Skocz do zawartości

Polecane posty

said    0

Thug za pieluchy przepraszam. Jednak nie zgadzam się z tym co pisze ten nieogolony - z natury leniwy, pewnie spi każdego dnia do 11 - przeciągający sie ze snu pan Tomasz T. Dla mnie różnica w cenie od 1950 do 2300 jest niewielka. Poza tym to nie kosmos. Jest istotna różnica pomiędzy nieosiagalnym towarem za niższą cenę od osiągalnego towaru za wysoką cenę. Jeszcze raz powtarzam, spróbuj sobie nagrać pszeniczkę z centrali za 1950 zł, spróbuj  tak 5 ton.. ...

thug    196

nie ma z tym problemu musisz poszukać tylko

staszek131415    2045

Thug za pieluchy przepraszam. Jednak nie zgadzam się z tym co pisze ten nieogolony - z natury leniwy, pewnie spi każdego dnia do 11 - przeciągający sie ze snu pan Tomasz T. Dla mnie różnica w cenie od 1950 do 2300 jest niewielka. Poza tym to nie kosmos. Jest istotna różnica pomiędzy nieosiagalnym towarem za niższą cenę od osiągalnego towaru za wysoką cenę. Jeszcze raz powtarzam, spróbuj sobie nagrać pszeniczkę z centrali za 1950 zł, spróbuj  tak 5 ton.. ...

A z czym problem ? Po 1800 pszenica cena brutto bajek nie pisz też jestem z kujawsko pomorskiego

Wiadomość z agroFakt.pl

misio3p    773

@konio Ja myślę, że jak teraz chcesz siać to N daj pogłównie w fazie 3 liści, a potem w BBCH 30. Z resztą są tu lepsi fachowcy ode mnie, więc powinni Ci pomóc.

Hahaha, Said, ten post pod moim adresem mnie rozbawił. Jesteś śmieszny, wszyscy tutaj piszą Ci, że gadasz pierdoły, a Ty upierasz się przy swoim :)

miwigos    85

Narazie jeszcze jest mam za 1680 netto ,5,5 tony zamówione i 4 zarezerwowane,ale to kwesia czasu ,bo większośc myśli że to jeszcze odbije

andrzej62    0

Widzę tu troche niepotrzebnej paniki w zakresie zakupów materiału nasiennego, w mojej okolicy z oziminami też jest nieciekawie,ale kwalifikatów na pewno nie brakuje, u mnie w gospodarstwie oprócz pszenicy jarej Arabella której areał był mniejszy , pozostały asortyment jest z umiarkowaną ceną.

-Jęczmień SOLDO ,ELLA -160 brutto-C1

-pszenżyto j. MILEWO 160 brutto-C1

-owies  KOMFORT 160 brutto -C1

groch BATUTA 170 brutto -C2

bobik AMULET 170 brutto -C1

Nasiona zbóż zapr. -Kinto-Duo lub Certicor ,

Wschód Polska

PawelWlkp    333

nie ma z tym problemu musisz poszukać tylko

Masz może jakiś jęczmień jary dobrej odmiany na zbyciu? Pszenice na razie u mnie bez szwanku,ale jęczmienie i rzepaki nie bogate.Na razie żyją w wiekszości, ale jak wróci zima to bedzie lipa. 10 km ode mnie na zachód i południe inny świat. Wszystko zieloniutkie w idealnym stanie. Ale dotarło tam troszke śniegu i wystarczyło.

po trzecie to mam na magazynie tybalta ale tobie nie sprzedam bo jesteś ignorantem

Jaki osiągnąłeś plon Tybalta sianego na wiosnę i przy jakim nawożeniu azotem jak byś mogl powiedzieć :)

miwigos    85
Napisano (edytowany)

]@miwigos

Mógł byś wstawić jakieś zdjęcie Twojej pszenicy po burakach ? Aż dziw bierze że zielona a martwa

Pierwszy LINUS ,żyje 10% na teście,druga muszelka zyje 60%

post-64592-0-23184400-1455027809_thumb.jpgpost-64592-0-23276000-1455027833_thumb.jpg
Edytowano przez miwigos

m-93    6

tak wygladała moja przewódka tydzień temu przed posianiem saletrosanu ;)

teraz z dnia na dzień coraz bardziej zielona ;)

post-154936-0-50356400-1455031030_thumb.jpg

macio9554    19

Mam pytanko. Jak w porównaniu z Tybaltem wypada KWS Chamsin, może ktoś miał te 2 odmiany i widział jakieś różnice? Ponieważ miałem siać Tybalta ale u lokalnego sprzedawcy go nie ma i jest tylko Chamsin. 

staszek131415    2045

Bujać to nie nas to normalnie zasiane zboże a nie żadna przewódka

m-93    6

Bujać to nie nas to normalnie zasiane zboże a nie żadna przewódka

to jest zdjecie podgladowe z neta ;)

a przewódka wygląda identycznie siana 20 pazdziernik

Renault85-15TX    167

hahahahaha... kto normalny sieje pszenicę przewódkową 20 października. Idź pisać bajki w innym temacie bo nikt normalny Ci w tym temacie nie uwierzy. 

thug    196

zdjjęcie pogladowe z neta hahahahaha

słabo widać skręt piór może to jęczmień ozimy

m-93    6
Napisano (edytowany)

a czemu nie przewódkowa 20 pazdziernika trzeba wszystkiego spróbować ;) takie doświadczenia kiedyś tez tak miałem i plon był na poziomie 8 ton bo wszędzie susza a ona ładnie ukorzeniona

tonacja 10t miałem przy nawożeniu:

- pod korzeń 350kg polifoski 6 i 100kg mocznika

- wiosna 300 kg saletry start 

- odżywka dr green zboża plus rottstar na krzewienie

- strzelanie w źdzbło 250 kg saletry

- dr green zboża

- kłoszenie pogłównie 100kg mocznika

no i oczywiście modus szedł i grzybowe

Edytowano przez m-93

TOREZ    34

Ile wysiać Tybalta na ha masa 46 g ?

Ja bym siał 420 sztuk na metrze.

W kilogramach to 220 na hektar minimum.

knoro93    167

Zależy jaka ziemia. Jak słaba to można zwiększyć obsade jak lepsza to po jednym nawet czasem dwa rozkrzewienia jak wczesnie posiana może wypuścić pszenica jara.

TOREZ    34

Jarka to nie ozima.

Zbytnio nie przesadzajcie ze zmniejszaniem normy zasiewu.

Warunki po siewie mogą się zmienić z dnia na dzień a susza tnie obsadę.

soltys48    347

to jest zdjecie podgladowe z neta ;)

a przewódka wygląda identycznie siana 20 pazdziernik

a świstak siedzi i zawija w sreeberka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.