Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

mar353    0

@gen

Piszesz że w okolicach Zamościa tragedia, a inni użytkownicy z tamtych rejonów że nic nie wymarzło  :lol: Podobny schemat w reszcie kraju...

Obecnie 5 stopni , śniegu brak , gdzie nie gdzie woda na dołku stoii,

Zboża narazie dość zielone, jedynie jęczmienie pożółkły , rzepaki góra żółta reszta zielona

U mnie to samo po zejściu śniegu na polach brązowo a 10 km dalej zielono

Dsz    8

Ze brązowe nie znaczy ze zdechlo.w 2012 zostawilem na jednym kawałku siano pszenica ozima żeby zobaczyć i sie zdziwilem ze to rosnie i robi sie zielone

Wiadomość z agroFakt.pl

Daros    1

Skąd wilgoć na wiosnę ma się wziąć ? Dziś wszystko płynie tyle wody poszło...

chuck00    10

Jaką odmianę pszenicy jarej polecalibyście? Gleba kl. IIIb, przedplon to buraki cukrowe a na drugiej działce pszenżyto ozime. Pszenica będzie przeznaczona na sprzedaż do mieszalni pasz (prawdopodobnie).

Marrek87    1

Może coś z tych odmian Arabella, Kandela, Izera, Parabola ale najlepiej sprawdź jakie odmiany zalecane są na teren twojego woj.

tobago    6

Będę dopiero kupował nawozy. Zawsze z wieloskładników brałem Poli6. Tegoroczne badanie gleby wykazały że na wiekszości pól mam wysoką i średnią zawartość potasu kiedy fosforu są spore niedobory. Czy wybrać teraz lepiej np Polifoske8 (8-24-24). Wtedy przy dawce ok 300kg/ha, fosforu na planowane 6t pszenicy by wystarczyło z małą "górką" na uzupełnienie niedoborów glebowych, boje się jednak że może brakować potasu (na plon 6t potrzeba go ok 120kg).
Co sugerujecie?

Oto wyniki badań.
d9b043ddb3b6b.jpg

Wiem, PH słabe ale nie odbuduje tego w rok czy dwa. Przez ostatnie lata powoli odkwaszam po małych zaniedbaniach ojca w tej sprawie.

Edytowano przez tobago

knoro93    167

Skoro masz większe niedobory fosforu i niskie ph to póki nie uregulujesz odczynu przydałoby się sypać tak jak mówisz polifoske 8 w dawce tych co najmniej 300 kg żeby i potasu nie zabrakło także wydaje mi się że idziesz dobrym tropem ale pamietaj podstawa to zadbaj o ph bo bez tego fosfor jest słabo pobierany.

koczas    54

Pszenica sailor dziś przetestowana,już po 7 godzinach 60% roślin odbiło. Trochę ten test niewiarygodny, bo w sumie to wyrywałem praktycznie rośliny z tego błota i mogłem sporo uszkodzić. Ponowny test za kilka dni jak pola obeschną, ale wynik może być tylko lepszy. Wygląd na polu jednak bardzo słaby. Arkadii wcale nie testuję, żywa na 100%. Odmiana Potenzial sąsiada do przesiania bez dwóch zdań.

skywalker89    39

ja bym się chyba załamał jakbym zrobił pierwsze badania i takie wyniki bym zobaczył, ale to musiało być widać po plonach.... nie wiem jakie masz uprawy, ale możesz rozważyć zastosowanie na wszystkich tych kawałkach, pogłównie, czy przedsiewnie, wapna typu wapniak koszelowski w ilości 0,5t-1t/ha (przy tych ph raczej stawiałbym na wyższą dawkę), ja u siebie kilka razy sypałem na najsłabszym kawałku o ph do 5, raz na jesieni pogłownie po rzepaku 0,5t/ha (ostatecznie plon prawie 4,5t/ha), pózniej na pszenicę ozimą, wiosną pogłównie 250kg/ha (plon 8t), więc myślę, że jakiś wpływ na pewno to miało.. 

możesz pokalkulować co Ci wyjdzie lepiej, czy polifoska 8 w ilości 300kg, czy np sól potasowa w ilości max 150kg/ha+superfosfat wzbogacony 200-250-300kg/ha.. moim zdaniem jakbyś dał wapno+sól+superfosfat wzbogacony + większe nawożenie dolistne siarczanem magnezu masz szansę na przyzwoite plony przy optymalnej ilości wody.. 

thug    196

nie odmianę Tybalt tylko jak siejemy jarkę w terminach wiosennych nie jako przewódkę to należy każdą jarkę siać jak tylko da radę wjechać w pole,zwiększamy ilość dni wegetacji  zwiększamy masę korzeniową  oczywiście mamy sporo więcej wody do dyspozycji i przez to sporo większy plon przymrozki d0 -10 niestraszne

@koczas Potenzial wymarzł ??? dziwne dobra zimotrwałość

tobago    6

ja bym się chyba załamał jakbym zrobił pierwsze badania i takie wyniki bym zobaczył, ale to musiało być widać po plonach....

Co do plonów to wydaje mi się z lekkiej gleby nie mam takich złych. Za ten rok Ci nie powiem bo jeszcze prawie wszystko na magazynach (głupi liczyłem na lepsze ceny a teraz to sobie moge...) ale rzepak który poszedł wysypał (z działki 3 od góry) 4,9t/ha. To przy roku jaki mielismy jeśli chodzi o wode nie wydaje mi się źle.

W zeszłym roku sypałem wapno z dowo, w tym roku poszedł FastCal 2t/ha.

Wolałbym rozsypać coś kompleksowo, nawet jeśli trochę przepłacę niż jeździć osobno. I tutaj własnie skład tej ósemki najbardziej wydaje sie odpowiedni.

thug    196

zaraz zaraz te wyniki przed sypaniem nordkalka czy po a jak przed to jaki okres?

tobago    6

Wyniki są z próbek zebranych początkiem pazdziernika 2015. Na niektórych rok wcześniej było rozsypane wapno Dowo, jednak nie wszędzie. Nordkalk sypany przed siewem po zebraniu próbek. Mniejsza dawka pozwoliła na obsypanie prawie większości działek z tabeli.

tobago    6

No taki był cel wapnowania ;)
Nie chciałem więcej sypać jakimiś niesprawdzonymi więc licze na efekty po tym.

Jaki więc byś proponował plan nawożenia by takiej zasobności PK? Jak wspomniałem wolałbym nie sypać osobno fosforu i potasu bo jeszcze planuje kizeryt do tego azot minim 2x więc kilometrów narobie tylko. Nie mówię o chemii.

Edytowano przez tobago

skywalker89    39

a no to jak tak, to trzeba było od razu o tym wspomnieć a nie na darmo nas produkować... :) 

mówią, że z yarej najlepsze nawozy, więc porównaj skład, czy np jakiś podobny w składzie nawóz z yarej do tej polifoski 8 ma jeszcze jakies dodatkowe skladniki i wal... kizeryt tez na pewno pomoże :)

4,9t/ha przy takim polu, przy takiej suszy.. gratuluję, ale ciężko mi w to uwierzyć :)

magtom36    0

Pszenica sailor dziś przetestowana,już po 7 godzinach 60% roślin odbiło. Trochę ten test niewiarygodny, bo w sumie to wyrywałem praktycznie rośliny z tego błota i mogłem sporo uszkodzić. Ponowny test za kilka dni jak pola obeschną, ale wynik może być tylko lepszy. Wygląd na polu jednak bardzo słaby. Arkadii wcale nie testuję, żywa na 100%. Odmiana Potenzial sąsiada do przesiania bez dwóch zdań.

Witam mam pytanie jak się robi ten test że po paru godzinach już są jakieś efekty?????????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.