Skocz do zawartości

Polecane posty

andrzej1988    102

przy 0,2 Moddusa trzeba sumiennie pilnować fazy i nie ma problemy wtedy

czyli 0,2l z CCC trzeba stosowac na poczatku fazy strzelania w zdzbło kiedy pszeniczka jest jeszcze nie wysoka

kowal1    0

Panowie podpowiedzcie jaki herbicyd na zwalczenie wszystkich chwastów tzn. jednoliściennych i dwuliściennych na wiosne, chodzi mi o jeden przejazd bez poprawek.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

d4rek    16

@kowal1 "Panowie podpowiedzcie jaki herbicyd na zwalczenie wszystkich chwastów tzn. jednoliściennych i dwuliściennych na wiosne, chodzi mi o jeden przejazd bez poprawek.

Pozdrawiam."

nie złośliwie, ale ... nie lepiej przeczytać z 20 stron wstecz (przykładowo w wątku) i mieć małe rozeznanie niż zapytać od tak ? ktoś napisze chwastox ... i będziesz pryskać?. Zastanów się za ile chcesz kasy, czym pryskałeś wcześniej na tym kawałku w jakich dawkach i czym planujesz ? a ktoś doradzi.

Edytowano przez d4rek

Jano7711    14

@andrzej1988 Kiedy ruszasz u siebie z azotem? Bo mamy tę samą odmianę, sianą tego samego dnia i z tego samego miejsca, więc jestem trochę ciekawy jak tam Ozon u Ciebie.

Panowie podpowiedzcie jaki herbicyd na zwalczenie wszystkich chwastów tzn. jednoliściennych i dwuliściennych na wiosne, chodzi mi o jeden przejazd bez poprawek.

Pozdrawiam.

A ja podpowiem Galmet (20g)+Galaper (najlepiej 0,6l)+ IPU (nie mniej niż 2l) np. Izoherb. Niektórzy proponują 1,5 IPU ale to za mało i mimo wyzszych dawek koszt w porównianiu do Huzara czy Lanceta -40zł/ha. I bez poprawek.

Pozdrawiam.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie, zacznij od lustracji pola, sprawdź jakie chwasty dominują i dobierz odpowiedni środek, nie każdy u wszystkich będzie skuteczny. Tak jak ktoś wcześniej napisał przeczytaj temat kilkanaście stron wcześniej odnośnie jesiennego zwalczania chwastów. Tak przy okazji jestem pozytywnie zaskoczony jeśli chodzi o środek Trinity 590SC, środek zastosowany dość późno, dawka 2l na hektar i wygląda na to, że poprawki raczej nie będzie.

masa24    55

mam pszenice z ktorej nie umiem stwierdzic czy cos bedzie czy nie,  niby troche sie zieleni itp ale ciezko stwierdzic jak rokuje

i teraz moje pytanie,  jezeli sypne 250 kg saletry  i uznam ze jednak nic z niej nie bedzie,  to czy ta saletra zostanie wykorzstana pod rosline nastepna czyli pszenice jara?  czy bede musial przedsiewnie azot tez dac

kowal1    0

Dzięki za pomoc właśnie myślałem huzarem ale kolega TomekMatusiak też ma ciekawą propozycję.

andrzej1988    102

@andrzej1988 Kiedy ruszasz u siebie z azotem? Bo mamy tę samą odmianę, sianą tego samego dnia i z tego samego miejsca, więc jestem trochę ciekawy jak tam Ozon u Ciebie.

U mnie azot musi poczekac bo jest mokro... wody na polu nie ma ale jest błotniasto. Próbowałem wjezdzac ciagnikiem na pusto to zaczeły sie koleiny robić więc odpusciłem a z ciezarem to było by jeszcze gorzej. Ozon był lekko przyrumieniony ale już sie zazielenił. Widac ze rosnie ale ślamazarnie  a dlatego bo jest zimno i w ogole. Nie wiem kiedy z azotem wjade. Musze czekac. Nic nie zrobie. Nie sztuka pole zbombardowac i wyciągac sie...

miwigos    85

mam pszenice z ktorej nie umiem stwierdzic czy cos bedzie czy nie,  niby troche sie zieleni itp ale ciezko stwierdzic jak rokuje

i teraz moje pytanie,  jezeli sypne 250 kg saletry  i uznam ze jednak nic z niej nie bedzie,  to czy ta saletra zostanie wykorzstana pod rosline nastepna czyli pszenice jara?  czy bede musial przedsiewnie azot tez dac

A gdzie ma zginąć ,ja na rzepak dałem 140 N i będe siał pszeniczke ,więcj azotu już nie dostanie

Dzięki za pomoc właśnie myślałem huzarem ale kolega TomekMatusiak też ma ciekawą propozycję.

Jeśli wybierzesz moją propozycję to bardzo mi miło :)

Ale jeśli wybierasz pomiędzy Huzarem a Lancetem to stawiam na Lancet. Ta sama cena, a na pewno lepszy i można dłużej stosować.

No i Huzar to znowu sulfonomoczniki (i 2,4-D), a chyba nie muszę się znowu rozwodzić na temat, że jeśli jest możliwość to należy używać ich jak najrzadziej.

P.S. Tak przy okazji składu Huzara to nie wiem za co też Bayer kasuje tyle pieniędzy :P

koczas    54

Kolego izoproturon jest z pewnością dobry, ale trzeba trochę ogarniać przy nim te wszystkie fazy itd. Jak ktoś zaczyna swoją przygodę dopiero to powiedziałbym, że lepszy będzie galaper+galmet jak proponowałeś lub trimax jak ktoś woli ale zamiast IPU według mnie bezpieczniej dodać Nomad.

KULAWA_KOZA    88

Byłem dziś na dzierżawie gdzie mam Kepler-a i idzie do kasacji.50% wymarzło , w polu wiecej miotły jak pszenicy.

Na to miejsce idzie Lilly :)

Takie pytanko?

jak w tamtym roku na wiosnę kropiłem jęczmień Mustang Forte w dawce 0.8l/ha to czy teraz na wiosne mogę sadzić ziemniaki?

slawek2209    78

Byłem dziś na dzierżawie gdzie mam Kepler-a i idzie do kasacji.50% wymarzło , w polu wiecej miotły jak pszenicy.

Na to miejsce idzie Lilly :)

Takie pytanko?

jak w tamtym roku na wiosnę kropiłem jęczmień Mustang Forte w dawce 0.8l/ha to czy teraz na wiosne mogę sadzić ziemniaki?

po roku od zastosowania Mustangu możesz sadzić ziemniaki

ahten    13

po roku od zastosowania Mustangu możesz sadzić ziemniaki

O ile zbierał słomę. Jesli nie to lepiej nie sadzic ziemniakow

Agrest    408

słomę spaliłem na polu :)

No gościu nie wiem w końcu czy Ty prawdę piszesz czy jaja sobie robisz. W jednym temacie piszesz, że dajesz 10 ton wapna tlenkowego na hektar, a tu piszesz, że słomę palisz. Poważnie??? I jeszcze dopłat ci nie zabrali? Wszelkie możliwe kontrole administracyjne z podwórka już wyszły? Komornik nie upomina się o ewentualne mandaty, grzywny?

Najpierw pustynia na polu po zastosowaniu tlenku, a później pustynia po ogniu.

KULAWA_KOZA    88

Akurat na tej dzierżawie wapna nie dawałem bo Ph jest 5.4 wiec nie ma takiej potrzeby.W moim regionie masę ludzi pali słomę , słomę zgarnujesz na wałek podpalasz i elegancko sie spala.Kontroli nie ma bo nie mam takich sąsiadów jak u ciebie ze dzwonią na każdym kroku jak ktoś coś nie tak robi.Pewnie nie żyjesz w zgodzie z ludżmi i stad masz tyle kontroli :) .

Kepler przepadł bo był na górce .

Wejdż w moją galerie na ost. fotke tam na jesień poszło 10t tlenku i popatrz jak idzie pszenica........a dopiero dyskutuj!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.