Skocz do zawartości

Polecane posty

renovoltage    72

Szybko zasiane jare nie odbiegnie zbytnio plonem od zdrowej  oziminy. Zasiać w 10 marca jare a 10 kwietnia to jest ogromna różnica

Zgadza się, chodzi mi tylko o deficyt wodny. W 2012 jęczmień jary po wymarzniętych oziminach dawał po 6 ton z hektara i prosto z pola szedł po 850 netto. Ale wówczas padało po 3 razy dziennie. Jare mają potencjał, ale wszyscy obawiają się suszy, w kujawsko-pomorskim na polach sucho, można siać nawozy.

macio9554    19

Znaczy pszenicę jarą (Tybalt) zasiałbym jak tylko obeschną pola czyli nawet pod koniec lutego także przy odpowiedniej pogodzie plon powinien być zadowalający 

Wiadomość z agroFakt.pl

Terry24    17

Szybko zasiane jare nie odbiegnie zbytnio plonem od zdrowej  oziminy. Zasiać w 10 marca jare a 10 kwietnia to jest ogromna różnica

właśnie mi o to chodzi ja już sie przygotowywuje do siewu przewódki,bedzie przymrozek i heya w pole nawet w lutym

Nikita_Bennet    100

alwaro bez skracania był wciągnięty w ziemię.Sailor i arktis dobrze rozkrzewione siane 22 wrzesnia przetrwały.Chociaż sailor zielono wyglada,arkktis brązowe liscie ma

Sailor? Cały brązowy, pole wygląda fatalnie, poczekam trochę i się zobaczy

Mewa zieloniutka.

Magic - przeciętnie.

Zmieszane 3 powyższe odmiany (zostało jedno poletko) i nawet to wygląda bo pewnie mewa nadrabia.

Ogólnie - kiepsko to widzę, tym bardziej że połowa rzepaku idzie pod kultywator i j.jary będzie tam rósł. 

marian2011    111

Objechałem obszedłem moją pszenicę  Julius i pszenżyta wyglądają ok na dzisiaj ,jednak to początek lutego i zima jeszcze może pokazać mrozem ,oprysk jesienny z miotłą poradził sobie z dwuliściennymi na 80 procent ,jest obszar pola żadnego chwasta i miejsce gdzie coś tam wykiełkowało więc raczej polecę czymś na dwuliścienne w miarę tanio może jakaś podpowiedz ,jeszcze zaobserwowałem na jednym polu ogrom dziur ,kolega słyszał w telewizji że nornice opanowały pola w jakimś regionie Polski ,gleba nie zamarznięta więc podgryzają od spodu

TheBociek1996    515
Napisano (edytowany)

Sailor? Cały brązowy, pole wygląda fatalnie, poczekam trochę i się zobaczy

Mewa zieloniutka.

Magic - przeciętnie.

Zmieszane 3 powyższe odmiany (zostało jedno poletko) i nawet to wygląda bo pewnie mewa nadrabia.

Ogólnie - kiepsko to widzę, tym bardziej że połowa rzepaku idzie pod kultywator i j.jary będzie tam rósł. 

jak Sailor wypadł, a muszelka i magic nie które mają zimotrwałość 2,5 i 1,5/9 nie to ten sailor był siany we na początku września, albo był gęsto siany.

Edytowano przez TheBociek1996

said    0

Rejon Bydgoszczy i Nakła nad Notecią. Na razie moje KWS Dacanto siane po 25 października zielona i chyba będzie ok. Natomiast KWS Dacanto siana we wrześniu kaplica, żółta, korzenie czarne. Rzepak extrom i visby siany około1 września raczej jest ok i chyba przezyje. Panowie czy zgłaszaliście szkody już do ubezpieczyciela celem likwidacji szkody? A moze sepiliscie i nie ubezpieczyliscie;) chytry 2 razy traci. ja zgłosiłem wczoraj. W jakiej cenie u was nasiona do siewu pszenicy jarej. jaka odmiane polecacie? Pewnie bedzie wariactwo i szybko sie skonczą nasiona z centrali. Zarobia również i rolnicy ktorzy maja jara pszenice do sprzedania. W 2012 r. cena za tone u nas od rolników dochodziła do 2,5 tys za tone, zywcem bez czyszczenia z pryzmy. Jak tam u was farmerzy?;)

Aha, w 2012 r. zywcem siałem agregatem uprawowo siewnym biernym na zmarznietym zbozu, siałem odmiane brawura, stosunkowo wczesnie ale bez mrozu. Plon był okolo 6 ton, jednakże i wiosna była mokra i ciepła. Nie wiem właściwe co siac na wiosne buraki cukrowe czy pszenice jara, nie wiem co lepsze pod wzgledem opłacalnosci. Zaznacze ze buraki gwarantowana cena 95 zł/tone, pozakwotowe.

Balonczi    1
Napisano (edytowany)

Witam. U mnie też padło JB Asano kujawsko-pomorskie. Mam pszenicę jarą Tybalt w zeszłym roku brany kwalifikat. Jeśli ktoś zainteresowany to pisać na priv.

Edytowano przez Balonczi

major_89    35

Też mam 40 ton Monsuna w C2. Myślisz kolego  zbić w tym roku majątek na jarce :D

koniu    69

kto w Polsce mówi o biedzie, wystarczy popatrzeć w galerie na ciągniki. czy to bieda? :D

Balonczi    1

Ok złego słowa użyłem powinno być w potrzebie. A na marginesie to waszym zdaniem należało by jednak zbijać majątek na czyichś klęskach?

Panowie, miał ktoś z Was kiedykolwiek zasianą pszenicę jarą Nawra, Werbena, Arabella bądź Tybalt. Wszyscy zachwalają tę ostatnią, pytam, bo nigdy nie siałem pszenicy jarej. Tybalt jest podobno odmianą późną.

Balonczi    1

Sieje pszenicę Tybalt i faktycznie jest to pszenica późna ale cechuje się wysokimi parametrami. Jedynym problemem może być wyrównanie ale nie zawsze. W  2015 u mnie miała 78.

majes    4

Firmy nasienne tak podchodza w tym roku do jarych zbóż.

Dzisiaj pytałem to 190-200zł i facet powiedział wprost że cena taka dlatego że powymarzało i bedzie duże zapotrzebowanie. I gada na koniec jak Pan jestes zainteresowany to bierz teraz bo nie wiadomo do kiedy będzie.

Nie dość że dostaniesz w dupe bo ci wymarzło to zlodziej jeden z drugim jeszcze chcą cię ograbić z tego co zostało. Sk....ele.

I ci wmawiają na różnych spendach że cena ich materiału jest porównywalna z tym z własnego rozmnożenia. Gdzie porównywalna? daj teraz 200, oddadzą może 50 czyli wyjdzie po 150. Gdzie od rolnika po 80 możesz kupic plus zaprawa 15zł.

Zenonim    47

To chyba u was u mnie najtańsze ozime kosztowały 1800 a lepsze po 2000. ja jarą zamówiłem w grudniu Herende po 2020 i nikt nie wiedział , że wymarżnie.

koczas    53

Panowie, miał ktoś z Was kiedykolwiek zasianą pszenicę jarą Nawra, Werbena, Arabella bądź Tybalt. Wszyscy zachwalają tę ostatnią, pytam, bo nigdy nie siałem pszenicy jarej. Tybalt jest podobno odmianą późną.

Nawra to chyba odmiana stara jak świat, ale wspominam ją bardzo dobrze. Człowiek nie ogarniał jeszcze dobrze tej agrotechniki, a ona  mimo to bardzo ładnie plonowała-bywało że pod 7 ton i parametry rewelacyjne. Ostatni raz ją miałem w pamiętnym 2012 roku. Tybalt w 2012 roku też miałem i wypadła spooro gorzej od nawry pod względem plonu i parametrów(myślę że tak z 700-800 kg mniej z hektara na tych samych stanowiskach oraz parametry tak gluten z 2 mniej i białko o 1 mniej)

jahooo    244

Sąsiad sieje tybalta - parametry mu utrzymuje lepsze niż ozima, w każdym razie sprzedaje jako konsumpcję. W ubiegłym roku posiał około 2-5 marca, jak tylko dało się wejść w pole.

koczas    53

Jara przeważnie jeśli tylko ziarno nie jest drobne, to parametry trzyma bezproblemowo. Nie twierdzę, że tybalt miał złe parametry, bo też gluten powyżej 30-stu, ale jednak nawra miała lepsze.

jahooo    244
Napisano (edytowany)

Ja też nie twierdzę , że tybalt jest najlepszy, po prostu piszę, co zaobserwowałem. Sam się zastanawiam, czy nie posiać w tym roku  tybalta zamiast tej jarki, co mam. A na pewno nie posieję owsa, bo sam już nie potrzebuję, a ilości mniejsze niż "wanna" ciężko sprzedać.

Edytowano przez jahooo

staszek131415    2018

Ja miałem tybalt w 2012 po wymarznięciach plon ok 7 ton z ha w tym rokku też już kupiłem polecam niska zdrowa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się