Skocz do zawartości

Polecane posty

Przemek2203    11

ile tego siarczanu i co można ewentualnie jeszcze dodać ? mam podobny problem na jednym kawałku pszenicy

Ja dawałem siarczan magnezu jednowodny 6kg/ha i Rosasol 8-50-12 + mikroskładniki 4kg/ha , na ok 260l wody na ha

Edytowano przez Przemek2203

jahooo    251

Większość herbicdów do regulatory wzrostu. One działają także na roślinę chronioną, z tym że zazwyczaj ma ona możliwość rozłożenia substancji czynnej na czynniki nieszkodliwe, kosztem chwilowego zatrzymania lub osłabienia rozwoju. Jeśli do tego dodasz typowy regulator wzrostu w fazie intensywnego rozwoju - to sam sobie dopisz, co się może dziać. Ja zachowuję między stosowaniem herbicydu a regulatorem wzrostu minimum 7 dni, ale każdy robi jak uważa.

szymon16281    2

A czy do łączenia siarczanu magnezu z odrzywką fosforową są jakieś przeciwwskazania ? Jaką odrzywkę polecacie do zstosowania w tym okresie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Lider19    32

Yara zboże, a na jesień pryskałeś na mszyce,może żółta karłowatość.

TheBociek1996    515

nie ma żadnych przeciwwskazań, ja łączę i jest OK. Może być np Foliq Makro P 2-3l/ha. Posiada także mikroelementy.

adrian3005    45

Posiałem na jesieni pszenicę 10 i 25 października po rzepaku, gdyż nie powschodził praktycznie. na jesieni pszenica miała 3 liście, po zimie była żółta, teraz się zregenerowała i nabiera zielonej barwy. A moja niewiedza tkwi w tym, że rzepak opryskałem przed wschodowo navigaor+command i coś mi się o uczy obiło, że jak pszenica trochę podrośnie to uschnie, bo ją środek spali.  a więc może tak się stac ?

Dodam że po rzepaku poszła brona talerzowa na 15 cm głębokości, a potem siew

ansu    73

command do wiosny jak nie zaszkodził to nie zaszkodzi

pawstrong    1

@pawstrong ja lałem ok. 220 kg/ha i na nakładkach troche przypaliło, ale w granicach normy, najlepiej jakby zaraz po rozlewaniu deszcz przeleciał wtedy jest mniejsze ryzyko poparzeń   :)

Póki co przypaleń nie widać

Rozsialem 250kg saletry 5 marca, dopiero teraz wegetacja ruszyła jak trzeba. Ile z tego nawozu zostało w ziemi? W pierwszym tygodniu po rozsianiu sporo spadało jakies 30mm.

kuba55    432

ja mam pytanie moze byc tak ze trzeba bedzie siac nawoz na mokre rosliny ? slyszalem ze saletra pali jak sie wysieje na mokre rosliny , a ja mam zaksan czy jego tez nie mozna siac po deszczu?

ogar118    62

Zaksan ma duże i ciężkie granule, ja sieję go nawet na wilgotne rośliny.

piotr_79    1

Koledzy używał ktoś Wirtuoz® 520 EC lub ma ktoś jakieś doświadczenie z tym opryskiem?

zimnyfull1    1

Pszenica ozima Arkadia dobrze rozkrzewiona,

*16.02: siarczan magnezu (MgO 16, S03 32) 140 kg/ha

*1 dawka 27.02: 73 N kg/ha

Mam zamiar po świętach zlecić oprysk herbicydem. I tutaj mam pytanie, kiedy siac drugą dawkę? Chcę zastosować 150 kg mocznika.

Przed lub po herbicydzie?

Edytowano przez zimnyfull1

wojtek554    9

Czy Lancet zadziała gdy 4 dnia po oprysku pojawi się temperatura koło 0? Na etykiecie jest napisane, że niby 5 dni musi być minimalna 5 stopni. 

miwigos    80

Jak tam wasze pszenice ,te przemarznięte ,obijają ,bo taka cisza jakby mrozów nie było

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się