Skocz do zawartości

Polecane posty

ogar118    62

a mozesz cos wiecej powiedziec na ten temat?? byl widoczny efekt pozastosowaniu Dr Green??? dozy byl problem z rozpuszczalnoscia??? nawet jak by rozmoczyc godzinke wczesniej?? przy dyszach 03 dwu strumieniowych pewnie byla by masakra z tym zapychaniem??

Co do efektów to pewnie musiał bym zostawić kontrolę żeby to stwierdzić a takich doświadczeń nie robiłem. Ale chyba działa bo na lepszej ziemi gdzie susza nie dała popalić plony była dobre. Dużo tego piasku nie zostawało ale jednak zawsze coś. Rozpylacze się zatykały pomimo filtrów na każdej sekcji i indywidualnych na rozpylaczach. Nie wyglądało to tak że kompletnie nie pryskały tylko jedno ziarenko wpadało i już strumień cieczy nie był "ciągły" i na działce 3 ha trzeba było ze 2-3 razy wyskoczyć i przeczyścić szczoteczką...  Może takie rozmaczanie albo rozpuszczenie w ciepłej wodzie coś by dało nie wiem nie próbowałem. Od jesieni testuję yare bo też ma sporo składników i jest w płynie co ułatwia mi robotę...  

Jako ciekawostkę dodam na UP Poznań robili doświadczenia z podawaniem Zn Cu Mn i wyniki były następujące 

Mikro bez fungi 7,7t

Samo fungi 9,5

Mikro + Fungi wynik prawie 10 

Wynika jasno lepiej zrobić dobrą ochronę, wapno kupić, nawozy P i K, jakiś azot z siarą a ewentualnie jak finanse pozwolą kupić dobry produkt z dobrą zawartością mikro(nie koniecznie droższy). Bo na ryku jest mnóstwo kompotów, które kosztują nie mało a po zagłębieniu się w skład okazuje się, że 1000 g zawiera 2 gramy Mn itd...  

crazy29    6

no jak trzeba by bylo wyskoczyc conajmniej raz na ha czyscic dysze to kiepsko. czaszabiegu praktycznie sie podwai bo na 20 ha to juz min 20 razy. czyli cos DR Green nie do konca wspanialy. tez dziwne ze zaleca sie wsypywac do baniaka prosto a nie przez rozwadniacz bo rozwadniacz przypycha. widocznie to wina slabej rozpuszczalnosci. chyba jednak sie nie skusze  bo oprysk musi isc gladko, szkoda czasu i nerwow na czyszczenie dysz.

Wiadomość z agroFakt.pl

rycho30    0

Panowie a co powiecie o odżywce OPTI zboże  stosował je już ktoś jeśli tak to jakie opinie na jej działanie

ogar118    62

http://www.flora-praszka.pl/flora_KATALOG_JESIE%C5%83_2014_calosc.pdf Jeżeli chodzi o to ze strony 127 to dla mnie kiepski produkt. PK powinien być dostarczony do gleby (poza paroma wyjątkami) . Po zsumowaniu zalecanych dawek przez producenta wychodzi 11 kg w całej wegetacji to w tej dawce nawozu dostarczamy odp Cu 33 g Fe 16,5 g Mn 55 g Mo 4,4 Zn 16.5 g. Czyli trochę mało...  Pytanie jaka jest cena takiego nawozu?   

APT    1

Polecam chelaty bo są najlepiej przyswajalne dla roślin stosuje proleafmax i prochelatmax. Dodaje do zabiegów grzybowych, wszystko sie dobrze rozpuszcza, wystarczy dać 1l/ha bo maja dobry skład, daję przeważnie dwa razy na wiosnę po 1 litrze.

Sunf    9

Na poprawke wiosenna w pszenicy na przytulie co polecacie bo widzialem ze ladnie zielona najczescie po przedplonie rzepaku. na jesieni trinity jednak nie zalatwil jej

Wojtek987    61

Właśnie na jesień warto walczyć głównie z miotłą, dwuliścienne tak przy okazji. A dwuliścienne wiosną w poprawce. U mnie też przytulia zawsze po jesiennym oprysku przetrwała, raz więcej raz mniej ale zawsze była.

Wojteslaw    1

Jakiś fluroksypyr. Najtaniej jakiś generyk Starane w zeszłym roku litr ok 50 zł płaciłem a na poprawkę to 0,5-06 litra wystarczało

koczas    54

A u mnie Trinity w dawce bodajże 2,1 litra w tym roku zadziałało wręcz kosmicznie rewelacyjnie. Nie znajdzie się żadnego chwasta na polu, tylko mam problem z tym że być może nie będzie tam również można znaleźć pszenicy- no i chyba po nim trzeba orać. Stosował ktoś w 2012 roku przesiew bez orki po jakimś środku z dff?? Bo etykiety wiem co mówią ale może praktyka co innego.

agroyoko    29

Przytulia po jesiennych zabiegach raczea nie wschodzi w lutym, ani w marcu.. Najczesciej pojawia sie dopiero w maju..

Michalmeer    366

Zawsze jakaś ilośc chwastów zostaje na polu , oby ich było jak najmniej , ale to nie jest problem bardziej martwi mnie stan plantacji , Linus na jednym polu roni sie żielony tylko nie wiem czy to wystarczy , inne pszenice są mam nadzieje w lepszej kondycji po oględzinach wzrokowych , jak w waszych rejonach wyglądają pszenice ?

Lider19    32

Na poprawke wiosenna w pszenicy na przytulie co polecacie bo widzialem ze ladnie zielona najczescie po przedplonie rzepaku. na jesieni trinity jednak nie zalatwil jej

Lintur wczesną wiąsną  albo Mustang do fazy 2go kolanka a jak nie zdążysz to Grodyl.

krzy24    0

Witam! Niechcący może wtrącam się nie na obecny temat,ale potrzebuje porady na przemarzniętą pszenicę ozimą.
Jest tak w połowie uszkodzona i ma całkiem zdrowe korzenie. Pytanie! Czym ją pobudzić teraz na wiosnę. Jaki nawóz? Saletra amonowa będzie dobra...
Oraz może jakiś oprysk? I jaki?
Coś z biostymulatorów...
Za wszelkie odpowiedzi,dziękuje.

20CBR12    52

U mnie wszystkie pszenice się krzewia i zapomnialy już o zimie, najgorzej zimowe przymrozki zniosła u mnie hondia ale już tez sie krzewi - wypadło jej może z 5% wiec została reszta dość szybko się zregenerowala i jest ok, N dostaly moje pszenice dwa tygodnie temu po 300kg saletrosanu...

g60dalk    3

U mnie Tonacja wygląda następująco: zdjęcie z 13.02. O pierwszej dawce N mogę pomarzyć mokro chyba że przymrozki wrócą to może się uda

post-65333-0-84285300-1456836913_thumb.jpg

post-65333-0-98812400-1456836935_thumb.jpg

post-65333-0-08883800-1456836945_thumb.jpg

mich18    25

Mam pszenice do likwidacji Jb Asano,pryskana była jesienią Maraton 4l/ha i glean 5g/ha i co teraz orka czy agregat i siew ?

Ja osobiście od kilku lat stosuje Lancet plus wymiata i miotłe i przytulie może nie jest najtańszy ale za jednym zamachem na wiosnę i po sprawie pole czyste .

ovi    35

też stosuje lancet plus naprzemian z huzarem activ i zero poprawek

KULAWA_KOZA    88

Ja osobiście od kilku lat stosuje Lancet plus wymiata i miotłe i przytulie może nie jest najtańszy ale za jednym zamachem na wiosnę i po sprawie pole czyste .

w jakiej fazie ? Lancet poradzi sobie z miotłą i przytulią? w jakiej temperaturze oprysk działa?

tomek83    15

<p>

A u mnie Trinity w dawce bodajże 2,1 litra w tym roku zadziałało wręcz kosmicznie rewelacyjnie. Nie znajdzie się żadnego chwasta na polu, tylko mam problem z tym że być może nie będzie tam również można znaleźć pszenicy- no i chyba po nim trzeba orać. Stosował ktoś w 2012 roku przesiew bez orki po jakimś środku z dff?? Bo etykiety wiem co mówią ale może praktyka co innego.

</p>
<p> </p>
<p>W 2012 pszenżyto prysnąłem legato plus 0,7 + glean 15, wiosną likwidowałem samą talerzówką pod siew pszenicy jarej. Nie było skutków ubocznych z pszenicą a nawet nie było potrzeby pryskać na chwasty bo jesienny oprysk chyba jeszcze trzymał.</p>

loquito    14

Czy można rozpuścić razem mocznik + siarczan magnezu + kristalon żółty NPK 13-40-13 ? Pytam bo znalazłem gdzieś tam w internetach że  podobno powinno się unikać mieszania siarczanu magnezu z nawozami fosforowymi.  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.