Skocz do zawartości

Polecane posty

pawelski    1

Żeby ten salmag był z magnezem byłaby to ciekawa opcja. Ogólnie brakuje mi nawozu który będzie miał azot siarke i magnez.

Polifoska 21 zawiera azot, magnez i siarkę.

XTRO    160

szkoda, że nie napisali  jaki był rozkład opadów.

Ja byłbym zadowolony osiągając co roku średni plon 7,5-8t. A z tym to już różnie bywa.

Edytowano przez XTRO

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

to jest na granicy Szkocji z Anglią  więc pewnie z 2000 mm

Tomek90    196

Skąd znasz koszty i cenę po jakiej poszło??  :o

edit: no racja, nie widziałem bo nie czytałem  :mellow:

Edytowano przez Tomek90

thug    196

wyobraża sobie teraz ktoś sypanie 1t -1.4t saletry na ha

Agrest    410

No i jaka tu równość w unii europejskiej???? Czy oni nie mają ograniczeń w stosowaniu azotu? Jeśli tak to dlaczego nie?

U mnie na siłę bez jakichkolwiek konsultacji społecznych ( choć oczywiście stosowne podpisy w ministerstwie się znalazły) na podstawie mocno wątpliwych danych z prób poboru wody wprowadzono dyrektywę azotanową - tereny OSN. Ciąży na nas ustawowy nakaz nie przekraczania dawki azotu 170kg na hektar. Żeby było śmieszniej i ciekawiej to najliczniejszymi zwierzętami na terenach OSN w mojej gminie są sarny i dziki. Tereny na których skupiona jest hodowla krów mlecznych nie podlegają dyrektywie. Wot i wsja Unia.

soltys48    351

kilka lat temu jak byłem pierwszy raz za granicą w pracy Niemiec mówił,że on daje tylko 3 worki nawozu na hektar pszenicy.....plony tam mieli juz ponad 10t(2002 rok). NIe bardzo rozumiałem o co mu kaman dopiero wujek mi wytłumaczył, dwa big-bagi pod korzeń, jeden potem....wróciłem do domu i opowiedziałem o tym to śmiali się ze mnie ze dwa lata....teraz już powoli i u nas w okolicy zaczynają uzyskiwać takie plony

Tomaszeek    3

jak myslicie czy zaksan będzie dobrym rozwiazaniem na druga dawke po rsmie? wydaje mi sie ze troche lepsze od saltery bo zawsze to ma 2 formy azotu :P jak tak to ile dac go na ha? rsmu bede okolo 200kg na ha rozlewał

20CBR12    52

..to ja sypne 2t/ha i może da 36ton z ha warto spróbować :-D szkoda że do filmu nie dodali agrotechniki no ale film#nie ma lipy# ...

thug    196

dwa razy fungi z sdhi

World Wheat Record – Dickens Crop Summary

• 330 seeds/m2 (185 kg/ha) with fluquinconazole at T(-1) sown on September 22
  • 300 kg/ha each of TSP and MOP after variable P&K to even-up soil indices
  • Post-em AMG and broad-leaf herbicide + insecticide + Nutriphyte PGA
  • 310 kg/ha total N plus balancing S (on top of 140 kg/ha available N from the soil)
  • Four nitrogen fertiliser splits, two of stabilised urea
  • Four main fungicide sprays – including SDHIs at T1 & T2.
  • Little and often four spray PGR programme from T0
  • Foliar Mn, Cu, Zn, B and Mg strictly to tissue analyses
  • 820 ears/m2 and 36 grains/ear in July
  • 16.52 t/ha dry yield at 82 kg/hl specific weight
  • źródło Agrii                                                                                                                                                                

knoro93    168

Po polsku jest wszystko opisane na jakiejś stronce w każdym razie zysk z ha 6000 zl

Edytowano przez knoro93

Dsz    8

U nas w polsce zebys mial zysku z pszenicy 6 tysi to Musialo by zostac po odliczeniu kosztow 10 ton ziarna

Michalmeer    366

To nie tylko zależy od nawozu ale  i klimatu , w polsce tylko w niektórych rejonach są możliwe takie plony , nawet jeśli ktoś nawali nawozu full to nic nie znaczy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.