Skocz do zawartości

Polecane posty

knoro93    167

syngenta ma już konkurentów z generykami choćby takie cuadro, czy optimus no i konkurencję zupełnie inną w postaci medaxa

pisałeś o mojej wierze, tam było moje  stwierdzenie retoryczne ,nie przestawię się na moddusa bo stosuję inny środek ,poza tym moim zdaniem formulacja niewiele zmieni

ja z  etefonu zrezygnowałem już dawno ,zastosujesz w roślinie wytworzy się etylen,który szybciej zakończy życie rośliny ,mniej pompowania ,krótszy okres wegetacji mniejszy plon,jak dla mnie cerone dobre do sadów

o kolego 400 roślin metrze  ?????

250 kg czystego azotu ????w zbozach dla mnie hardkor

Zawsze możesz zastosować medax albo moddus na flage myśle że działanie będzie lepsze jeśli zastosujemy 0.3 moddus + 1 l ccc a potem poprawka moddusem albo medaxem na flage. Grunt żeby z pierwszym skracaniem trafić w termin.

robzombie    10

Dlaczego hardcor ? A 400 roślin przy najpóźniejszych siewach . Dawkę azotu dopasowuję do możliwości stanowiska , przy 8-10 t/ha 200-250 n/ha to normalna dawka aby mieć białko na poziomie 14,5% . Nie wiem czy wiesz ale sprzedając do Niemiec płacą Ci za białko , np.: pszenica białko 13,9% cena  642 netto , a  białko 14,5%  682 netto . Tak więc 40 zł na tonie to 300 - 400 na hektarze,  koszt 46 kg azotu 120-130 zł  . A jeśli chodzi o gęstość siewu to siałem już pszenice 250 roślin na metrze i to przez dłuższy czas , ale wydaje mi się że te nowe odmiany jednak przy późniejszych siewach potrzebują większej obsady . 

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel39    1

Wiem, że moddus ma wiele generyków, ale jednak najczęściej ludzie wybierają moddus "bo to oryginał". Notabene jeśli chcecie pryskać czymś z TE, to ja osobiście polecam zamiast moddusa optimus. Miałem z nim trochę do czynienia w tym roku i o wiele lepiej się rozpuszcza od "oryginału"!

Osobiście jeszcze nie słyszałem zbyt pozytywnych opini na temat optimusa wśród znajomych...

andrzej1988    102

ja stosowałem optimus i dobrze zadziałał tylko zamiast 0,3 to trzeba go zastosowac 0,4 l na hektar z 1 l ccc... bo ma mniej substancji a dlatego go zastosowałem bo jedna butelka litrowa Moddusa byłoby za mało a dwie litrowki optimusa idealnie mi wystarcza na moj areał pszenicy.

agroyoko    29

Fakt, na mniejszą powierzchnię łatwiej dopasowac Optimusa, ale cenowo wychodzi podobnie na ha. Moj najblizszy sklep z Ś.O.R. zawsze głosi, ze Optimus to szajs.. Lubi przypalać roślinę, szczególnie w mieszaninach z ccc, fungi, itp.

major_89    35

Z tym Optimusem to faktycznie prawda, na własnej skórze poznałem, że gorzej się miesza i w górnych dawkach potrafi więcej zrobić szkody niż pożytku. Ale i znam panów którzy stosują go umiejętnie rok w rok i są usatysfakcjonowani. 

Tak więc chyba jak trafi  -_-

Edytowano przez major_89

agroyoko    29

Szukając oszczędności dochodzę do wniosku, że najkorzystniej wypada Moddus..

koczas    54

Heh ciekawe opinie usłyszałem o tym optimusie. Ja w tym roku pszenżyta pryskałem optimusem i moddusem bo nie zależało mi na skróceniu i dużo ładniej mi się optimus rozpuszczał i działanie takie samo tylko 0,3 moddusa to sporo więcej optimusa bo 0,44 litra.

Podsumowując uważam, że moddus/optimus jest dobry na te niższe zboża i gdybym siał muszelkę czy coś w tym stylu na medax wcale bym nie patrzył. Jednak siejąc te "żyta" typu arkadia i sailor, no to niestety zabieg skracania to chyba dla mnie najważniejsza misja w sezonie, i wolę środek lepiej skracający mimo wszystko i niezależny od pogody od firmy BASF.

P.s Na razie więcej się nie wypowiadam na ten temat, bo jeszcze posądzicie mnie o współpracę z tą firmą, choć czytając moje wpisy może się ktoś od nich odezwie do mnie z jakąś propozycją:)

Jano7711    14

Ja w zeszłym roku stosowałem Modan, zamiennik Moddusa, tańszy ok 50-60zł na litrze. Zawiera tyle samo trineksapaku etylu, ta sama formulacja, więc nie widziałem sensu przepłacać za znaczek Syngenty na butelce. Poszło 0.28l + 1l CCC i zadziałało świetnie, tylko fakt, że wtedy świeciło słonko. Później zdecydowałem się jeszcze na drugi zabieg 0.15 Modanu na flagowy, bo Bohemia rośnie dosyć spora. Ustało wszystko w 100%

Pawel39    1

Szukając oszczędności dochodzę do wniosku, że najkorzystniej wypada Moddus..

Bardzo ciekawa opinia wśród wielu innych gdzie się mówi, że Modus jest najdroższy :o 

tomi1349    5

Sprzedam pszenicę jara. Okolice Mogilna, kuj-pom. Więcej informacji udzielę na priv

Edytowano przez tomi1349

agroyoko    29

Biorąc pod uwagę przeróżne ryzyka stosowania rozmaitych trineksapakow, to Moddus wydaje się być najpewniejszym rozwiązaniem.. Pozwole sobie przytoczyć pewne "ogłoszenie": "........... sp. z O.o. w Kątach Wrocławskich oświadcza, że wprowadzając NIELEGALNIE do obrotu na terytorium Polski PODROBIONY środek ochrony roślin pod nazwą Modena 250EC bezprawnie opatrzyła go firmą Syngenta Crop Protection AG i tym samym naruszyła prawo do firmy spółki S.C.P. A.g. z siedzibą w Szwajcarii, oraz zasady uczciwej konkurencji w stosunku zarówno do S.C.P. w Szwajcarii, jak i Syngenta Polska sp. z O.o. w Warszawie. Firma ....... Sp. z O.o. wyraża z tego powodu ubolewanie, oraz zobowiązuje się do niepodejmowania takich działań w przyszłości."

milanreal1    290

W tym roku bardziej prognozuję szał na Medax Top niż moddus start. Zebrał  min. tutaj trochę niezłych opinii, w tym moich i syngenta robi co może bo jej produkt chyba dość niespodziewanie może stracić niedługo swoją pozycję na rynku.

Nie straci, już nie raz była sytuacja że teoretycznie mają gorszy produkt niż konkurencja a mimo to są nr 1. Jakość produktu to jedno, trzeba jeszcze użyć dobrego marketingu żeby się to sprzedało. A mówienie że nasz produkt jest najlepszy nie przekona rolnika bo każdy tak mówi. Wg mnie meddax nie jest konkurencją dla moddusa, bo oba są porównywalne i na rynku jest miejsce dla obu produktów. Moddus jest długo na rynku, więc żeby meddax żeby go wyprzeć musiałby być znacznie lepszy lub znacznie tańszy przy tych efektach jakie daje. Nowa formacja ma przekonać rolnika że nie warto inwestować w generyki.

Wiem, że moddus ma wiele generyków, ale jednak najczęściej ludzie wybierają moddus "bo to oryginał". Notabene jeśli chcecie pryskać czymś z TE, to ja osobiście polecam zamiast moddusa optimus. Miałem z nim trochę do czynienia w tym roku i o wiele lepiej się rozpuszcza od "oryginału"!

Z tym też się nie zgodzę. Jeżdżę trochę po kraju i muszę powiedzieć że znacznie tańsze generyki zdobywają popularność. Choć w regionach takich jak Żuławy czy Kujawy gdzie są najlepsze gleby coraz częściej widzę powrót do oryginalnych produktów.

koczas    54

Kolego @milanreal1 kiedy ja Cię nie widziałem w tym temacie :) Nie śmiem z tobą dyskutować, myślę że trochę zbyt dosłownie odebrałeś moje słowa, ale taki mam trochę styl, miałem na myśli dłuższą perspektywę czasu niż rok czy dwa a co do sprzedaży w innych rejonach może i tak jest-u mnie inaczej w Łodzi. Paradoksalnie mogę się podpisać również pod tymi twoimi wypowiedziami.

Pozdrawiam Cię serdecznie, bo to głównie dzięki tobie stałem się "lepszym" rolnikiem ;)

milanreal1    290

Jak zbyt dosłownie to sorry. Rynek rządzi się swoimi prawami, często bardzo dziwnymi dla normalnych zjadaczy chleba. Żebym ukończył ekonomię lub zarządzanie może prędzej tą specyfikę bym zrozumiał.

miwigos    84

Koledzy  i koleżanki jak tam na polach wszystkosię odrodziło i nic nie wymarzło ,bo w mojej okolicy rzepaki coraz gorsze ,o pszenicy nie wspomne ,nawet julius i arkadia zrobiły sie tragiczne ,moja hondia ładnie sie zazieleniła ,linus też tylko bardzo rzadki,ale zielono na polu jest

bartekd91    3

U mnie polowa linusa odbija na lepszej ziemi na gorszej sianko nie wiem co bedzie z tego.

andrzej1988    102

Bo jedynie liscie przemroziło a wezeł krzewienny jak niektorzy mowią na to serduszko  zostało nienaruszone

ogar118    62

Z daleka pola mogą się zielenić zwłaszcza u osób które nie zwalczały chwastów jesienią. Przynajmniej u mnie w okolicy pola na których był jęczmień się zielenią nawet byłem zobaczyć u sąsiada ale to jednak tylko miotła...

d4rek    16

pytanie z innej beczki : Dostał ktoś pismo z arimr o przedłużeniu płatności dopłat nawet do 16 czerwca ? - dziś mi przysłali

thug    196

a jakie to przedłużenie jak nominalnie jest do 30 czerwca

chyba że chodzi o składanie wniosków na nowe doplaty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.