Skocz do zawartości

Polecane posty

agroyoko    29

Moze i nie.. Ale gdyby azot "poszedl" dopiero poczatkiem kwietnia po stopnieniu sniegu, to raczej nie zdażył by sie zregenerowac na tyle zeby wydac jeszcze taki plon. Dodam ze na tym polu bylo "golo" za sprawą saren i jeleni..

makqq1    0

Witam ,jako że pierwszy raz będę pryskał pszenice ozimą od grzyba (wczesniej ojciec nie pryskał uważał że to zbedne) prosze was o podpowiedz jakim srodkiem pryskac kiedy (w jakiej fazie rozwojowej).

Wiadomość z agroFakt.pl

lawa3p    6

Witam czy dokrzewianie pszenicy chemicznie ma duże znaczenie ? Jaki jest koszt zakupu takiego środka na ha ? Nigdy tego nie robiłem a w tym roku moja pszenica żyję ale jest bardzo rzadka nie wie czy jest sens ją zostawić i próbowac dokrzewiać czy przesiać pszenicą jarą. Myslę głównie co by było lepiej ekonomicznie.

major_89    35

Jeśli chcesz kolego uzyskać odpowiedz na swoje pytanie, wskaż obecną obsadę roślin, średnio ilość rozkrzewień na roślinie a jak już to najlepiej dokumentacje zdjęciowo. Bo tak to pracujemy na " wydaje mi się " 

d4rek    16

Witam ,jako że pierwszy raz będę pryskał pszenice ozimą od grzyba (wczesniej ojciec nie pryskał uważał że to zbedne) prosze was o podpowiedz jakim srodkiem pryskac kiedy (w jakiej fazie rozwojowej).

Musisz wiedzieć jaka odmiana posiana, szukasz w necie na co najbardziej narażona i pryskasz z reguły 29-30 (wraz ze skracaniem) chyba ze mączniak atakuje - stosuje się zapobiegawczo na septoriozę, kora pokazuje się po 2 tyg. Proponuje poczytać watki i artykuły aby uzyskać jakąś podstawowa wiedzę, a później tu ktoś pomoże dobrać bo są "szpece" ;).

g60dalk    3

U mnie Tonacja wygląda coraz gorzej i nie wiem co robić jutro wezmę lustrzankę i zrobię trochę zdjęć. Są miejsca gdzie prawie nic nie ma choć jak się wyrwie roślinke to niby puszcza korzonki i zielony listek. Zdjęcia z dzisiaj ale słaba jakość

post-65333-0-83465400-1457370636_thumb.jpg

post-65333-0-04023800-1457370671_thumb.jpg

post-65333-0-17735100-1457370684_thumb.jpg

Lider19    32

Daj jej szanse jak się zazieleni będziesz ją pompował ,miałem  to samo z tonacją na wiosnę 2010 reanimowałem ją i sypnęła 7t 

losktos    120

Witam czy dokrzewianie pszenicy chemicznie ma duże znaczenie ? Jaki jest koszt zakupu takiego środka na ha ? Nigdy tego nie robiłem a w tym roku moja pszenica żyję ale jest bardzo rzadka nie wie czy jest sens ją zostawić i próbowac dokrzewiać czy przesiać pszenicą jarą. Myslę głównie co by było lepiej ekonomicznie.

http://www.agrofoto.pl/forum/blog/50/entry-1661-wiosenne-dokrzewianie-pszenicy-ozimej-tak-czy-nie/

przeczytaj, zastanów sie czy faktycznie potrzebne dokrzewianie i jeśli tak to podaj więcej informacji o stanie plantacji to wtedy coś pomyślimy

g60dalk    3

Daj jej szanse jak się zazieleni będziesz ją pompował ,miałem  to samo z tonacją na wiosnę 2010 reanimowałem ją i sypnęła 7t 

Jak nie będzie padało to w sobotę mogę zaryzykować z saletrą dam 200 kg/ha i mam jeszcze kizeryt-sypnąć też?

pep14    1

Mam posianą pszenicę Bamberkę, jest to odmiana dość wysoka. Czym najlepiej będzie ją skrucić i "zachować w stanie pionowym" do żniw. Planuję wysiać na nią 450 kg saletry .

rocco0987    19

U mnie obsada większosci pszenic 120 - 160 szt walczy ale sa działki i około 100 roślin zostało.

lawa3p    6

http://www.agrofoto.pl/forum/blog/50/entry-1661-wiosenne-dokrzewianie-pszenicy-ozimej-tak-czy-nie/

przeczytaj, zastanów sie czy faktycznie potrzebne dokrzewianie i jeśli tak to podaj więcej informacji o stanie plantacji to wtedy coś pomyślimy

Odmiana to Ostka strzelecka, siana (jak dobrze pamiętam) 2-3 października w ilości 180 kg/ha dostała pod korzeń canwil, naliczyłem 110-130 szt, głównie to staranowały mi ją dziki. W następnym tygodniu chce dać jej 300 kg/ha saletry zobaczymy czy się dokrzewi. Dziękuję za link :) 

losktos    120

Mam posianą pszenicę Bamberkę, jest to odmiana dość wysoka. Czym najlepiej będzie ją skrucić i "zachować w stanie pionowym" do żniw. Planuję wysiać na nią 450 kg saletry .

Jak na ta ilość azotu 0,2 Moddusa i 1 l CCC w fazie BBCH 30/31 załatwi sprawę

Lider19    32

Ta saletra to na cały sezon czy to pierwsza dawka?

bizon1994    6

U mnie Tonacja wygląda coraz gorzej i nie wiem co robić jutro wezmę lustrzankę i zrobię trochę zdjęć. Są miejsca gdzie prawie nic nie ma choć jak się wyrwie roślinke to niby puszcza korzonki i zielony listek. Zdjęcia z dzisiaj ale słaba jakość

Moja Ostroga wygląda podobnie. Też mam podobną sytuacje. Na lżejszej ziemi z 50% wypadło, zostało może ze 150 roślinek na m2, ale postanowiłem o nią zawalczyć. 20 lutego sypałem na nią kizeryt, 27 lutego poszła Saletra amonowa w dawce 220 kg/ha. Jak ostatnio wyrwałem roślinki z najgorszych miejsc okazało się ze mają już korzenie włośnikowe około 3-4 cm więc powinno byc dobrze.

miwigos    85

U mnie obsada większosci pszenic 120 - 160 szt walczy ale sa działki i około 100 roślin zostało.

I to ma wystarczyć 

Wojtek1609    5

Witam,

Widzę sporo osób z mojego regionu tj. dolnośląskie. Udało się podać azot ?. Pogoda nie rozpieszcza, a prognozy długoterminowe nie napawają optymizmem.

Na część plantacji podane już. Dziś padało i ma padać dalej, więc czekamy na warunki.

Pozdrawiam

pep14    1

Ta saletra to na cały sezon czy to pierwsza dawka?

U mnie na cały sezon, a ile Ty sypiesz ?

Genek87    0

Panowie czy uwaz też pszenica przetrzymała na gurkach z gliną. Bo umnie na tych glinch  wygląda rewelacyjnie a reszte jakoś pika i zaczyna powoli  się regenerować . No i pszenica po pszenicy znacznie lepiej przezimowała niż po rzepaku. Na razie czekam na pełne ruszenie wegetacji by ocenić wpełni sytuacje .

qqq    18

Jak na ta ilość azotu 0,2 Moddusa i 1 l CCC w fazie BBCH 30/31 załatwi sprawe

Zamiast modussa  lepiej podać Medax z CCC ,tak mi się wydaje.Sam tak robię i jest ok.

Lider19    32

U mnie na cały sezon, a ile Ty sypiesz ?

Zależnie od stanowiska odmiany warunków(przezimowanie ,woda)od 150 do 200 N

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.