Skocz do zawartości

Polecane posty

knoro93    165

Thug ciekawy artykuł. U mnie na Podlasiu suszy już dawno nie ma zapasy wodne zostały już uzupełnione w polu super mokro nie jest ale po ostatnich deszczach nie wjedziesz. Gorąco polecam tą pogodę sezonową. http://www.twojapogoda.pl/polska/podlaskie/bielsk-podlaski/sezonowa Śledzę ją już 2 rok i muszę przyznać że bardzo dobrze się sprawdza w około 90 %. Nie wiem skąd oni to wiedzą ale trafiją z prognozami bynajmniej dotychczas. Pogoda na tej stronce została przedstawiona o ile pamietam we wrześniu. Jak widać bierzący miesiąc jest jak najbardziej trafiony zobaczymy dalej.
Kondziu a na co Ty niby chcesz wjeżdżać z azotem jak masz po 3-4 stopnie codziennie. W takich warunkach wegetacji Ci nie ruszy a jak wyskoczy Ci jeden dzien 10 stopni to wiosny jeszcze nie czyni. U mnie podobna pogoda jak u Cb nawet cieplej sie zapowiada tak patrze ale ani mysle jechac z azotem. Już rok temu posiałem 10 marca to wszystko stało wegetacja nie ruszała bo było zimno troche rozwagi.

Edytowano przez knoro93

Wiadomość z agroFakt.pl

Kondziu1832    179

No tak co z niektórymi z okolicy rozmawiałem to mówią że jadą z azotem w tym tygodniu bo nie ma czasu itp.. Ja tam jak dokończę S&Mg to będzie sukces. U mnie 10 marca 2015 to było cieplutko i szedł saletrosan i pulan o mizernej wilgotności nie wspomnę. Jeżeli im się to sprawdzi to będzie czysty hardcore z zabiegami jak ma być taki nadmiar wody w tym sezonie.

thug    196

Thug ciekawy artykuł. U mnie na Podlasiu suszy już dawno nie ma zapasy wodne zostały już uzupełnione w polu super mokro nie jest ale po ostatnich deszczach nie wjedziesz. Gorąco polecam tą pogodę sezonową. http://www.twojapogoda.pl/polska/podlaskie/bielsk-podlaski/sezonowa Śledzę ją już 2 rok i muszę przyznać że bardzo dobrze się sprawdza w około 90 %. Nie wiem skąd oni to wiedzą ale trafiją z prognozami bynajmniej dotychczas. Pogoda na tej stronce została przedstawiona o ile pamietam we wrześniu. Jak widać bierzący miesiąc jest jak najbardziej trafiony zobaczymy dalej.

Kondziu a na co Ty niby chcesz wjeżdżać z azotem jak masz po 3-4 stopnie codziennie. W takich warunkach wegetacji Ci nie ruszy a jak wyskoczy Ci jeden dzien 10 stopni to wiosny jeszcze nie czyni. U mnie podobna pogoda jak u Cb nawet cieplej sie zapowiada tak patrze ale ani mysle jechac z azotem. Już rok temu posiałem 10 marca to wszystko stało wegetacja nie ruszała bo było zimno troche rozwagi.

opady

http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/CFSv2/htmls/euPrece3Mon.html

temperatura

http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/CFSv2/htmls/euT2me3Mon.html

między innymi biorą to z tych modeli

ale kończymy bo to nie ten temat

d4rek    16

Thug oby padalo bo wlasnie ten artykul zadecydowal o siewie kuku zamiast jarej pszenicy

Dsz    8

Niech pada jak najwięcej nue było śniegu to nich teraz deszcz nadrabia z azotami spokojnie damy rade.

marian2011    111

Dokładnie niech pada ostatnia doba praktycznie cały czas popaduje w rowach woda do połowy, już z rok tyle nie było jej,mamy jeszcze luty o siewach jeszcze nie myślimy WLKP ,na wiosenny start wilgoci będzie oby maj czerwiec był z deszczykiem z przerwami na siano najlepiej ,ot warsztat pracy rolnika w swoim czasie deszcz potrzebny i w swoim słonce

SawekBraczyk    14

Ja tam nie wiem ale jak będzie lepsza pogoda w tym tygodniu to będę wjeżdżał z azotem na rzepak. Jakoś wole prędzej wyjechać . Ale początek marca ma być bardziej zimowy i się zastanawiam czy posiać tylko rzepakowi a zboża zostawić kurde już sam nie wiem . Czekać czy tylko jak możliwe jechać ?

Edytowano przez SawekBraczyk

HenrykK56    0

ale syngenta wypuscila Moddus Start z nowa formulacja i lepszym pokryciem liscia , która juz nie musi mieć słońca . Ciekawe na ile to prawda, i za jaka cene?

Przy niższych temperaturach to można stosować, szukałem ceny ale jeszcze chyba nie ma nigdzie, nie wiecie czy można już kupić? 

filmik taki znalazłem https://www.youtube.com/watch?v=7HvSS8LDXmQ&list=PLD9JXT3SYL9mj1iBsGoVqpt8RXEMlKl2e&index=1

jak mi zagwarantują takie zboże to biorę od razu 

jak pogodę w tv oglądam, to u nas zazwyczaj z 1-2 dniowym opóźnieniem wszystko dociera, w tamtym roku lato dało popalić, ciekawe jak w tym roku 

Ja tam nie wiem ale jak będzie lepsza pogoda w tym tygodniu to będę wjeżdżał z azotem na rzepak. Jakoś wole prędzej wyjechać . Ale początek marca ma być bardziej zimowy i się zastanawiam czy posiać tylko rzepakowi a zboża zostawić kurde już sam nie wiem . Czekać czy tylko jak możliwe jechać ?

no ja tak samo, jak tylko da wyjechac to saletrosan chce dać na rzepak, ale padało cały dzień, teraz też pada, a trochę nierówny teren mam więc strach wyjeżdżać 

thug    196

cały czas  jakoś nie moge uwierzyć ze zmiana formulacji pozwoli modussowi przebrnąć przez niższe temperatury

Pawel39    1

Nie musisz wierzyć, bo czemu, najlepiej sprawdzić samemu, ale potem nie zapomnij powiedzieć jak sobie poradził modus start...

HenrykK56    0

Nie musisz wierzyć, bo czemu, najlepiej sprawdzić samemu, ale potem nie zapomnij powiedzieć jak sobie poradził modus start...

też wychodzę z założenia że trzeba samemu przetestować, bo tak to ciężko ocenić. 

A co innego byście polecili? reklamuja może cos innego na niższe temperatury? 

koczas    53

W tym roku bardziej prognozuję szał na Medax Top niż moddus start. Zebrał  min. tutaj trochę niezłych opinii, w tym moich i syngenta robi co może bo jej produkt chyba dość niespodziewanie może stracić niedługo swoją pozycję na rynku.

HenrykK56    0

W tym roku bardziej prognozuję szał na Medax Top niż moddus start. Zebrał  min. tutaj trochę niezłych opinii, w tym moich i syngenta robi co może bo jej produkt chyba dość niespodziewanie może stracić niedługo swoją pozycję na rynku.

Każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników, ja np z Moddusa jestem bardzo zadowolony i właśnie wybrałem go po czytaniu pozytywnych opinii w internecie. Teraz mam zamiar wypróbować Moddus Start, a potem starego Moddusa dam w drugiej dawce, co prawda Medax Top nigdy nie próbowałem, może na jednym kawałku dla sprawdzeniam dam, no ale jednak syngenta ma swoją pozycję na rynku i to robi swoje

Sunf    9

swoją pozycją jedni jak i drudzy robią na nas ogromne siano, i ciekawe co dalej jak tyle substancji jest pod znakiem zapytania.

Każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników, ja np z Moddusa jestem bardzo zadowolony i właśnie wybrałem go po czytaniu pozytywnych opinii w internecie. Teraz mam zamiar wypróbować Moddus Start, a potem starego Moddusa dam w drugiej dawce, co prawda Medax Top nigdy nie próbowałem, może na jednym kawałku dla sprawdzeniam dam, no ale jednak syngenta ma swoją pozycję na rynku i to robi swoje

1. Start 0,3l + 1l ccc ?

2. Moddus 0,3 l

chyba tak to ma wygladać, gdzieś kiedyś była informacja przez jaki czas działa x g substancji

Edytowano przez Sunf

Pawel39    1

Ale cenowo to tak samo wychodzi, dajmy na to pszenice ozimą. Moddusa dajemy 0,4 l/ha przy cenie 257zł/l daje nam 102.8zł za hektar, Medaxa dajemy 0,8-1,25 l/ha, załóżmy średnio 1 litr a cena za litr to 104,07 zł. Czyli nawet Moddus tańszy, jak dobrze liczę
Nie no, jak Moddus Start będzie tańszy od Moddusa, a dodatkowo chyba mniej go trzeba stosować na ha to chyba biore

Edytowano przez Pawel39

Sunf    9

Ale cenowo to tak samo wychodzi, dajmy na to pszenice ozimą. Moddusa dajemy 0,4 l/ha przy cenie 257zł/l daje nam 102.8zł za hektar, Medaxa dajemy 0,8-1,25 l/ha, załóżmy średnio 1 litr a cena za litr to 104,07 zł. Czyli nawet Moddus tańszy, jak dobrze liczę Emotikon grin

Nie no, jak Moddus Start będzie tańszy od Moddusa, a dodatkowo chyba mniej go trzeba stosować na ha to chyba biore

Startu masz dawke 0,3l

andrzej1988    101

swoją pozycją jedni jak i drudzy robią na nas ogromne siano, i ciekawe co dalej jak tyle substancji jest pod znakiem zapytania.

1. Start 0,3l + 1l ccc ?

2. Moddus 0,3 l

chyba tak to ma wygladać, gdzieś kiedyś była informacja przez jaki czas działa x g substancji

Moddus start - 0,3l na ha

Moddus Start 0,2l + 1 l CCC

agroyoko    29

Na mój chłopski rozum, jezeli dana substancja, w tym wypadku trineksapak, działa w roślinie w jakimś tam przedziale temperatur, to zmiana formulacji może jedynie wpłynąć na wchłanianie tej substancji przez roślinę... Mechanizm działania w roślinie pozostaje ten sam..
Więc i wymagana temperatura powinna być odpowiednia dla danej substancji..

tomi1349    5

Odbiegając od tematu. Sprzedam GORCZYCE matwikobojcza odmiana bardena. Okolice Mogilna, kuj-pom. Więcej informacji na priv.

knoro93    165

Ten moddus start to jest zwykłe naciąganie ludzi. Wcześniej wystarczało dać 0.3 moddus i 1 l ccc teraz już raptem trzeba moddus start dodatkowo dawać według ich zaleceń paranoja. Po za tym po cholere dwa razy moddusem pryskać raz za razem skoro jedna setka moddusa działa tydzien. To lepiej dać moddus na pierwsze kolanko z ccc a potem ceryone na flagówke i napewno nie będzie gorsze skracanie niż dwa razy moddus tydzien po tygodniu.

robzombie    10

Zgadzam się z knoro93 . Po co kombinować , u mnie ten system się sprawdza nawet na intensywnych pszenicach . Wysiewamy 350-400 nasion , terminy siewu raczej październikowe , przedplon najczęściej kukurydza , azot 200-250 na ha , odmiany Arkadia , Skagen , Zeppelin . 

thug    196

syngenta ma już konkurentów z generykami choćby takie cuadro, czy optimus no i konkurencję zupełnie inną w postaci medaxa

pisałeś o mojej wierze, tam było moje  stwierdzenie retoryczne ,nie przestawię się na moddusa bo stosuję inny środek ,poza tym moim zdaniem formulacja niewiele zmieni

Ale cenowo to tak samo wychodzi, dajmy na to pszenice ozimą. Moddusa dajemy 0,4 l/ha przy cenie 257zł/l daje nam 102.8zł za hektar, Medaxa dajemy 0,8-1,25 l/ha, załóżmy średnio 1 litr a cena za litr to 104,07 zł. Czyli nawet Moddus tańszy, jak dobrze liczę

ja z  etefonu zrezygnowałem już dawno ,zastosujesz w roślinie wytworzy się etylen,który szybciej zakończy życie rośliny ,mniej pompowania ,krótszy okres wegetacji mniejszy plon,jak dla mnie cerone dobre do sadów

Ten moddus start to jest zwykłe naciąganie ludzi. Wcześniej wystarczało dać 0.3 moddus i 1 l ccc teraz już raptem trzeba moddus start dodatkowo dawać według ich zaleceń paranoja. Po za tym po cholere dwa razy moddusem pryskać raz za razem skoro jedna setka moddusa działa tydzien. To lepiej dać moddus na pierwsze kolanko z ccc a potem ceryone na flagówke i napewno nie będzie gorsze skracanie niż dwa razy moddus tydzien po tygodniu.

Zgadzam się z knoro93 . Po co kombinować , u mnie ten system się sprawdza nawet na intensywnych pszenicach . Wysiewamy 350-400 nasion , terminy siewu raczej październikowe , przedplon najczęściej kukurydza , azot 200-250 na ha , odmiany Arkadia , Skagen , Zeppelin . 

o kolego 400 roślin metrze  ?????

250 kg czystego azotu ????w zbozach dla mnie hardkor

koczas    53

Wiem, że moddus ma wiele generyków, ale jednak najczęściej ludzie wybierają moddus "bo to oryginał". Notabene jeśli chcecie pryskać czymś z TE, to ja osobiście polecam zamiast moddusa optimus. Miałem z nim trochę do czynienia w tym roku i o wiele lepiej się rozpuszcza od "oryginału"!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się