Skocz do zawartości

Polecane posty

parada    0

Pszenice Tybalt ja zasiałem 9 marca oczywiście tego roku ,a jeśli chodzi o ilość to tą zakupioną 

w centrali  wysiałem 200 kg.

Moje ziarno młynkowane 10% więcej

fiołek polny a bratek polny to chyba to samo jeśli chodzi o zwalczanie  to kiedyś był tylko lintur

thug    196

to nawet ta sama roślina tylko nazwy używane zamiennie

na wiosnę jest szereg środków do zwalczania fiołka w pszenicy chwastoxy i ich generyki , dragon ,galmet,starane i generyki, gold,

granstar i generyki,lancet,mocarz, i jeszcze trochę innych specjalnie pisałem  nazwami srodków żeby było bardziej obrazowo.

a najlepiej kolego to na jesieni stosować na ten chwast Diflufenikan

Wiadomość z agroFakt.pl

Terry24    17

Panowie sypać teraz saletre (zimno jak diabli a ona dopiero sie zbiera)na pszenice?pszenica siana 6 listopad(po kukurydzy) 230kg ha ma dopiero 3 liście i czym ją dokrzewić? odm skagen

Kris5    1

Panowie czym opryskać pszenicę wiosną od chwastów tak aby pozbyć się przytuli bo zauważyłem że się pojawia w pszenicy?

thug    196

przejdź na temat Opryski w rzepaku był temat fiołka na wiosnę całkiem burzliwie omówiony

Slomek    184

Co robić panowie ? Pszenica częściowo wymarzła, lecz są na polu rośliny z białym przyrostem korzenia, widać też zielony listek ale po wykopaniu rośliny łodyga jest brązowa wygląda jakby gniła (brązowa) gdzieś tam ze środka idzie białe od korzenia w środku łodygi, powiedźcie na ile warto ratować taką planatację ? czy bez wahania zaorać to i spokój ? Są miejsca najgorsze, że jest po 40-50 takich roślin m^ zaś kawałek dalej może być już 100% zdrowych roślin. Czy macie podobne problemy u siebie ? Co robić ?

slawek2209    78

Co robić panowie ? Pszenica częściowo wymarzła, lecz są na polu rośliny z białym przyrostem korzenia, widać też zielony listek ale po wykopaniu rośliny łodyga jest brązowa wygląda jakby gniła (brązowa) gdzieś tam ze środka idzie białe od korzenia w środku łodygi, powiedźcie na ile warto ratować taką planatację ? czy bez wahania zaorać to i spokój ? Są miejsca najgorsze, że jest po 40-50 takich roślin m^ zaś kawałek dalej może być już 100% zdrowych roślin. Czy macie podobne problemy u siebie ? Co robić ?

jeśli masz pewność że idzie wyciągnąc z tej pszenicy minimum 3 ton to ją zostaw.w innym przypadku przy przesiewie wyjdziesz na ten sam koszt

thug    196

Właśnie u mnie na polu też jest ten fiołek i pytanie czy Apyros+mustang forte da rade jemu .

mustang mu da radę

jahooo    252

Ja niestety muszę poczekać, próbowałem w sobotę wejść z talerzówką, ale ziemia się ciągnie za talerzami, kluski się robią.

milanreal1    290

jak na pierwszą dawkę nie widzę róznic. Podział azotu wszędzie taki sam. Yara chyba ma większą granulacje to łatwiej dalej ją rzucić. Na późniejsze dawki pozostawałbym przy pulanie lub kędzierzyńskiej. Dodatki dolomitu w yarej pogarszaja rozpuszczanie

yara priled 34,5% nie ma dodatku dolomitu, granulacja niemalże identyczna jak pulan, rozpuszczalność błyskawiczna.

Co do działania to znam rolników którzy wolą azoty z yary, twierdzą że warto więcej płacić. Ja spróbuje w przyszłym roku, i ich NPK kiedyś też wątpiłem, dziś już nie.

bartekd91    3

Odmiana linus pól pól jest ok, na gorszej ziemi kawałkiem dostala popalić ale widzę ze cos odbija dostala 220 pulanu zobaczymy co dalej bedzie, mysle ze obędzie sie likwidacja tego kawałka ale zobaczymy. Pierwszy raz stosuje nawoz npk z yary i juz jestem zadowolony, przyszedl deszczyk i granulki odrazu zaczely sie rozpuszczać, reszta sie okaże.

losktos    118

Panowie sypać teraz saletre (zimno jak diabli a ona dopiero sie zbiera)na pszenice?pszenica siana 6 listopad(po kukurydzy) 230kg ha ma dopiero 3 liście i czym ją dokrzewić? odm skagen

sypać jak najszybciej

próbowałeś robić test? Spróbuj ocenić po teście na podstawie długosci nowych przyrostów. Bo czasem moze być tak ze ona będzie rosła i rosła niemrawo przez miesiąc a dalej nic z niej nie bedzie. Węzły krzewienia nie ucierpiały?

milanreal1    290

Znacznie lepsza rozpuszczalność a i rośliny lepiej się zachowywały w porównaniu np do polifoski, tylko że cena.

seba87    0

prosze o rade.

z racji tego ze w moich stroach warunki nie pozwalaja na wjazd w pole z pierwsza dawka nawozu,pytanie...moge na poczatek sypnac saletrzak? czy lepiej wystartowac z saletra?

nie robilem ochrony na jesien od chwastow,co i kiedy byscie radzili?

dzieki za pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się