Skocz do zawartości

Polecane posty

staszek131415    2219

Jeśli było pryskane Expert metem na jesień to trzeba będzie zaorać czy jechać agregatem zaraz siać?

Jak już była rozkrzewiona 3-4 pędy to nie będzie się krzewiła za mocno ,jak w jednym liściu to tak ,pod warunkiem że korzeń nie przemarzł

Moja ta burakach w 3 liściu była zielona,zaczyna kapitulować ,chyba wszystko wyleci

Dużo co było zielone to z dnia na dzień giną w oczach nawet te co początkowo wypuszczały to z następnych prób po kilku dniach już nie puszczają

orkidea    0

U mnie test Potenziala wyszedł pozytywnie dla około 33% badanej próbki. Co polecacie zrobić w takiej sytuacji? Może przesiać to tylko pszenicą jarą bez niszczenia oziminy czy trzeba będzie to wszystko pod pług dać?

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    144
Napisano (edytowany)

Trzeba takie rzeczy uwzględniać dobierając termin siewu. Gdyby posiali tydzien później słabiej by wyrosły.

Wystarczy dobrać odpowiednią odmianę.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

masa24    55

oj jacy wy wszyscy madrzy po fakcie

u mnie fidelius siany 25 wrzesnia, ma jakies 3 liscie i tez go mroz potracil, tez za wczesnie posialem?

Samcio    4

Cześć chciałbym się spytać jakie zastosować nawożenie azotowe na pszenice zimowa. Saletra w trzech dawkach to dobry pomysł? Pierwsza 250 kg druga 180 kg trzecia 120 kg to dobry pomysł ?

Michal225    13

pierwsza dawka zależy od stanu plantacji , jeżeli w spoczynek weszła w fazie początku krzewienia oraz obsada jest należyta to 200 kg saletry wystarczy , na drugą bym dał 250 kg , trzecia ok

soltys48    595

Trzeba takie rzeczy uwzględniać dobierając termin siewu. Gdyby posiali tydzien później słabiej by wyrosły.

dla mojego rejonu-północna wlkp optymalny termin siewu jest ok 25.09 i tak co roku staram się siać w większości z tolerancją max 1-2dni, ale od jakiegoś czasu panuje u nas taka moda na wczesne siewy nawet ok 10.09 pierwsi siali....

Jesienią ojciec mało mnie nie zjadł-zaorane miałem ok 5 września i czekało wszyscy dookoła posiali, tylko  ja i jeden starszy gospodarz, który sieje zgodnie z kalendarzem księżycowym czekaliśmy i tak wyszło,że nasze pszeniczki są najbardziej zielone

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

jahooo    323

Sołtys, nie śmiej się, ja też sięję zgodnie z kalendarzem biodynamicznym. Zaorane miałem po 20 września i ziemia odleżała swoje przed siewem. A posiałem koło 5 października. Każdy ma swoją logikę i sposoby, ojciec posiał tydzień wcześniej, jeszcze nie patrzyłem, jak u niego z przezimowaniem.

krzysiek24m    0

Nie wiem jak u was ale u mnie w centralnej Polsce ok 30% pszenicy ozimej oraz ok 60% jęczmienia ozimego wyleciało.

zaczyna się robić ruch za pszenicą jarą oraz jęczmieniem jarym.Ceny nasion zbóż w centralach juz poszły w górę a i na skupach po tendencji spatkowej też drgneły w górę. . Odpukać  oby nie powtórzył  się nam  rok 2012 A tu dopłat nie ma.Bieda idzie na całego

soltys48    595

Broń Boże nie śmieje się po prostu podałem przykład, ja uważam że ziemia powinna się dobrze odleżeć i dopiero siew a nie dziś orane jutro  siane 

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

major_89    35

Jeśli warunki hydrologiczne na to pozwalają można sobie poczekać na naturalne osadzanie ziemi. Jeśli mamy  prawdziwą posuchę  błyskawiczna uprawa lub siew bezpośredni daję większe szanse równomiernych wschodów.  Ale to i tak zależy od kategorii agronomicznej gleby. 

Samcio    4
Napisano (edytowany)

Tylko ze troche oberwalo sie jej po tych morozach i dlatego myślałem dać 250 kg na pierwszą dawkę . I mysle zastosować CCC na dokorzewienie tylko nie wiem kiedy to zrobić

Edytowano przez Samcio

major_89    35

Na pewno w przedziale GS 20-25 ( w stadium pełni krzewienia)  Wiedz jedno jeśli roślina wytworzy 4-5 źdźbeł z czego klosonoścnych będzie 3-4  to jak na pszenice to i tak rewelacyjnie. Nic nie zastąpi obsady. Z praktycznego punktu widzenia dokrzewianie CCC stosujemy najwcześniej jak to możliwe bo na procesy krzewienia wpływa przede wszystkim temperatura powietrza i długość dnia. Więc nie zwlekaj, ruszy wegetacja, możesz wjechać w pole więc działaj.  Nie zapominaj o formie azotanowej azotu  stosowanej pogłównie, S i Mg.  Do CCC warto jest dodać jakoś odżywkę fosforową a po paru dniach porawić dobrą dawką siarczanu magnezu.  

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

:)

Edytowano przez zelfiks26

kekaccoaaa    1

Zwracam się z pytaniem do testerów, czy próbował ktoś w pszenicy na T3 Propulse. Cena minimalnie niższa od Prosaro, a zamiast tebukonazolu mamy fluopyram - nowsza substancja... W Baytanie Trio są co prawda śladowe ilości, ale jest jednym ze składników. Jestem ciekaw jak ten składnik poradziłby sobie właśnie w T3...

miwigos    116

KRZYSIEK jak 30% to mało ,u moim rejonie jęczmień 100% pszenica 60-80% ,a ta co jeszcze zielona była teraz jest gorsza zostaną nieliczne odmiany,jak dla mnie niech wyleci jak najwięcej to się ceny zmienią

masa24    55

ale prosaro jaka cena, nie wiem czy to gra warta swieczki

staszek131415    2219

KRZYSIEK jak 30% to mało ,u moim rejonie jęczmień 100% pszenica 60-80% ,a ta co jeszcze zielona była teraz jest gorsza zostaną nieliczne odmiany,jak dla mnie niech wyleci jak najwięcej to się ceny zmienią

Cena się nie zmini była susza i nie podrożało a to że miejscami wymarzło to nie znaczy że nie urośnie jare

rumcio40    7

Obserwuje swoją pszeniczkę Arktis i zaczynam powątpiewać czy przezimowała, co dzień to wygląda gorzej. Niby zimotrwałość na poziomie 5 ale wygląd nieciekawy. Teraz mi żal, że się wyzbyłem Arkadi. Sąsiad, który brał ją ode mnie ma zieleniutko na polu     

thug    199

musze Cie zmartwić ale arktis na pewno nie ma 5

ale prosaro jaka cena, nie wiem czy to gra warta swieczki

prosaro i traper są drogie w granicach160 zł litr

natomiast można lecieć tilmorem który ma mniej protiokonazolu od dwóch wymienionych ale wystarczająco na t3  i za jakieś 125-130 zł litr

wszystko zależy ile masz pola i zamawiasz towaru

Thug

Renault85-15TX    171

Zauważam że tym którym wymarzła pszenica w tym roku zaczynają przepraszać Arkadie i pewnie do niej wrócą na drugi sezon. Ja też żałuję że nie zostałem przy niej chociaż połowę trzeba było zasiać.

Vixa balet :D

Kula07    144

Z Arkadią na pewno się nie przeprosze, za to żałuję że nie zasiałem połowy Juliusem jak planowałem tulko polasilem się na Linusa i Franza.

W tym roku nic nie będę kombinował tylko zasieje całość Juliusem który u mnie naprawdę się sprawdza.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez bambik999
      Witam,
      chciałbym sie dowiedzieć jak się włącza swiece w case. (dokładny model to 745xl)
    • Przez lidka25495
      Witam . może ktoś mi pomoże otóż posiadam new holland td 5050 i chodzi mi o kalibracje skrzyni czy rewersu mechanicznego. jak to zrobić i czy da się samemu ?? jak włączam rewers np do przodu czasami jest szarpnięcie tak jakby ciągnik nie był dobrze wysprzeglony i słychać zgrzyt w skrzyni, ale nie zawsze się tak dzieje .skrzynia to Synchro Shuttle 12 na 12 ...  szukałem w instrukcji ale tego nie ma może obędzie się bez serwisu , a jeśli ktoś wie to niech da znać ile kosztuje taka kalibracja w serwisie .proszę o pomoc i z góry dzięki koszt
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670