Skocz do zawartości

Polecane posty

koczas    54

Jak tam wasze pszenice ,te przemarznięte ,obijają ,bo taka cisza jakby mrozów nie było

@miwigos no miałeś rację trzeba Ci to przyznać. Ja to robię bez bicia, wielu z tych co się z tobą nie zgadzało pewnie się nie przyzna ale tak już jest. Mnie w sobotę tak zdenerwowało, że ludzie będą w święta patrzeć na moje zmrożone pole, że przesiałem jednak jarą pszenicą zamiast jęczmieniem za 10 dni, i chyba nie będzie tak źle, chociaż powinienem to zrobić dwa tygodnie temu tak jak pisałeś.

Ogólnie u mnie na wsi zostało jakieś 3 hektary nieznanej mi odmiany, 2 hektary Tonacji sianej po burakach(a ta wcześniej siana zmarzła!!), i u mnie zostało 100% z 7 hektarów Arkadii nie tkniętej mrozami oraz 2,5 hektara Sailora sianego po burakach. Ten siany w terminie o którym pisałem wcześniej, zlikwidowany-pole 2,5 hektara. Poza tym reszty już nie ma a były przede wszystkim bamberki, linus,potenzial.

Marq    0

Koledzy, mam pytanie. Kupiłem jesienią na pszenice ozime zestaw Legato Plus 600SC+ Glean 75WG. Niestety warunki i układ prac jesienią nie pozwoliły mi na wykonanie oprysku. W sumie pogodziłem się z myślą, że środki będą musiały poczakać do przyszłej jesieni, więc zacząłem szukać czegoś do zastosowania na miotłę i dwuliścienne wiosną. Ku mojemu zdziwieniu odkryłem, że zarówno Glean 75WG jak i składowe Legato Plus 600SC (czyli diflufenikan i izoproturon) mają rejestracje do stosowania wiosennego (np. Difenikan 500SC i Isoguard 500SC).

Stąd moje pytanie - mogę zastosować mieszankę Legato Plus 600SC+ Glean 75WG wiosną? W jakich dawkach? Praktykował to ktoś?

Dzięki z góry za zainteresowanie.

Edytowano przez Marq

pele19    1

Cześć. Mam taki duży problem. Jesienią wziąłem od sąsiada pszenicę na siew ale nie zauważyłem ze była w niej sniedz.
Czym teraz to opryskac żeby tego nie świństwa nie było

Wiadomość z agroFakt.pl

ogar118    62

Jedyna opcja na śnieć to zaprawiać materiał siewny teraz nic nie zrobisz.

Kris5    1

Panowie czym opryskać pszenicę żeby pozbyć się przytuli i kiedy najlepiej wykonać oprysk? czy mogę zabieg połączyć z zabiegiem na grzyba bo coś widzę że pszenica zaczyna żółknąć? 

kubasok85    1

siejecie już pszenice jara? Pogody ładne zapowiadaja;)

w sobotę miałem siać owies i pszenice ale w końcu nie posiałem, teraz znowu deszcze pada i raczej zapowiadają dalej deszcze wiec sam się zastanawiam, a Ty? 

the1mati1    45

W tym tygodniu nadają ładną pogodę więc bedzie trzeba pryskać ozime od chwastów, bo jesienią warunki nie pozwoliły. Jaki dobry herbicyd polecacie na dosyć silne zachwaszczone pole, myślałem o lancecie plus. Pszenica jest dosyć słabo rozkrzewiona i myślałem o zastosowaniu jakiegoś dokrzewiania , prysnięcia CCC plus coś dolistnie bo występuje też przebarwienia fioletowe końcówki liści. Najpierw odchwaszczać czy zastosować coś na dokrzewianie? Jaki musi być minimalny odstęp czasu między tymi zabiegami?

Kamilo1888    30

lepiej najpierw odżyw bo dokrzewianie musisz jak najwczesniej wjechac , zabieg na dokrzewianie do masz mocznik + Siarczan magnezu + 0,5L CCC + PK i Mn Cu Zn  odstep według informacji które posiadam to miedzy regulatorami a herbicydami to 10 dni 

andrew3011    3

Witam , koledzy powiedzcie czy ktoś z was stosował RSM zamiast mocznika w oprysku dolistnym i  czy w ogóle można tak robić?

MasseyXXXX    10

Ja cały czas stosuje RSM. Jedynie pod korzeń daje w granulacie NPK, a tak wiosną to tylko RSM. W tym roku pod pszenice jarą i owies dam też RSM, bo rzepak wymarzł i zostało RSM'u.

Co do RSM'u to efekt piorunujący :) Zdecydowanie szybciej działa niż w granulacie, a jeszcze lepiej jak jest sucho.

Co do tych tzw. węży rozlewowych, to ja ich nie stosuję. Mam w swoim opryskiwaczu końcówki na 7 otworków z których lecą "kropelki", nie wiem jak to nazwać :D i za***iście się rozlewa :)

koczas    54

Ale koledze chodziło chyba o to, że pompuje 200 litrów wody do opryskiwacza i do niego zamiast np. 15 kg mocznika daje 12 litrów RSM. Nie jest to najlepszy pomysł, raczej przypalisz zboże.

W tym tygodniu nadają ładną pogodę więc bedzie trzeba pryskać ozime od chwastów, bo jesienią warunki nie pozwoliły. Jaki dobry herbicyd polecacie na dosyć silne zachwaszczone pole, myślałem o lancecie plus. Pszenica jest dosyć słabo rozkrzewiona i myślałem o zastosowaniu jakiegoś dokrzewiania , prysnięcia CCC plus coś dolistnie bo występuje też przebarwienia fioletowe końcówki liści. Najpierw odchwaszczać czy zastosować coś na dokrzewianie? Jaki musi być minimalny odstęp czasu między tymi zabiegami?

Lepiej wstrzymaj się z herbicydami bo noce w najbliższym czasie cały czas chłodne a przez to skuteczność może być mniejsza

m-93    6

kolego z herbicydami poczekaj spokojnie do połowy kwietnia ;) niech zejda wszystkie i bedzie w nocy co najmniej z +10

Agrest    408

Witam , koledzy powiedzcie czy ktoś z was stosował RSM zamiast mocznika w oprysku dolistnym i  czy w ogóle można tak robić?

Zdecydowanie nie można tak robić, a to z uwagi na to, że RSM ma trzy formy azotu, w tym saletrzaną, która w postaci oprysku będzie miała działanie podobne do Reglone.

piotr30piotr    64

kolego z herbicydami poczekaj spokojnie do połowy kwietnia ;) niech zejda wszystkie i bedzie w nocy co najmniej z +10

ja bym proponował w miarę szybko wykonać oprysk a nie czekać aż pszenica strzeli w źdźbło 

w nocy wystarczające będzie 5 stopni w zależności od wybranej substancji

może u was wegetacja później rusza i możecie czekać

u nas to by była czysta głupota czekać prawie 3 tygodnie z odchwaszczaniem przy aktualnej pogodzie

goodkat    1

do każdego zabiegu dodaję 20l RSM, po T1 przeprowadzam je nocą i jedynie mikstura z Falconem przypaliła końcówki. jednak spadku plonu nie zauważyłem.

icek1    178

Sądząc po nicku katolikiem nie jesteś Icek  :lol:

pszenica u mnie pięknie powschodziła a jak wygląda u naszego fanatyka katolika

anto    8

do każdego zabiegu dodaję 20l RSM, po T1 przeprowadzam je nocą i jedynie mikstura z Falconem przypaliła końcówki. jednak spadku plonu nie zauważyłem.

20 L na ile wody? na ile ha

Aroo22    6

Witam. W tym tygodniu sieje pszenice jarą na polu gdzie miał być rzepak ale nie zszedł (susza), pod rzepak było rozsiane 500kg/ha wapna i 400kg/ha polifoski. Mam pytanie czy teraz jeszcze pod korzeń coś dac czy dopiero poźniej?

the1mati1    45

To mam poczekać z herbicydem i odżywiać dalej chwasty? Mialem zastosować lancet plus. To już nie wiem sam co mam zrobić czy najpierw prysnąć jakąś odżywką z ccc aby dokrzewić czy jechac i pryskać na chwasty? Strasznie dużo jest chabru i rumianu oraz przytuli.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.