Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    196

heh nie kończyłem zawodówki,nawet jakby co to ma do rzeczy,

perz powiadasz

czekam na jakieś twoje porady może się czegoś nauczę

może wyprostuję ten swój bakier

Edytowano przez thug

Renault85-15TX    167

nie koniecznie południe ale też zachodnie niemcy, francja...

Thug twoje pola to pewnie sam perz i miotła bo widzę ze z rolnictwem na bakier poczytaj trochę o krzyżowaniach zbóż to będziesz wiedział.....

Pewno zawodówke rolnicza na samych dwójach jeszcze masz ;D

Jak tam Twoja przewódka z 20 października? Dałeś już drugą dawkę nawozu, oprysk od grzyba??

Wiadomość z agroFakt.pl

m-93    6

jak dowiedziałem się że za 550zł skupują teraz a Polska z Ukrainy będzie sciągać bodajże za 400zł to sensu nawet nie będzie......

A z tym sianiem saletrosanu pod koniec stycznia dobrze zrobiłem bo teraz bym już mógł zapomnieć o wjechaniu na pole.;)

Zresztą w mojej okolicy już rsm tydzień temu szedł.....

Edytowano przez m-93

lonoh    30

jak dowiedziałem się że za 550zł skupują teraz a Polska z Ukrainy będzie sciągać bodajże za 400zł to sensu nawet nie będzie......

A z tym sianiem saletrosanu pod koniec stycznia dobrze zrobiłem bo teraz bym już mógł zapomnieć o wjechaniu na pole.;)

a co ty ta przewodke bedziesz w maju kosił i sprzedawał? Martwisz sie ze ściagają z Ukrainy , do końca roku daleko wiele sie moze zmienić

Sunf    9

listopadowy siew po kukurydzy i sa plamki czerwone z fioletem na lisciu pewnie BYDV a  jeszcze na jesieni poszedl dimetoat

ogar118    62

koledzy po zastosowaniu na jesienie Glean 75wg plantacja do likwidacji czy  można  zasiać przenice  jaro po przegrywaniu gryfem z walkiem

Spokojnie możesz siać pszenice jarą. Chlorosulfuron (zawarty w geanie) znajdziesz w preparatach do zwalczania chwastów w pszenicy jarej np chisel nowy...

listopadowy siew po kukurydzy i sa plamki czerwone z fioletem na lisciu pewnie BYDV a  jeszcze na jesieni poszedl dimetoat

Po listopadowym siewie nie sądzę aby BYDV było sprawcą fioletowych liści w pszenicy. Ta choroba jest domeną plantacji wcześnie zakładanych. Najprędzej pszenica już ruszyła a fosforu nie może pobrać. Potrzeba ocieplenia i azotu...

losktos    118

Ile azotu byście dali na pszenicę przedplon bobik zakładany plon 7 ton ?

ok. 150 kg N

bartekd91    3

Po tym bobiku z tym azotem bym tak nie zapędzał, lepiej dac magnez i siarke zeby rośliny ten azot wykorzystaly..

soltys48    315

A z tym sianiem saletrosanu pod koniec stycznia dobrze zrobiłem bo teraz bym już mógł zapomnieć o wjechaniu na pole. ;)

o Bożę kochany skąd się biorą tacy ludzie???? Nawożenie i ochronę planuje w danej chwili jak jest cena dobra to inwestuje jak nie to nie.......dobre

1490    5

Witam czym można podratować pszenice ozimą mam 4 h dzierżawy i obsiałem pszenicą zrobiłem badanie gleby i ph jest 4,3 użytkuje pierwszy rok co posypać dorażnie można pożądne wapnowanie to po żniwach pozdrawiam

slawek2209    78

szybko podratować można kredą granulowaną.Tanio to nie będzie i lepiej konkretne wapnowanie zrobić zaraz po żniwach

d4rek    16

Hondia i Desamo odbija o dziwo !

Ma ktoś na sprzedaż pszenica jara Tybalt podlaskie (Bielsk Podlaski okolica) rok po centrali - priv. ?

thug    196

Witam czym można podratować pszenice ozimą mam 4 h dzierżawy i obsiałem pszenicą zrobiłem badanie gleby i ph jest 4,3 użytkuje pierwszy rok co posypać dorażnie można pożądne wapnowanie to po żniwach pozdrawiam

albo physiomax  szybko podnosi ph w wierzchniej warstwie

andrzej1988    101

pszenica moze byc ruda ale jesli nie jest uszkodzony węzeł krzewienny to wszystko sie zregeneruje. Kiedyś pisałem że miałem podobnie ze skagenem. Była cała ruda. Strasznie to wygladało ale jak wegetacja ruszyła to zaczeła sie zielenić i nic jej nie było.

gen    50

w Grudniu miało być 10 ton na tym polu 

koczas    53

Wiele z tych pszenic, które wyglądają tragicznie zaczyna odbijać min. mój Sailor. Zobaczymy jak to będzie wyglądało prawdziwą wiosną, a przede wszystkim po tym jak zbierzemy plony. Bo na razie np. perspektywa braku likwidacji plantacji a zebranie 4 ton z hektara mnie nie pociesza zbytnio, bo jakoś nie wierzę że te mrozy nie odbiją się na plonie. Najwyżej Arkadią będziemy bić rekordy, a z Sailora zrobimy jarkę lub kukurydzę :wacko:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się