Skocz do zawartości

Polecane posty

masa24    55

ile zabiegow skracanai stosujecie? przy azocie 170 w czystym skladniku starczy raz skrocic ?  czy przy takiej ilosci azotu stosujecie dwa zabiegi?

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

Panowie, a ile dać stabilanu na hektar na dokrzewienie pszenicy i kiedy to zrobić?

od 0-5 do 0-7 l razem z mikroodżywką.Faza 4 liść początek krzewienia

Mateusz1q    24

moge jednego dnia rozsypać 2 dawke azotu i pojechać mikro+ siarczan? bo jutro ostatni dzien ladnej pogody i mysle zeby uwinac sie z tym przed deszczem

Edytowano przez Mateusz1q

Yankess    3

Witam, pszenica po rzepaku, I dawka saletra 200kg/ha, czy na II dawkę (jak zacznie strzelać w źdźbło) poprawnie będzie sypać saletrzak ? Pytam bo został mi ten nawóz i nie musiałbym kupować. Drugie pytanie to jaki okres musi minąć od zastosowania herbicydu (Lancet plus) od zabiegu na dokrzewianie ? Aktualnie jest w fazie BBCH 22-23

Seba42    2

@Up
Minimum to 5 dni a idealnym momentem na dokrzewianie jest faza BBCH-25 czyli pełnia krzewienia więc akurat wyjdzie ci dobry odstęp czasu .Co do saleczaku to na upartego będzie ale przez dodatek węgla działa znacznie wolniej od saletry która była by najlepszym wyborem po 2 jeśli będzie such to też nie bardzo bo saletszak będzie się długo rozpuszczał .

Ksawery    26

Czy lancet plus weźmie owies gluchy?

I co sadzicie o takim rozwiązaniu teraz na dokrzewienie 0.6 litra ccc a jak pojawi się kolanko to litr. Ma to sens? Teraz ccc poszlo by z odzywkami i mocznikiem

Yankess    3

@Up

Minimum to 5 dni a idealnym momentem na dokrzewianie jest faza BBCH-25 czyli pełnia krzewienia więc akurat wyjdzie ci dobry odstęp czasu .Co do saleczaku to na upartego będzie ale przez dodatek węgla działa znacznie wolniej od saletry która była by najlepszym wyborem po 2 jeśli będzie such to też nie bardzo bo saletszak będzie się długo rozpuszczał .

Z opryskiem tak właśnie myślałem, ale chciałem się upewnić. A z nawozem poczekam i zobaczymy jak z pogodą, jak będzie deszczowo to wsypie ten saletrzak. Dzieki!

ogar118    62

@Up

Dodatek węgla czy wapna? 

Seba42    2

Czy lancet plus weźmie owies gluchy?

I co sadzicie o takim rozwiązaniu teraz na dokrzewienie 0.6 litra ccc a jak pojawi się kolanko to litr. Ma to sens? Teraz ccc poszlo by z odzywkami i mocznikiem

W jakiej fazie masz pszenicę jeśli jest w fazie pełni krzewienia to ma to sens a jeśli jest już większa to niema to zbytnio sensu.

@Up

Sto procent nie jestem pewny ale dodatek węgla nie jest chyba napisany na opanowaniu ale dzięki dodatku węgla saletra wolniej się rozpuszcza.

Edytowano przez Seba42

Adam94    4

Witam. Mam kilka pytań. Pszenica jest w fazie krzewienia i został mały placyk (około 2 ary, wymarzło i będzie się dopiero zaczynać krzewić). Czy da się ten placyk jakoś podratować? Dostała 11.03. około 230kg/ha saletry.

Mam zamiar opryskać lancetem plus, ale ja jeszcze nie widziałem żeby ktoś na wsi pryskał. Temperatura na najbliższe 5 dni minimum 8* (okolice lublina).

Pryskać dzisiaj wieczorem czy jeszcze się wstrzymać?

Sorry za tyle pytań ale jestem jeszcze zielony :D

jahooo    263

Dla lancetu temperatura musi się utrzymać przez kilka dni na plusie, ale w nocy, czyli minimun +5 stopni w nocy, a na to raczej jeszcze nie ma szans.

the1mati1    45

Ja dzisiaj pojadę kawałek pszenicy lancetem gdzie jest bardzo zachwaszczona bo nie mogę na to dalej patrzeć a z resztą się wstrzymam do przyszłego tygodnia

macio9554    19

Mam mały problem, muszę przesiać pszenicę ozimą jęczmieniem jarym i teraz chciałem przejechać tylko kultywatorem i siew ale obawiam się że i tak troszkę tej pszenicy obije i będzie pszenica z jęczmieniem. Co zrobić w tej sytuacji? macie jakieś pomysły? Orki wolałbym uniknąć. 

master20002    157

Dla lancetu temperatura musi się utrzymać przez kilka dni na plusie, ale w nocy, czyli minimun +5 stopni w nocy, a na to raczej jeszcze nie ma szans.

Coś chyba źle zrozumiałeś. Średnia dobowa ma być nie mniejsza niż 5 stopni przez 5 dni po oprysku.

jahooo    263

Ja staram się pryskać Lancetem, gdy przez kilka dni nie ma przymrozków (przynajmniej) inaczej wyraźnie słabiej dział, rośliny po prostu musza być w stanie intensywnego wzrostu i pobierania składników. Od środy u mnie nadają ochłodzenie i descze

SawekBraczyk    14

Mam pytanie czy jak dzisiaj opryskałem pszenżyto zabieg t1 wraz odżywkami i skracaniem a 3 dni temu opryskałem na chwasty to czy nic nie pożądanego mi się nie stanie czy nie za krótki odstęp . Wiem że szybko ale nadają deszcze i burze i boje się że mogło by mi uciec kolanko . Oprysk na chwasty dicuerx i mustang forte zadziałały znakomicie chwasty już zwiędnięte . 

Renault85-15TX    167

Ja staram się pryskać Lancetem, gdy przez kilka dni nie ma przymrozków (przynajmniej) inaczej wyraźnie słabiej dział, rośliny po prostu musza być w stanie intensywnego wzrostu i pobierania składników. Od środy u mnie nadają ochłodzenie i descze

Ale przecież nie nadają przymrozków, jedynie spadek temperatury o kilka stopni i przelotne deszcze. Więc oprysk powinien zadziałać w 100% a poza tym gonią mnie terminy a chwasty rosną w najlepsze o miotle nie wspomnę bo ma się dużo lepiej niż pszenica. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.