Skocz do zawartości

Polecane posty

loquito    14

no ale oczywiście połącz z ccc

Tak tak, prawdopodobnie bedzie to ok 0,2l/ha Moddus + 1l CCC. Zawsze można jeszcze zastosować coś w fazie liścia flagowego. 

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    53

@thug kiedyś pisałeś, że dawałeś 0,6 medax z ccc i później poza skracaniem "flagowym", jakoś w okolicach 2 kolanka poprawiałeś małą dawką chyba 0,15 czy coś. Uważasz, że to będzie skuteczniejsze niż 0,8 medax+1 litr ccc tak na przełomie faz 30/31 i jak ma się twoje działanie do tzw."wielkiego okresu", gdzie niby ma się zbytnio nie ingerować we wzrost roślin?

P.S Dopytuję się aby zdobyć wiedzę, nie żeby coś Ci zarzucić, że źle robisz.

thug    196

na arkadii to jest mteoda od znajomego z BAsfu  nie jest to jakaś  wielka ingerencja i to jest jeszcze  przed wielkim okresem (wielki okres faza bbch 32 wzwyż ) i nie stosuje już ccc więc ingerencja niewielka

Edytowano przez thug

koczas    53

Ok, kojarzyło mi się, ze to były fazy 32/33. Spróbuje może też na kawałku coś takiego, własnie w arkadii.

kuba55    432

jak jest z tymi nawozami azotowymi siac czy nie ?  bo temperatura  nie jest wysoka  a  szkoda nawozu  zeby w powietrze poszedl

thug    196

faza 32 może być to jeszcze nie wielki okres zaledwie początek

Artis    14

Panowie, Zeus 208 czy lancet 125? kompleksowo ma załatwić jedno i dwu liścienie, który zwalcza lepiej i więcej chwastów? Wiem, że zeus może działać w niższej temp

thug    196

jak masz np fiołka to zeus sobie z nim nie poradzi

Artis    14

Jeszcze jedno parę lat temu rzodkiew świrzepa była utrapieniem od 3 lat skutecznie ją zwalczamy dlatego też ten środek musi go zlikwidować, żeby nie przestawać tępić tego a to jest silny chwast, z tego co pamiętam na tych polach co ma być oprysk po snajperze rok temu nie było ani jednego fiołka albo był dobrze zwalczony, jedynie co trochę przeszło to mak.

Edytowano przez Artis

e2visionamd    1

1. Chcąc zastosować moddus + ccc wiem , że dodając coś nawet polepsza się działanie tych środków nie jest to czasem s. magnezu + mikroelementy ?

2. Korzystając z pewnego vademecum nawożenie jednej z firm.. pierwszy raz postanowiłem zrobić bilans skł. pokarmowych i przedstawiono tam pewien wzór na zastosowanie P i K : wymagania pokarmowe ( pobierana ilość składnika przez roślinę na tonę razy spodziewany plon ) i to mnożymy WSPÓŁCZYNNIKIEM POBIERANIA PRZEZ ROŚLINĘ danego składnika , na końcu odejmujemy zastosowany obornik lub przyoraną słomę.. lecz intryguje mnie ten WSPÓŁCZYNNIK bo np. przy średniej zasobności w P bez obornika WSPÓŁCZYNNIK wynosi 1,15 natomiast przy rozrzuceniu obornika to już tylko 0,5 co znacząco zmniejsza nam ostateczną potrzebę uzupełnienia skł.... a jak wiadomo niektórzy nawożą 40 ton , a inni 15 ton... jak wy to liczycie?

marian2011    111

Pszeniczka Julius i pszenżyto Aveo słabo wygląda na jednym polu 2,5 ha całość ,tydzień temu dostały saletrę jeszcze zastanawiam czym ją rozruszać jakiś oprysk może siarczanem z fosforem ,inne pola podobne nawożenie lepiej wyglądają ,ktoś coś podpowie

bartekd91    3

Chyba te niskie temp jeszcze robią swoje, w tamten piatek przed deszczem poszlo 230kg saletry pulan i do dzis efekty slabe naprawde...

iron    394

przecież temperatury są niskie a po za tym deszcze obfite i śnieg powodują dodatkowo wymywanie azotu

loquito    14

czyli jednak decydujesz się na moddusa

Chyba tak, ale nie jestem pewien  na 100%, ponieważ można znaleźć informacje o tym że moddus "potrzebuje słonca", czy bardzo spadła by efektywność zabiegu jeżeli utrzymywała by się pochmurna pogoda 2-3 dni po wykonaniu zabiegu? Z drugiej strony wykonanie zabiegu Moddus + CCC (0,2l+1l) jest o ok 20% tańsze od Medax + CCC (0,6l+1l). Zawsze są za  i przeciw. 

andrzej1988    101

0,2l +1l CCC to troche za mało 0,3l moddusa to tak. Nawet w instrukcji tak jest napisane 1lCCC+0,3l Moddusa. Kiedys zastosowałem 0,22l + 1L CCC to pszenica ledwo stała ale stała ale miejscami ją pochyliło.

piotrek912    7

Mam do zasiania 1.5ha pszenicy jarej i jak myślicie siać czy się wstrzymać jeszcze bo ojciec mówi żeby poczekać a ja chciałbym jutro zasiać bo ładna pogoda

losktos    119

0,2l +1l CCC to troche za mało 0,3l moddusa to tak. Nawet w instrukcji tak jest napisane 1lCCC+0,3l Moddusa. Kiedys zastosowałem 0,22l + 1L CCC to pszenica ledwo stała ale stała ale miejscami ją pochyliło.

przy 0,2 Moddusa trzeba sumiennie pilnować fazy i nie ma problemy wtedy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się