie ma sensu czekac za tymi gorszymi. A co zrobić tam gdzie pszenica jest bardzo ładna ale nierównomierne wschody jesienią spowodowały, że niektóre mają kolanko 0,5 cm a niektóre rozpoczynają strzelanie w źdźbło-pryskać jak w tej częsci gorszej ok 30% jeszcze się kolanka nie poodrywają w ogóle?

Edytowano przez koczas

hanek    0

a w jakim stężeniu zastosować tą moją miksture i mam jeszcze jedno pytanko po jakim czasie mogę wjechać z 2 dawką nawozu po oprysku na chwasty 

1490    5

witam czy do odżywki  rosaleaf 2  skład npk 20=20-20 można dodać  mocznik

miwigos    85

Chłopaki policzcie sobie ile macie roślin i ile one mają rozkrzewień. Bo optymalna obsada kłosów to 500 i nic więcej nie potrzeba.

Tak ale w zdrowej pszenicy ,ta przemarznieta mase pędów odrzuci bo nie wyżywi,wezeł krzewienia nadmarznięty

renovoltage    72

Jeśli pszenica się nadal krzewi to raczej nic specjalnego jej nie dolega po tych mrozach, co innego jak rozkrzewień do tej pory brak ...

andrzej1988    102

Skagen siany 20 IX 300szt.m2

Dostał 26 marca prawie 100N w RSM (miało być mniej, ale pierwszy raz i tak wyszło) i jak do tej pory stoi praktycznie w miejscu...podlasie.

Powiedzcie jaka jest optymalna obsada roślin do której trzeba dążyć? Bo chyba muszę ją dokrzewić. Najgorzej wygląda ta na pierwszym zdjęciu przeważnie 2rozkrzewienia, i ją lecę CCC+odżywka jutro, pozostałe się waham, bo w rzeczywistości wyglądają lepiej przeważnie 3 rozkrzewienia. Co radzicie?

Trzeba było może dac na pierwsza dawke saletre aby dostała porzadnego kopa. W RSMie jest mało azotu azotanowego natomiest w saletrze jest mozna powiedziec jeszcze raz tyle w 100 kg.

sybiuszek24    3

Ja w sobotę dam mocznika ze 150kg/ha na drugą dawkę.Na pierwszą była saletra 200kg/ha.Tak dam bo mocznik się długo rozkłada i myślę że będzie to dobry czas,a zboża jak na ten czas są ok,tylko chwasty za parę dni polecę i będzie dobrze.

masa24    55

ponawiam pytanie, ile zabiegow skracanai stosujecie w swoich pszenicach?  bo jechac 2 x moddus to wychodzi dosc drogo.  moze przy intensywnym nawozeniu starczy moddus+ ccc na 1 kolanko?   azot gdzies 160-170 czystego skladnika

ejczbio    24

Trzeba było może dac na pierwsza dawke saletre aby dostała porzadnego kopa. W RSMie jest mało azotu azotanowego natomiest w saletrze jest mozna powiedziec jeszcze raz tyle w 100 kg.

No właśnie, to był błąd, ale człowiek na błędach się uczy

masa24 U mnie w tamtym roku wystarczył jeden zabieg 1ccc i 0,3 Moddusa w odmianie Legenda, czyli chyba jedna z najwyżej rosnących odmian i przy 8tonach ustała bez problemu.

drobny    0

Właśnie po ilu dniach widać efekty po RSM-ie?? Lałem jakies 2 tyg temu w ilości 220l/ha 28% 

andrzej1988    102

Moim zdaniem RSM dac lepiej w drugiej dawce a w pierwszej saletre chyba ze pszenica po zimie jest mocno rokrzewiona i nie jest rzadka to mozna wtedy jechac rsm. Takie jest moje zdanie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.