Skocz do zawartości

Polecane posty

makiavel8    0

Co koledzy myślicie o zastosowaniu mieszaniny Boxer 2L + DFF 0,15L + Glean 4g na wiosnę w pszenicy Arktis? Niestety aura nie pozwoliła wykonać zabiegu jesienią. Pszenica ucierpiała od mrozu, ale odbiła od węzła krzewienia, obecnie 1-2 listki. Dostała 8 marca 75 kgN/ha. Ruszyła. Presja chwastów przeciętna, pole w kulturze. Czy ktoś stosował taka mieszaninę wiosną? Wiem że nie ma rejestracji na wiosnę ale środki kupione i chciałbym wykorzystać. Uprawą następczą ma być rzepak ( z tego tytułu pewnie zastąpię Glean Granstarem) Można stosować Boxera na wiosnę?

Ktoś z praktyków doradzi mi coś w tym temacie?

krychu    43

Jak najpłytsza uprawa i siew jarej, jak dobrze pójdzie nie trzeba będzie pryskać na chwasty. Przerabiałem w 2012

Czyli bez orki zrobić siew? Głębsza uprawa agregatem uprawowym wystarczy? U nas jedni mówią tak a drudzy że przez diflufenikan lepiej zrobić na 15 cm orkę. Tylko że oni znają teorię a wy praktykę, dlatego wolę od was poradę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamilo1888    30

pszenicy jeszcze nie posiewałem - 5 u nas było nie wygląda za dobrze jest brązowawa bo późno siana, jutro dostanie 300 kg saletrosanu i chyba siarczan zastosuję w oprysku - ile kg siarczanu podać na ha i czy mieszać jeszcze z jakimiś odżywkami

pszenicy jeszcze nie posiewałem - 5 u nas było nie wygląda za dobrze jest brązowawa bo późno siana, jutro dostanie 300 kg saletrosanu i chyba siarczan zastosuję w oprysku - ile kg siarczanu podać na ha i czy mieszać jeszcze z jakimiś odżywkami

Daj z  10 % mocznika + 5 % Siarczanu magnezu ( 7 wodny , jesli 1 wodny to daje sie 2,5% ) + P i K + micro , ale temperatura musi byc minimum 8 stopni przez pare godzin , wiec w przyszłym tygodniu zapowiadają ocieplenie to i ja bede ruszał bo chce jeczmien ratowac i jeden kawałek pszenicy dokrzewić , gadałęm ze znajomą z ProCam-u to mówi że dodatkowo do tego co Ci napisałem dać 0,3L Amistaru on ma substancje powodujące stymulacje roslin i spowoduje że roslina powinna bardziej nabrać wigoru po zimie jesli jest w słabej kondycji 

docus    0

Criskp86 i d4rek o której godzinie rano byliście na polu?Czy nie ma strat azotu przy siebie saletry w czasie przymrozku?Pszenica nie ucierpi?

Tomek90    213

U mnie woda stoi miejscami, celowalem w ten przymrozek  od dluzszego czasu bo inaczej nie predko wjechac przyjdzie.

Przymrozek dobry ale jak bylo pryskane jesienia w scieżkach. Jak ciągnik tylko spadł z ścieżki to 4x4 ledwo wyskoczyło u mnie  :o

petrus87    6

Panowie, na planuje pryskać jare mustangiem forte 1l + apyros 13g, dobre rozwiązanie, czy proponujecie coś lepszego ?

Mustang u mnie dobrze działał na dwuliścienne. U apyrosem nie wiem, nie mieszałem go z niczym. jeśli chodzi o jednoliścienne to mnie na miotłę szedł axial i czysto sobie z nią radził.

andrzej1988    102

A co sadzicie o herbicydzie Mocarz? Niby ma te same substancje co Lintur ale Mocarz ma wiecej triasulfuronu

daro189    12

Mam taką sytuacje - z racji suszy miejscami mam duże bryły ziemi, pszenica jako tako rośnie, ale chciałbym przebronować pole bo nie nadają przymrozku i może troche lepiej się rozkrzewi ( odmiana toras ), tylko jest taki problem, że jesienią pryskałem boxerem w czasie lekkiego deszczu. Czy po bornowaniu moge spodziewać się "ataku miotły", czy raczej środek będzie działał? Ziemie raczej lekkie, miejscami ił i glina

d4rek    16

Przymrozek dobry ale jak bylo pryskane jesienia w scieżkach. Jak ciągnik tylko spadł z ścieżki to 4x4 ledwo wyskoczyło u mnie  :o

ja siałem o 6 rano saletre, 2 poranki  i rozsiana pryskane jesienią i po ścieżkach idealnie się jechało + napęd :), wjechałem w miejsce to ledwo wylazłem kombajnista jak nie zauważy kosząc to obije twarzyczkę takie koleiny, ale to tylko 5 m  i uciekłem. Dziś ostanie 0.8h ręcznie rozrzuciłem, bo tam to i mróz nie pomagał ludzie przejeżdżając patrzyli z politowaniem myśląc 21 wiek a tu ręcznie sypie hehe

andrzej1988    102

Czasami trzeba i recznie. Reka, krupka to najlepszy rozsiewcz na kazde warunki pogodowe. Nawet jak bedzie bagno to tez rozsiejesz hehe

TheBociek1996    515

ja bym sie nie podjął ręcznie rozsiewać. Czekałbym aż będą odpowiednie warunki i bym wtedy rozsiał a warunki kiedyś muszą być odpowiednie, a jak ich nie będzie nigdy to po co rozsiewać jak nawet nie zbierzemy tego?

Wiem, że nic nie wiem.

andrzej1988    102

ale jest taka sytuacja ze w 80 % masz sucho a reszte 20 % bagnisto ale pszenicy nic np nie jest to wtedy trzeba posiac recznie. Miałem kiedy taka sytuacje ze wszedzie sucho na pierwszy rzut oka a trafiło sie kilka miejsc ze tak powiem zdradliwych gdzie ciagnik grzązł i co trzeba było w tych miejswcach recznie rozsiac. Wczoraj tez przy miedzach na jednym kawałeczku musiałem recznie rozsiac bo rozsiewacz przez wiatr nie mogł dorzucic do miedzy a dodatkowych sladów juz nie chciałem robic ciagnikiem

d4rek    16

Ja rozsialem to z przyjemnoscia 200 kg saletry nie tragedia, wrocilem do domu ojciec co tak dlugo? ;-) Czekac moglbym z 2 tyg na pogode zeby wjechac ale pszenica po zimie tragiczna a woda na polu miejscami, grzezlem rozsiewajac recznie a zapotrzebowanie azotu jest! Deszcze w ciagu tygodnia temp po 15 w dzien wiec...

Tomek90    213

W sumie tak ostro z azotem nie ruszyli co niektórzy w okolicy ma 300ha i dopiero leciał kizeryt na blizniakach bez przymrozku. Azot chyba w RSM. Na rzepaki rzucał obszarowiec Saletrosan a pole czarne  :wacko:

Ja o 3 rano jeszcze ciemno, po qq nie pryskane niby twardo bo pięty nie przebije, a żyła idzie i zapada się po sama oś rozsiewacz  :o

Co to za stymulacja strobiluryna pierwszy słyszę @Kamilo1988 

kula88    2

dzień dobry, czy dodawał ktos jakies npk i mikro do huzara aktiv na pszenicę? i drugie pytanie czy do bumpera 250 sc mozna dodać jakies mikro i mocznik? dzieki z góry

koniu    100

niby do herbicydów nie zaleca się dodawać nawozów dolistnych, do fungicydów owszem, można dodawać

szymon16281    2

Panowie mam problem z moją pszenicą .Na jesień zasiana w terminie pod korzeń poszło 200 kg polifoska 6, wpanowane było pole na jesień ok 3 t/ha wapna węglanowego. Ogólnie na tym polu robione badania gleby dwa lata temu dały wynik PH lekko kwaśny fosfor potas magnez b. niska. Na wiosnę dostało ok 180 kg saletry amonowej 4 marca. Było ok, ale w tym tyg zobaczyłem takie żółte place i po i podgniwające liścieCo może być przyczyną, oraz jak mógłbym najlepiej zaradzić na to ? z góry dzięki za pomoc   :) 

link do zdj. :

[galleryimg=635110]

criskp86    3

Criskp86 i d4rek o której godzinie rano byliście na polu?Czy nie ma strat azotu przy siebie saletry w czasie przymrozku?Pszenica nie ucierpi?

u mnie pobudka była o 5 rano a skończyłem o 7.30 bo rozsiewałem na pszenice i pszenżyto saletrosan.

mam pytanie czy stosować coś na dokrzewienie pszenicy czy zaczekać jak będzie wyglądać po pierwszej dawce?  a jak dokrzewiać to czym najlepiej?

tomekZ058    80

Spróbuj opryskać siarczanem magnezu mi jak tak na wiosnę nikła w oczach to to pomogło

ile tego siarczanu i co można ewentualnie jeszcze dodać ? mam podobny problem na jednym kawałku pszenicy

SawekBraczyk    14

Jak dokrzewić pszenice . Planuje w najbliższym czasie pryskać na chwasty dicurex flo + mustang forte i czy mógłbym zmieszać do tego 0,5l stabilan czy lepiej osobno ten stabilan . 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)