Polecane posty

thug    236

przejdź na temat Opryski w rzepaku był temat fiołka na wiosnę całkiem burzliwie omówiony


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Co robić panowie ? Pszenica częściowo wymarzła, lecz są na polu rośliny z białym przyrostem korzenia, widać też zielony listek ale po wykopaniu rośliny łodyga jest brązowa wygląda jakby gniła (brązowa) gdzieś tam ze środka idzie białe od korzenia w środku łodygi, powiedźcie na ile warto ratować taką planatację ? czy bez wahania zaorać to i spokój ? Są miejsca najgorsze, że jest po 40-50 takich roślin m^ zaś kawałek dalej może być już 100% zdrowych roślin. Czy macie podobne problemy u siebie ? Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Co robić panowie ? Pszenica częściowo wymarzła, lecz są na polu rośliny z białym przyrostem korzenia, widać też zielony listek ale po wykopaniu rośliny łodyga jest brązowa wygląda jakby gniła (brązowa) gdzieś tam ze środka idzie białe od korzenia w środku łodygi, powiedźcie na ile warto ratować taką planatację ? czy bez wahania zaorać to i spokój ? Są miejsca najgorsze, że jest po 40-50 takich roślin m^ zaś kawałek dalej może być już 100% zdrowych roślin. Czy macie podobne problemy u siebie ? Co robić ?

jeśli masz pewność że idzie wyciągnąc z tej pszenicy minimum 3 ton to ją zostaw.w innym przypadku przy przesiewie wyjdziesz na ten sam koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Właśnie u mnie na polu też jest ten fiołek i pytanie czy Apyros+mustang forte da rade jemu .

 

mustang mu da radę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Ja niestety muszę poczekać, próbowałem w sobotę wejść z talerzówką, ale ziemia się ciągnie za talerzami, kluski się robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jak na pierwszą dawkę nie widzę róznic. Podział azotu wszędzie taki sam. Yara chyba ma większą granulacje to łatwiej dalej ją rzucić. Na późniejsze dawki pozostawałbym przy pulanie lub kędzierzyńskiej. Dodatki dolomitu w yarej pogarszaja rozpuszczanie

yara priled 34,5% nie ma dodatku dolomitu, granulacja niemalże identyczna jak pulan, rozpuszczalność błyskawiczna.

Co do działania to znam rolników którzy wolą azoty z yary, twierdzą że warto więcej płacić. Ja spróbuje w przyszłym roku, i ich NPK kiedyś też wątpiłem, dziś już nie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Odmiana linus pól pól jest ok, na gorszej ziemi kawałkiem dostala popalić ale widzę ze cos odbija dostala 220 pulanu zobaczymy co dalej bedzie, mysle ze obędzie sie likwidacja tego kawałka ale zobaczymy. Pierwszy raz stosuje nawoz npk z yary i juz jestem zadowolony, przyszedl deszczyk i granulki odrazu zaczely sie rozpuszczać, reszta sie okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie sypać teraz saletre (zimno jak diabli a ona dopiero sie zbiera)na pszenice?pszenica siana 6 listopad(po kukurydzy) 230kg ha ma dopiero 3 liście i czym ją dokrzewić? odm skagen

sypać jak najszybciej

 

Co robić panowie ? Pszenica częściowo wymarzła, lecz są na polu rośliny z białym przyrostem korzenia, widać też zielony listek ale po wykopaniu rośliny łodyga jest brązowa wygląda jakby gniła (brązowa) gdzieś tam ze środka idzie białe od korzenia w środku łodygi, powiedźcie na ile warto ratować taką planatację ? czy bez wahania zaorać to i spokój ? Są miejsca najgorsze, że jest po 40-50 takich roślin m^ zaś kawałek dalej może być już 100% zdrowych roślin. Czy macie podobne problemy u siebie ? Co robić ?

próbowałeś robić test? Spróbuj ocenić po teście na podstawie długosci nowych przyrostów. Bo czasem moze być tak ze ona będzie rosła i rosła niemrawo przez miesiąc a dalej nic z niej nie bedzie. Węzły krzewienia nie ucierpiały?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Znacznie lepsza rozpuszczalność a i rośliny lepiej się zachowywały w porównaniu np do polifoski, tylko że cena.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

prosze o rade.

z racji tego ze w moich stroach warunki nie pozwalaja na wjazd w pole z pierwsza dawka nawozu,pytanie...moge na poczatek sypnac saletrzak? czy lepiej wystartowac z saletra?

nie robilem ochrony na jesien od chwastow,co i kiedy byscie radzili?

dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Ponawiam pytanie bo nie dostałem jasnej odpowiedzi. Rsm czy saletra co szybciej pobudzi rośliny?!
70-80N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

saletra ma wiecej szybkodziałającego azotu niz RSM ale RSM lepiej jest przyswajalny przez rosliny. Mi sie jednak wydaje ze na pierwsza dawke lepiej dac saletre. takie moje zdanie ale inni tez niech sie wypowiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Moim zdaniem też saletra. 

Dlaczego RSM jest lepiej przyswajalny? Nie ma łatwiej przyswajalnej formy od azotanowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

prosze o rade.

z racji tego ze w moich stroach warunki nie pozwalaja na wjazd w pole z pierwsza dawka nawozu,pytanie...moge na poczatek sypnac saletrzak? czy lepiej wystartowac z saletra?

nie robilem ochrony na jesien od chwastow,co i kiedy byscie radzili?

dzieki za pomoc

jeśli wilgoci nie brakuje może być saletrzak, ale jeżeli masz dopiero kupowac nawóz to bierz saletre. Taniej w przeliczeniu na czysty składnik

 

Ponawiam pytanie bo nie dostałem jasnej odpowiedzi. Rsm czy saletra co szybciej pobudzi rośliny?!

70-80N

saletra, większy udział formy azotanowej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Co sadzicie o pszenicy odmiana ethos?

 

Uprawiałem tą pszenicę w 2012 roku, po kukurydzy. Jest to przewódka, bardzo niska, silnie krzewiąca się. Siałem ją 26 marca (wcześniej nie dało się wjechać w pole), a rok był bez żadnych anomalii pogodowych; może trochę mało opadów było podczas rozwoju ziarniaków. Ziarno drobne, stąd sprzedałem wszystko, co miałem i już tej odmiany nie siałem i nie będę siał w przyszłości.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Wiem ze ma więcej formy saletrzanej. To jest teoria tylko, jak jest w praktyce? Stosował ktoś obydwa nawozy? W tamtym roku dopiero wchodziłem w to ale na 2 dawkę.
Mocznik niby nie nadaje się na pierwszą dawkę, a jednak Niemcy tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jako kickstarter saletra

tak ale kiedy Niemcy sieją tą pierwszy raz w postaci mocznika


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj