Polecane posty

pawstrong    1

panowie jak wylałem 200kg rsm na 0.5 ha to czy ta dawka może spalić pszenice?

wczoraj stosowałem a dzisiaj przymrozek -3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

1 dawka saletry poszłaaa, wczoraj i dziś przymrozki do -7 dało się wjechać i wyjechać z pola. W okolicy jeszcze nikt nie siał także jest różnica - podlaskie a zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@losktos takie pytanko do Ciebie. Nadają u mnie dość ładne temperatury od świąt, nawet około 18 stopni. Planowałem rozsiać mocznik na pszenicę właśnie około tego piątku jeśli będzie szansa na lekki deszcz, ale czy w związku z tak wysoką tempetarurą nie wstrzymać się trochę, żeby za szybko mocznik nie zaczął działać i nadmiernie jeszcze nie dokrzewił pszenicy? Czy wjeżdżać twardo w piątek nawet jeśli prognozy z temp. się sprawdzą? Niby ma trochę przepadywać a i wilgoci narazie dość.

domyślam się że chodzi o 2 dawkę N. Jeżeli tak to możesz się jeszcze wstrzymać. Pszenice zwykle zaczynają strzelać w źdźbło w okolicach połowy kwietnia i dobrze zeby w tym terminie był dostępny azot. Myślę ze jak wsiejesz mocznik w pierwszych dniach kwietnia to będzie wystarczająco.

 

Będę chyba przesiewał rzepak pszenicą jarą. Pod rzepak poszło na jesieni 180K, 85P, 33N i na wiosnę miesiąc temu 250kg Saletrosanu.

Jakie nawożenie zastosować i kiedy? Myślałem polecieć dopiero na drugą dawkę z N.

dobrze myślałeś, ewentualnie delikatnie 30-40 kg N przedsiewnie

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

pszenicy jeszcze nie posiewałem - 5 u nas było nie wygląda za dobrze jest brązowawa bo późno siana, jutro dostanie 300 kg saletrosanu i chyba siarczan zastosuję w oprysku - ile kg siarczanu podać na ha i czy mieszać jeszcze z jakimiś odżywkami

 


pszenicy jeszcze nie posiewałem - 5 u nas było nie wygląda za dobrze jest brązowawa bo późno siana, jutro dostanie 300 kg saletrosanu i chyba siarczan zastosuję w oprysku - ile kg siarczanu podać na ha i czy mieszać jeszcze z jakimiś odżywkami

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

To jak byś dał 500 kg saletry, na bogato ;)

ale czy taka dawka nie spali pszenicy?

pierwszy raz rsm stosowałe posłuchałem doradców ze sklepu he ,ze takie ciśnienie i takim biegiem jechać miało byś 200kg na 1 ha a wyszło na pół ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Trzeba było zrobić próbę na wodzie, uwzględnić współczynnik korekcyjny i byś mniej więcej wiedział ile leci... Ja tak zrobiłem i wyszło idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Zamiast Pumy może być Foxtrot

 

 

albo fantom.Puma lub jej odpowiedniki nie lubi mieszania z innymi a dawka 1l ha starczy w zupełnosci

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dzięki losktos, oczywiście chodziło mi o drugą dawkę w postaci mocznika na przepiękną arkadię, na sailora co przeżył pójdzie saletra tradycyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj poszło około 190-200 kg saletry 34 %. Na jednym polu 1 hektarowym musiałem przy miedzach rekami pozarzucac bo zerwał sie wiatr i puławska nie dolatywała na 16 metrów ale przy okazji troszke sie rozruszałem po zimie. Chwaliłem ten nawóz z puław przyznaje sie bez bicia ale chyba juz go nie kupie. Za drobne granulki i przy wiekszym wietrze nie dolatuje do celu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

@pawstrong ja lałem ok. 220 kg/ha i na nakładkach troche przypaliło, ale w granicach normy, najlepiej jakby zaraz po rozlewaniu deszcz przeleciał wtedy jest mniejsze ryzyko poparzeń   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

ale czy taka dawka nie spali pszenicy?

pierwszy raz rsm stosowałe posłuchałem doradców ze sklepu he ,ze takie ciśnienie i takim biegiem jechać miało byś 200kg na 1 ha a wyszło na pół ha

 

Nie spali, ale  nadmiernie się rozkrzewi no i nadmiar N nie wpływa korzystnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

1 dawka saletry poszłaaa, wczoraj i dziś przymrozki do -7 dało się wjechać i wyjechać z pola. W okolicy jeszcze nikt nie siał także jest różnica - podlaskie a zachód.

 

ja dziś tez zastosowałem dzięki tym większym przymrozkom pierwszą dawkę 250 kg saletrosanu na ha w sobotę ma być deszcz a potem idą cieplejsze dni więc zapowiada się super ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

U mnie woda stoi miejscami, celowalem w ten przymrozek  od dluzszego czasu bo inaczej nie predko wjechac przyjdzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jednak muszę przesiać pszenicę, powiedzcie mi na jaką głębokość muszę robić orkę. Stosowałem jesienią 4 g glean, 150 ml diflufenikan, 250 g expert met + 1 l chlorotoluronu. 15 cm wystarczy? Chcę posiać pszenicę jarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak najpłytsza uprawa i siew jarej, jak dobrze pójdzie nie trzeba będzie pryskać na chwasty. Przerabiałem w 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makiavel8    0

Co koledzy myślicie o zastosowaniu mieszaniny Boxer 2L + DFF 0,15L + Glean 4g na wiosnę w pszenicy Arktis? Niestety aura nie pozwoliła wykonać zabiegu jesienią. Pszenica ucierpiała od mrozu, ale odbiła od węzła krzewienia, obecnie 1-2 listki. Dostała 8 marca 75 kgN/ha. Ruszyła. Presja chwastów przeciętna, pole w kulturze. Czy ktoś stosował taka mieszaninę wiosną? Wiem że nie ma rejestracji na wiosnę ale środki kupione i chciałbym wykorzystać. Uprawą następczą ma być rzepak ( z tego tytułu pewnie zastąpię Glean Granstarem) Można stosować Boxera na wiosnę?

 

Ktoś z praktyków doradzi mi coś w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jak najpłytsza uprawa i siew jarej, jak dobrze pójdzie nie trzeba będzie pryskać na chwasty. Przerabiałem w 2012

Czyli bez orki zrobić siew? Głębsza uprawa agregatem uprawowym wystarczy? U nas jedni mówią tak a drudzy że przez diflufenikan lepiej zrobić na 15 cm orkę. Tylko że oni znają teorię a wy praktykę, dlatego wolę od was poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

 

pszenicy jeszcze nie posiewałem - 5 u nas było nie wygląda za dobrze jest brązowawa bo późno siana, jutro dostanie 300 kg saletrosanu i chyba siarczan zastosuję w oprysku - ile kg siarczanu podać na ha i czy mieszać jeszcze z jakimiś odżywkami

 

pszenicy jeszcze nie posiewałem - 5 u nas było nie wygląda za dobrze jest brązowawa bo późno siana, jutro dostanie 300 kg saletrosanu i chyba siarczan zastosuję w oprysku - ile kg siarczanu podać na ha i czy mieszać jeszcze z jakimiś odżywkami

 

 

Daj z  10 % mocznika + 5 % Siarczanu magnezu ( 7 wodny , jesli 1 wodny to daje sie 2,5% ) + P i K + micro , ale temperatura musi byc minimum 8 stopni przez pare godzin , wiec w przyszłym tygodniu zapowiadają ocieplenie to i ja bede ruszał bo chce jeczmien ratowac i jeden kawałek pszenicy dokrzewić , gadałęm ze znajomą z ProCam-u to mówi że dodatkowo do tego co Ci napisałem dać 0,3L Amistaru on ma substancje powodujące stymulacje roslin i spowoduje że roslina powinna bardziej nabrać wigoru po zimie jesli jest w słabej kondycji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Criskp86 i d4rek o której godzinie rano byliście na polu?Czy nie ma strat azotu przy siebie saletry w czasie przymrozku?Pszenica nie ucierpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2246

U mnie woda stoi miejscami, celowalem w ten przymrozek  od dluzszego czasu bo inaczej nie predko wjechac przyjdzie.

 

Przymrozek dobry ale jak bylo pryskane jesienia w scieżkach. Jak ciągnik tylko spadł z ścieżki to 4x4 ledwo wyskoczyło u mnie  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Panowie, na planuje pryskać jare mustangiem forte 1l + apyros 13g, dobre rozwiązanie, czy proponujecie coś lepszego ?

Mustang u mnie dobrze działał na dwuliścienne. U apyrosem nie wiem, nie mieszałem go z niczym. jeśli chodzi o jednoliścienne to mnie na miotłę szedł axial i czysto sobie z nią radził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

A co sadzicie o herbicydzie Mocarz? Niby ma te same substancje co Lintur ale Mocarz ma wiecej triasulfuronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj