Skocz do zawartości

Polecane posty

konio1011    13

Siej smiało. Wap mag i tak jest niereaktywny wiec to tak samo jakbys polifoske z piaskiem wysial ;)

majes    4

Będę chyba przesiewał rzepak pszenicą jarą. Pod rzepak poszło na jesieni 180K, 85P, 33N i na wiosnę miesiąc temu 250kg Saletrosanu.

Jakie nawożenie zastosować i kiedy? Myślałem polecieć dopiero na drugą dawkę z N.

.

mateo105    1

Siej smiało. Wap mag i tak jest niereaktywny wiec to tak samo jakbys polifoske z piaskiem wysial ;)

co to znaczy ze jest niereaktywny? to znaczy ze i tak nie dziala?

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    102

Jutro ruszam z pierwsza dawką N na pszenicę. Wkoncu przeschło i trzeba wykorzystac moment. Pojdzie około 180-190 kg saletry 34 % na hektar

Lider19    32

Czyli co stosujesz, zeby lepiej i taniej zwalczyc miotle i owies głuchy oraz dwuliscienne?

Zamiast Pumy może być Foxtrot

mateo105    1

panowie czy siejac 2 lub 3 rok z kolei pszenice jara na tym samym stanowisku mozna spodziewac sie znizki plonu? tak jak jest to w przypadku owsa

Przemek2203    11

Tak jak w każdym przypadku monokultury. A nie możesz zasiać owsa on jest najmniejszym złem wśród zbóż jeśli chodzi o sianie w monokulturze

pawstrong    1

panowie jak wylałem 200kg rsm na 0.5 ha to czy ta dawka może spalić pszenice?

wczoraj stosowałem a dzisiaj przymrozek -3

d4rek    16

1 dawka saletry poszłaaa, wczoraj i dziś przymrozki do -7 dało się wjechać i wyjechać z pola. W okolicy jeszcze nikt nie siał także jest różnica - podlaskie a zachód.

losktos    120

@losktos takie pytanko do Ciebie. Nadają u mnie dość ładne temperatury od świąt, nawet około 18 stopni. Planowałem rozsiać mocznik na pszenicę właśnie około tego piątku jeśli będzie szansa na lekki deszcz, ale czy w związku z tak wysoką tempetarurą nie wstrzymać się trochę, żeby za szybko mocznik nie zaczął działać i nadmiernie jeszcze nie dokrzewił pszenicy? Czy wjeżdżać twardo w piątek nawet jeśli prognozy z temp. się sprawdzą? Niby ma trochę przepadywać a i wilgoci narazie dość.

domyślam się że chodzi o 2 dawkę N. Jeżeli tak to możesz się jeszcze wstrzymać. Pszenice zwykle zaczynają strzelać w źdźbło w okolicach połowy kwietnia i dobrze zeby w tym terminie był dostępny azot. Myślę ze jak wsiejesz mocznik w pierwszych dniach kwietnia to będzie wystarczająco.

Będę chyba przesiewał rzepak pszenicą jarą. Pod rzepak poszło na jesieni 180K, 85P, 33N i na wiosnę miesiąc temu 250kg Saletrosanu.

Jakie nawożenie zastosować i kiedy? Myślałem polecieć dopiero na drugą dawkę z N.

dobrze myślałeś, ewentualnie delikatnie 30-40 kg N przedsiewnie

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

CEZAR76    1

pszenicy jeszcze nie posiewałem - 5 u nas było nie wygląda za dobrze jest brązowawa bo późno siana, jutro dostanie 300 kg saletrosanu i chyba siarczan zastosuję w oprysku - ile kg siarczanu podać na ha i czy mieszać jeszcze z jakimiś odżywkami

pszenicy jeszcze nie posiewałem - 5 u nas było nie wygląda za dobrze jest brązowawa bo późno siana, jutro dostanie 300 kg saletrosanu i chyba siarczan zastosuję w oprysku - ile kg siarczanu podać na ha i czy mieszać jeszcze z jakimiś odżywkami

pawstrong    1

To jak byś dał 500 kg saletry, na bogato ;)

ale czy taka dawka nie spali pszenicy?

pierwszy raz rsm stosowałe posłuchałem doradców ze sklepu he ,ze takie ciśnienie i takim biegiem jechać miało byś 200kg na 1 ha a wyszło na pół ha

Jano7711    14

Trzeba było zrobić próbę na wodzie, uwzględnić współczynnik korekcyjny i byś mniej więcej wiedział ile leci... Ja tak zrobiłem i wyszło idealnie.

Terry24    17

Zamiast Pumy może być Foxtrot

albo fantom.Puma lub jej odpowiedniki nie lubi mieszania z innymi a dawka 1l ha starczy w zupełnosci

koczas    59

Dzięki losktos, oczywiście chodziło mi o drugą dawkę w postaci mocznika na przepiękną arkadię, na sailora co przeżył pójdzie saletra tradycyjnie.

andrzej1988    102

dzisiaj poszło około 190-200 kg saletry 34 %. Na jednym polu 1 hektarowym musiałem przy miedzach rekami pozarzucac bo zerwał sie wiatr i puławska nie dolatywała na 16 metrów ale przy okazji troszke sie rozruszałem po zimie. Chwaliłem ten nawóz z puław przyznaje sie bez bicia ale chyba juz go nie kupie. Za drobne granulki i przy wiekszym wietrze nie dolatuje do celu hehe

JD1188    73

@pawstrong ja lałem ok. 220 kg/ha i na nakładkach troche przypaliło, ale w granicach normy, najlepiej jakby zaraz po rozlewaniu deszcz przeleciał wtedy jest mniejsze ryzyko poparzeń   :)

Lider19    32

ale czy taka dawka nie spali pszenicy?

pierwszy raz rsm stosowałe posłuchałem doradców ze sklepu he ,ze takie ciśnienie i takim biegiem jechać miało byś 200kg na 1 ha a wyszło na pół ha

Nie spali, ale  nadmiernie się rozkrzewi no i nadmiar N nie wpływa korzystnie.

criskp86    3

1 dawka saletry poszłaaa, wczoraj i dziś przymrozki do -7 dało się wjechać i wyjechać z pola. W okolicy jeszcze nikt nie siał także jest różnica - podlaskie a zachód.

ja dziś tez zastosowałem dzięki tym większym przymrozkom pierwszą dawkę 250 kg saletrosanu na ha w sobotę ma być deszcz a potem idą cieplejsze dni więc zapowiada się super ;]

d4rek    16

U mnie woda stoi miejscami, celowalem w ten przymrozek  od dluzszego czasu bo inaczej nie predko wjechac przyjdzie.

krychu    43

Jednak muszę przesiać pszenicę, powiedzcie mi na jaką głębokość muszę robić orkę. Stosowałem jesienią 4 g glean, 150 ml diflufenikan, 250 g expert met + 1 l chlorotoluronu. 15 cm wystarczy? Chcę posiać pszenicę jarą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)