Skocz do zawartości

Polecane posty

thug    196

jak wchodzi w czerwien to może być bor ,azot

ovi    34

nawozami płynymi typu.
nawozami płynnymi typu ..fostar``, miałem to samo w tamtym roku
nawozami płynnymi typu ..fostar``, miałem to samo w tamtym roku

koczas    53

No płynnymi niby też, ale no nie oszukujmy się jak zasobność jest mała, że tym zwojuje wiele. Na krzewienie dobra odżywka fosforowa, bo jak chłodno słabo pobiera P, ale 2 litry odżywki nie nadrobi dużych zaniedbań z poprzednich lat.

Wiadomość z agroFakt.pl

ovi    34

w tamtym roku też miałem taką jakby fioletową, prysnołem ją nawozem płynny nie wim chyba był to Fostar+ siarczan magnezu i objawy ustały

koczas    53

Co do odżywki fosforowej, to nie twierdzę że nie masz racji-zgadzam się z tobą, ale w glebie coś tam tego fosforu  też musiałeś mieć i później roślina już go mogła pobrać a na początku chłodno nie pobiera go i odżywka mile widziana. Róbcie próbki chociaż na PKMg co jakieś 4-5 lat to o wiele łatwiej jest gospodarować. Koszt jednej próbki to koszt litra odżywki a ile łatwiej prowadzić uprawę później.

Co do prognoz długoterminowych to jakby te z twojapogoda.pl się sprawdzały to w zeszłym roku nie byłoby suszy, a dziś nie siał bym nawozu tylko wodę z piwnicy wylewał:)

daro189    11

Ja się dziś wyrwałem z saletrą, warunki prawie idealne, pszenica już dawno ruszyła, na piaskach bardziej ją wysmaliło, ale mam nadzieje że będzie dobrze. Jeszcze przez tydzień ma być względnie ciepło i ma padać, więc na pewno na resztę pól nie wjadę. A tak chociaż na 5 ha rzuciłem od 180 do 200 kg saletry.

Mróz może nie zaszkodzi, na jednym portalu pisało, że jeszcze jak się mogą trafić mrozy to lepiej dać formę amonową, a azotanową do 15 kg.

Z drugiej strony co ma być to będzie, może trochę pszenica oberwie, a może uda się tak że dobrze na tym wyjdę. Czas pokaże. Powiat zamojski

Sunf    9

na jakiej glebokosci pobrac probki na oznaczenie mikro ? czy wysiany nawoz azotowy bedzie przeszkoda?

dawidor111    6

jak śnieg popada to taki mróz jej nic nie zrobi i jak się śnieg rozpuści to ci co dadzą N wcześniej wygrają :-)
jak śnieg popada to taki mróz jej nic nie zrobi i jak się śnieg rozpuści to ci co dadzą N wcześniej wygrają :-)

petrus87    6

Zazwyczaj oznacza to niedobór fosforu. może gdy się trochę ociepli to fioletowy kolor zniknie.

Nie trzeba ale można temp działania od 0*C . Fajna sprawa bo można uniknąć spiętrzenia prac... Co do lancetu dla mnie bardzo dobry środek.

Na http://www.agrofoto.pl/forum/topic/71108-moddus-jak-podwy%C5%BCszy%C4%87-plon-poprzez-stosowanie-regulatora-wzrostu-zb%C3%B3%C5%BC-podsumowanie-webinarium/ znalazłem informacje że można łączyć Axial z Moddusem co wpływa na wzmicnienie działania Moddusa. Czy Axial 50 który ma wbudowany adiuwant też tak można mieszać? Edytowano przez petrus87

TheBociek1996    515

widzieliscie prognozy oby sie nie spradzwily http://www.twojapogoda.pl/16dni_kolejne.htm

na długoterminowe nie ma się co patrzeć i brać do bani tego. Zobacz jak wygląda sytuacja teraz ;) np wczoraj było, że w podlaskim 19.03 będzie bodajże -7 a dzisiaj się zmieniło na +1 czyli już temperatura wzrosła o 8 stopni. w Małopolsce z -5 na +2.

ogar118    62

Nie rozumiem czemu zacytowałeś mój post. 

Nie wiem nigdy się nie spotkałem z takim łączeniem tych środków. 

petrus87    6

Rozumiem. Pomyślałem, że skoro można stosować Axiala wcześniej to może warto połączyć go z użyciem regulatora wzrostu. Zawsze jeden przejazd mniej, przedstawiciel Syngenty pisze, że można choć może trochę zaczynam za bardzo kombinować.

petrus87    6

Przede wszystkim na miotłę z którą mam najwięcej problemów. Wcześniej go nie używałem. Z tego co piszecie to wydaje się że to właśnie on najlepiej się sprawdzi do walki z nią, Na pszenicy waham się czy nie użyć Axiala wspólnie z Moddusem ale może poczekam z tym do przyszłego sezonu, najpierw oddzielne opryski bez eksperymentowania.

agroyoko    29

Warto wstrzymywać sie ze zwalczaniem miotły do fazy strzelania w źdźbło, czy tam pierwszego kolanka, tylko po to zeby nie wjezdzać dwa razy opryskiwaczem..?

kuba55    432

mam pytanie      do tych co posiali nawozy azotowe w marcu  2013 roku ? jak wiadomo wtedy lezal snieg do  7 kwietnia ,  czy po tem  byly efekty dzialania tego nawozu ?

agroyoko    29

Na rzepak pierwsza dawka azotu u mnie poszła w 2013 szóstego marca.. Jakos koło 15 ego nadeszly kilkudniowe mrozy zarowno nocą, jak i w dzień.. Druga dawka ok.200 saletry zostala podana w pierwszej dekadzie kwietnia, po stopnieniu sniegu. Rzepak rozwijał sie normalnie, ostatecznie wydal plon sredni 3,6 t/ha. Gdyby nie wczesna pierwsza dawka, to byloby g...
Ale zaznaczam, ze to bylo w rzepaku.

Wojtek987    61

Czemu twierdzisz że było by g...? Zrobiłeś jakieś doświadczenia? Gdybyś rozsiał nawóz w ostatnie dni tych mrozów, pewnie różnicy by nie było.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się