Skocz do zawartości

Polecane posty

slawek2209    78

Witam. W tym tygodniu sieje pszenice jarą na polu gdzie miał być rzepak ale nie zszedł (susza), pod rzepak było rozsiane 500kg/ha wapna i 400kg/ha polifoski. Mam pytanie czy teraz jeszcze pod korzeń coś dac czy dopiero poźniej?

pod korzeń daj saletrzaku 200-250 kg.Reszta azotu pogłównie 

thug    196

PANOWIE DLACZEGO ROBI MI SIĘ PRZENICA ZIMOWA PURPUROWA? CZY TO JEST BRAK MAGNEZU ALBO POTASU? JAK TEMU ZARADZIĆ? :blush:  :wacko:  :unsure: 

przyczyn może być  jako pierwsza niskie pH ,brak fosforu, może być to również objaw choroby wirusowej przenoszonej przez mszyce żółta karłowatość jęczmienia tak się objawia właśnie w pszenicy

a nie pisz na CapsLock-u

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    54

Pośpiech to najgorszy doradca we wiosennym odchwaszczaniu. Ja zawsze 80% miałem odchwaszczone jesienią ale coś tam na wiosnę zostało. No i tylko trochę pogody to już w pole bo niby ciepło, a jednak noce zimne i nie działało to tak jak powinno. Sąsiad pryskał ostatni we wsi zawsze, wcale nie jakimiś super mieszankami tylko zazwyczaj toto+galaper i troszkę czegoś na miotłę jeszcze czasem ipu czasem chyba kilka gram nomadu z tego co pamiętam i chwastów zero. A u mnie po lancetach czy huzarach zawsze przytulia wychodziła i gdzieniegdzie miotła. Nie była to wina środków lecz mojego złego działania, bo nie mogłem patrzeć jak chwasty rosną a to błąd. W tym roku nie opryskam wcześniej 4 hektarów co mi zostały, wcześniej niż okolice 7-8 kwiecień bo narazie noce w centrum są za zimne.

Kamilo1888    30

Zabieg dokrzewiania mozna stosować w fazie krzewienia , wiec jesli opryska teraz od chwastu moze mu poprzez te ciepłe dni co zapowiadają przejść w fazie strzelania w źbło i bedzie po zabiegu dokrzewiającym ! wiec najpierw odżyw i dokrzew a potem jak bedziesz widział że sie zebrała to mozesz odchwaszczac bo na to masz troche wiecej czasu

Lider19    32

Panowie czym opryskać pszenicę żeby pozbyć się przytuli i kiedy najlepiej wykonać oprysk? czy mogę zabieg połączyć z zabiegiem na grzyba bo coś widzę że pszenica zaczyna żółknąć? 

Nie polecam dodawać czegokolwiek do zabiegu na chwasty.

Tomek90    194

Ile pszenica potrzebuje azotu na starcie?? Przykładowo dla kukurydzy wystarczy sam azot z polidapu. 

Jeśli rozleje RSM zaraz po wschodach, będzie gorzej niż przed siewem? 

knoro93    167

Na starcie to pszenica korzysta z zapasów pokarmowych z ziarna bodajże do 2 liścia potem zaczyna ciągnąć z gleby także po wschodach jak się wyrzęduje pszenica możesz lać RSM. Do zabiegow na chwasty do sylfunomocznikós można śmiało dodać ccc na dokrzewienie jednak trzeba pamietać o zmniejszeniu dawki bo same sylfunomczniki mają działanie skracające.

tobago    6

Kolega wczesniej pytał ale nie dostał odpowiedzi. Ponowie pytanie: stosował ktoś DFF na wiosnę? Mam z jesieni Legato 500 (to zwykłe, nie Plus z IPU) i zastanawiam sie czy mogę coś do niego domieszac. Główny problem na polu to chaber i fiołki. DFF chabra w ogóle nie ma w etykiecie, zaś fiołka we wrażliwych, więc OK.
Lepiej kombinować jakieś mieszanki tego DFF (jak tak to z czym?) czy zostawić na jesień a teraz coś kupic innego głownie pod tego chabra (co?).

macio9554    19

Macie może jakieś pomysły żeby załatwić chwasty (jedno i dwuliścienne) w pszenicy jarej? Zawsze szło 1l pumy + 20g granstaru przyznam że kombinacja jest skuteczna, ale szukam czegoś równie skutecznego ale w niższej cenie. 

Piotrek1975    318

Koledzy można siać jeszcze pszenżyto jare, czy już późno ? Pierwszy raz chcę posiać takie pszenżyto.

hardkor113    19

macio9554
Ja mam swoja kombinacje nie wiem czy jest tansza.
Daje najpierw mustanga forte a pozniej jade drugi raz axialem na jednoliscienne i pole czysciutkie

losktos    120

Zabieg dokrzewiania mozna stosować w fazie krzewienia , wiec jesli opryska teraz od chwastu moze mu poprzez te ciepłe dni co zapowiadają przejść w fazie strzelania w źbło i bedzie po zabiegu dokrzewiającym ! wiec najpierw odżyw i dokrzew a potem jak bedziesz widział że sie zebrała to mozesz odchwaszczac bo na to masz troche wiecej czasu

pszenica nie przejdzie teraz w faze strzelania w źdźbło, niezależenie od temperatury. Do tego potrzebna jest odpowiednia długość dnia (pow. 14 godzin)

Witam. Panowie czeka mnie przesianie pszenicy ozimej na jarą 7 marca dawałem 200kg N/h a jesienią 150kg/h polifoski. sypac teraz cos pszedsiewnie czy jak???? jak wy to wydzicie???? co robic??? prosze o pomoc.

Edytowano przez MarianLeszcz

Kamilmkm    9

200kg N czy saletry? :P W pierwszym przypadku tylko regulatory pilnować, a w drugim mógłby być mocznik przedsiewnie lub coś po wschodach, jeśli niewiele przesiewasz to ja bym zostawił jak jest i później zastosował łącznie z 2 dawką na ozime by zbyt sobie nie komplikować sprawy.

koczas    54

Witam, mam taki pas wilgotniejszej gleby gdzie w Arkadii pokazuje się powoli już mączniak. Łącznie jakieś 40 arów. Co radzicie robić, jak będzie ciepło to dać takie a'la t0 na ten kawałek- mam jakieś resztki propico i tebu to dać jakąś mieszankę tego jak temperatury pozwolą(tak wiem, że słabo) i czekać potem do skracania z fungicydem czy przyspieszyć oprysk t1 na jakiś 5-6 kwiecień tilt+atak na całym areale ok. 6 hektarów. Niczym innym narazie nie opryskam bo środki przyjadą wtorek, środa.

Edytowano przez koczas

macio9554    19

Tak siałem 200kg saletry na hektar. do pszesiania 2h

Przedsiewnie nic nie dawaj, tylko wysyp później resztę azotu pogłównie i już 

macio9554

Ja mam swoja kombinacje nie wiem czy jest tansza.

Daje najpierw mustanga forte a pozniej jade drugi raz axialem na jednoliscienne i pole czysciutkie

Dzięki za odpowiedz, ale wolałbym załatwić chwasty za jednym przejazdem 

Edytowano przez macio9554

akv    0

Jeśli chodzi o przesiewanie to płytka orka czy agregat tylko.

kombinator18    18

Panowie sypłem na ozima na poczatku marca 250 kg saletry.
Zawaliłem bo nic nie sypłem na jesien oprocz wapna.
Tak po skrocie co dalej sypac/pryskac zeby efekt był zadowalajacy
Przezimowała bdb.
Wiem głupie pytanie ale troszku za duzo stron by czytac po kolei.

losktos    120

Witam, mam taki pas wilgotniejszej gleby gdzie w Arkadii pokazuje się powoli już mączniak. Łącznie jakieś 40 arów. Co radzicie robić, jak będzie ciepło to dać takie a'la t0 na ten kawałek- mam jakieś resztki propico i tebu to dać jakąś mieszankę tego jak temperatury pozwolą(tak wiem, że słabo) i czekać potem do skracania z fungicydem czy przyspieszyć oprysk t1 na jakiś 5-6 kwiecień tilt+atak na całym areale ok. 6 hektarów. Niczym innym narazie nie opryskam bo środki przyjadą wtorek, środa.

ja bym przyspieszył nieco T1, tak na BBCH 29/30 i nie schodź wtedy z dawką tiltu

the1mati1    45

Mogę zastosować CCC + jakieś mikro jęśli będą jakieś przymrozki w nocy bo nadają coś jutro? Poczekać te dwa dni czy pryskać? Ile zastsosować mocznika i siarczanu magnezu w dokrzewianiu na 300lwody/ ha. Najpierw powinno rozpuszczać się mocznik a później siarczan?

hardkor113    19

macio9554

Ale ja nie mówie że nie można mieszać ja poprostu tak  robie bo czekam aby mi miotła cała zeszła i wtedy pryskać.

Pewnie można go mieszać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.