Skocz do zawartości

Polecane posty

makowiaczek    2

Jak tam wasze pszenice ,te przemarznięte ,obijają ,bo taka cisza jakby mrozów nie było

Jakbyś nie zauważył to są święta i nie każdy myśli tylko  o polu.Pozdrawiam

icek1    178

i nie każdy w swieta siedzi przy komputerze lub podobnym urządzeniu

Wiadomość z agroFakt.pl

Kondziu1832    180

@Tomek90 jaka u Ciebie była najniższa temperatura? Wiał jakiś wiaterek? Widziałem na fotkach to konkretnie go zima dojechała.

bartekd91    3

Cos odbija cos nie, polowa zostanie, bo za budyniami, polowa obsada slaba i bedzie likwidacja z reszta jak większość przenic, nie ma co się oszukiwać.

Tomek90    196

@Tomek90 jaka u Ciebie była najniższa temperatura? Wiał jakiś wiaterek? Widziałem na fotkach to konkretnie go zima dojechała.

Ponad 20 na minusie, wiaterek czy był hmm, jakis może. Odmiana za***ista, ale nie wiem czy posieje znowu. 

@ Szarlej Tak dzisiaj, chyba wyraźnie napisane. 

warchest    46

kiedy trzeba ozima pszenice przesiac . bo mamy magic po kukurydzy zasiany i sie trzyma zieleni sie ale sa na grzbietach t owylecialo i rzadka jest a jak nizej jest dobrze jesli w maire ejst t ozostawiac ta pszenice jakies 70 % jest zostalo moze mniej czy lepeij jara przesiac ?

Kondziu1832    180

Mam Agila pierwszy rok. Masz jakieś zastrzeżenia albo porady odnośnie tej odmiany? Ile Ci oddała przy jakim nawożeniu?

ogar118    62

Kolega kulturalnie zapytał a ty już ciśniesz... 

Tomek90    196

Mam Agila pierwszy rok. Masz jakieś zastrzeżenia albo porady odnośnie tej odmiany? Ile Ci oddała przy jakim nawożeniu?

Hmm pilnować terminu siewu bo wigor jesienny ma ostry. Z chorób to liści przypilnować bardziej. 

Nie wiem jaki plon bo jeszcze nie sprzedane, ale pewnie 6-7t. 300 kg saletrosan i 150l rsm 32. 

przem    11

Panowie pszenica ozima opryskana na jesieni mieszaniną Boxer + Stakato czyli prosulfokarb+DFF czy w przypadku przesiewania takiej plantacji pszenicą jarą trzeba wykonać orkę?? macie jakieś doświadczenia? bo widzę że w  okolicy wszyscy przesiewają nie orząc a niestety w etykietach większości herbicydów do stosowania jesienią jest informacja o konieczności wykonania orki.

icek1    178

panie dziś to sie leje % a nie sieje

w tym wolnym kraju są nie tylko katolicy ale i inni którzy swietują w innych terminach lub nie swiętuja w ogóle i trzeba to uszanować to ich wybór i wara nam od ich wyboru

Edytowano przez icek1

daro189    11

Panowie, dwa pola, dwa problemy

Pierwsze zdjęcie z czerwonymi liśćmi - ostry niedobór fosforu czy jakaś inna przyczyna?

Mam w pogotowiu fosforan monopotasowy, jeśli się uda wymieszać to dojdzie do tego siarczan magnezu, w drugim oprysku cynk miedź i mangan. Pod korzeń poszło tylko wapno, na przedplon 300kg polifoski 6 i 100 kg soli potasowej.

Drugie zdjęcie - czy w takiej fazie można dać już ccc na rozkrzewienie? Połowa pola, gdzie było cieplej ładnie się pokrzewiła, druga połowa oberwała i wygląda podobnie i czasem gorzej niż tu, nadają już cieplejszą pogodę. Dostała już 80 kg azotu.

I w jakimś artykule przeczytałem, że można startować z dokrzewianiem już po ruszeniu wegetacji o ile pozwalają na to warunki termiczne. A śpieszę się trochę, bo troche dużo oprysków na raz może się nałożyć

post-61974-0-85871100-1459180938_thumb.jpg

post-61974-0-69455500-1459180953_thumb.jpg

Kondziu1832    180

Raczej było zimno i to bardzo być może dlatego pszenica nie może pobrać fosforu z gleby. U mnie podobnie miejscami ale przebarwienia są bardziej fioletowe, a na zdjęciu są takie bardziej czerwone. Zrobi się cieplej to może to ustąpi.

lukasz222    2354

Panowie prośba o poradę: w pszenicy roi się od bodziszka i fiołka, miałem już zimą zakupiony na wiosnę Lintur 70WG, na poprawkę po Lentipurze, ale w jego przypadku bodziszek jest średnio wrażliwym chwastem. Znajomy poradził dodać 1l Chwastoxu (niby sprawdzone), stosował ktoś z Was taką kombinację? Skłaniam się też do zakupu Mustanga Forte, a Lintur spróbować solo na pszenżycie (tam tego dziadostwa znacznie mniej a i uprawa mniej "strategiczna")

Edytowano przez lukasz222

farmervip    78

Jakbyś nie zauważył to AF to forum rolnicze więc co tu robisz w dzień świąteczny?

milanreal1    290

Panowie pszenica ozima opryskana na jesieni mieszaniną Boxer + Stakato czyli prosulfokarb+DFF czy w przypadku przesiewania takiej plantacji pszenicą jarą trzeba wykonać orkę?? macie jakieś doświadczenia? bo widzę że w  okolicy wszyscy przesiewają nie orząc a niestety w etykietach większości herbicydów do stosowania jesienią jest informacja o konieczności wykonania orki.

Orka będzie najbezpieczniejsza, ale jak dobrze przemieszasz gruberem to też powinno być ok. Po dff może się pszenica zrobić biała po wschodach ale nie powinno to negatywnie wpływać na plon.

pawel885    380

w tym wolnym kraju są nie tylko katolicy ale i inni którzy swietują w innych terminach lub nie swiętuja w ogóle i trzeba to uszanować to ich wybór i wara nam od ich wyboru

Sądząc po nicku katolikiem nie jesteś Icek  :lol:

rafal116    0

witam czy po zastosowaniu agil-u jesienią na chwasty jest potrzeba orki na polu  w celu pszesiania na jarą lub jęczmień na którym wymarzła pszenica czy wystarczy agregat i siew?

chuck00    10

Jak się uda to pod koniec tygodnia Harende zasieje, prędzej nie dam rady. Najpierw chcieliśmy deszczu, a teraz się trochę wszystko przeciąga.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.